Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanári bérek alakulása...

A tanári bérek alakulása miért ilyen rendszerváltás óta létező, soha meg nem oldódó probléma?

Figyelt kérdés
Nincs valós igényünk arra, hogy normális béreket kapjanak ezek az emberek? Gyerekmegőrzőként tekintünk az iskolára? Itt tényleg meg lehetne az egészet oldani béremeléssel, nem így az egészségügyben.

2021. dec. 2. 10:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Gyenge az érdekképviseletük.Illetve sokáig túlkínálat volt pedagógusokból.


Plusz a Covid miatt most az Eü fietéseket tolják, hogy ne mondjanak fel.

2021. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

A tanárok más munkafeltételekkel dolgoznak ezért más is a fizetésük. Nem ugyanaz a beosztása egy tanárnak mint egy cégnél egy alkalmazottnak vagy egy gyártósoron dolgozónak. Nem jobb vagy rosszabb, hanem más. Sok tekintetben szabadabb, kevésbé a munkahelyhez kötött, nem csak akkor kell csinálni amikor a munkahelyen feladat van, mindig is jelentős részét a munkának otthon végezték a tanárok (tök mindegy hol javítom a dolgozatokat, a suliban délután 3-kor vagy otthon este) - és a családi élethez jobban igazodik a szabadságuk.

Nem kis szerepe volt abban hogy tanár lettem annak, hogy amikor a gyerekeimnek szünete van, akkor nekem is az van, még ha rövidebb is.

Emiatt a fizetéseket is másképp esnek a latba, sok tanárnak akkor is megéri ezt a munkát végezni (mert szereti csinálni) ha nem keres vele annyit mint más munkával kereshetne diplomásként. Sokszor van, hogy egy tanár kolléga megpróbál a versenyszférába átmenni, de aztán újra vált és legalább valami oktatással kapcsolatos területen helyezkedik el ha már nem iskolában tanít, mert eleve azért tanult tanárnak, mert azt szereti csinálni.

A tanárok bérét emelték meg először 2010 után, csak azt azóta benőtte a minimálbér és a többi terület béremelése. Majd ha lesz rá lehetőség, akkor remélem ismét lesz jelentős béremelés, mert így a fiatalok nem is kezdenek el tanítani az egyetem után. Az idősebb tanárok nem mennek el máshová, de egy friss diplomásnak sokkal nehezebb a tanítás és sokkal kevesebbet keres vele, így sokan eleve nem is indulnak el a pályán hanem keresnek mást amiből meg tudnak élni.

2021. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem a rendszerváltás, hanem a "felszabadulás" óta létező probléma, a valódi társadalmi közmegegyezés támogatásával nem rendelkező hatalom megtartásának egyik eszköze, hogy a felszín alá hatoló tudást és megismerést fejleszteni képes tanárokat elriassza a közoktatástól. A káoszt átlátni képes emberek veszélyesek a hatalomra.
2021. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%
Én is azért lettem tanár, mert junius 15-szept 1-ig szünet van. Minden hónapban 1-2 hetes szünetek vannak. Most is kéthetes téli szünet lesz. Heti 25 óra munka. Pályakezdőként is évi 3.5 hónap szabadság. Sehol sincs ilyen
2021. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

A '30-as években nevezték őket a nemzet napszámosainak.

Nem a magas fizetés jele az se, de legalább tisztelték őket.


1946-ban a korábbi fizetésük 20%ra àllítottàk be a bérüket (orvosok:30, munkások 60)


Azóta húzódik ez.

Csak közben a nívójuk is esik.

De pár éven belül kapnak olyat, mint az orvosok.

2021. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

"De pár éven belül kapnak olyat, mint az orvosok."


Az a hajó már elment -.-

2021. dec. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%
Van tervbe véve kisebb tanári emelés, de az korszerűsítéssel járna. Nagyobb létszámú 40 fős osztályokban tanítás és rugalmasan kellene hozzáálni. Tanítani kellene mindent. És le is kellene mondani a közalkalmazotti státuszról, onnantól pedig szopág van
2021. dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Ma a világban semelyik hatalomnak sem érdeke, hogy önálló döntésképes felelős emberek tömegét képezze egy jó képességű elhivatott tanári kar.
2021. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Igény lenne, de a pedagógusok érdekképviselete nulla, az öregek belefásulnak, kiégnek, és nyugdíjhoz közel már úgy vannak vele, hogy nem remélnek változást, a fiatalok közül sokan hamar pályát módosítanak.

Probléma az is, hogy aki nem lát bele, csak azt látja a médiából, hogy ennyit-annyit emelnek, és miért elégedetlenek a tanárok, miközben a valóság teljesen más. Pedagógusgyerekként jobban belelátok egy kicsit, és én okkal nem ezt a pályát választottam.

2021. dec. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem kizárólag csak az öregek, legalábbis 6 évvel a hátam mögött, 33 évesen nem gondolom magam annak. De amint lehet, elhúzok innen. Nekem elegem van abból, hogy lassan már mindenki gyűlöl, pusztán azért, mert... miért is?
2021. dec. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!