Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanári bérek alakulása...

A tanári bérek alakulása miért ilyen rendszerváltás óta létező, soha meg nem oldódó probléma?

Figyelt kérdés
Nincs valós igényünk arra, hogy normális béreket kapjanak ezek az emberek? Gyerekmegőrzőként tekintünk az iskolára? Itt tényleg meg lehetne az egészet oldani béremeléssel, nem így az egészségügyben.

2021. dec. 2. 10:04
1 2 3
 11/24 Senior Séf ***** válasza:
74%
Egyetlen, 4 évre megválasztott kormánynak sem célszerű ilyen kis réteget érintő béremelés. Csak viszi a pénzt (amit a haveroknak adhatnának), de komoly szavazóbázist nem jelent.
2021. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

#2


"Majd ha lesz rá lehetőség, akkor remélem ismét lesz jelentős béremelés"


... hát emiatt (is).... emiatt a bocs, hogy élek hozzáállás miatt (is) tart ott a tanárok bére, ahol.


Majd, ha lesz rá lehetőség? WTF? Lett volna rá lehetőség eddig is. Ahol 100 milliárdok mennek el eszement f@szságokra és vándorolnak magánzsebekbe, meg "veszítik el közpénz jellegüket", ott lenne lehetőség emelni a pedagógusok bérét.


De pont az ilyen nyuszi attitűddel élőkön csúszik el az egész.... mert úgy nem megy, hogy "Jaj, kérem, sztrájkolhatunk? Szabad?...Valamikor 2030-ban terveznénk nyélbe ütni egy vasárnap reggelen, 6:00 és 6:20 között... nagyon szépen köszönjük, hogy meg tetszik engedni a kedves kormány! A permanens csuklóztatást, mélytorkoztatást és a rendszeres szánkba ürítést is nagyon élvezzük ám. Még, még, még!"


Hiába lennének köztük jobb sorsra érdemesek (már, akit ott tart még a pálya szeretete.... vagy mit tudom én, mi..), ha az ilyen nyúlbélák folyton elszabotálják az egységes fellépést.


Kezdetnek megtenné az is, ha nem menne be senki mondjuk írásbeli érettségire. Például. Ha ez nem elég, akkor lehet súlyosabb lépéseket is tenni az ügyben.


Széngáz, hogy mindannyian szívnak azért, mert egy részük annyira igénytelen magára, a megbecsültségére, hogy szeret tátott szájjal rohangálnak a kukierdőben... és még csak fel sem fogja, mennyire önsorsrontó, amit és ahogyan tesz.


Magam is tanárként indultam. 3 évet töltöttem el a közoktatásban. Ha szerénytelen ilyesmit mondani, ám legyen, de ettől még tény, hogy nagyon jól csináltam.


De annyira strict -es a rendszer és oly sok benne a korlátolt kolléga, hogy ennyit bírtam. Mielőtt - csupán kizárólag azért, mert sértve érzi magát - valaki lepontozna, esetleg próbáljon meg legalább egy kicsit önreflektív lenni, hátha csak "idegre" tapintottam.

2021. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%
Jav: rohangálnak helyett rohangálNI
2021. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos a közoktatás nem profitorientált, hanem állami szektor, így nincs benne pénz. Ennek ellenére kulcsfontosságú lenne a jó oktatás, mert az a gazdaság későbbi motorja. De hát hosszútávon nem gondolkodnak a politikusok. Plusz még az is a tanárok ellen szól, hogy a döntéshozók nem szeretik az okos önálló embereket. A tanárok meg olyanok, mint a magyarok többsége, nem mernek kiállni magukért, mert félnek, hogy még azt a keveset is elveszítik...
2021. dec. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
#14 Ehhez képest a szakoktatásban most emelték meg a béreket, megteremtve a lehetőségét annak hogy másféle szerződésekkel a valóban jó szakemberek tanítsanak. Ahogy az egyetemeken - amik a tudás és önálló gondolkodás központjai lennének elvileg - éppen a fenntartó váltással lett lehetősége megfizetni jól az oktatókat.
2021. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

#15 "a szakoktatásban"


Meglehet, de sem az általános iskolák, sem pedig a gimnáziumok nem tartoznak ide (meg az óvodák sem például (jó, utóbbiban tanárok nem, de pedagógusok vannak azért)).


Egy pályakezdő gimnáziumi tanár továbbra is - sacc / kb - úgy nettó 150 000 körül visz haza. Azaz választhat, hogy eszik vagy lakik.

2021. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%
15-ös, nem csak a szakoktatásban kellene emelni, hanem az alapozásnál is. Meg persze, más dolgokat is kell változtatni, de ha nincs alap, akkor hiába emelnek a szakoktatásban. Előbb-utóbb kritikus lesz a pedagógushiány az alapozásnál, már most is probléma, de lehet még ennél is rosszabb a helyzet, és akkor hiába lesz jó szakoktatás, ha az alapok sem lesznek meg, mert nem lesz pedagógus.
2021. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdetnek megtenné az is, ha nem menne be senki mondjuk írásbeli érettségire. Például."

Az a baj ezzel, hogy akkor megint jöhetne, hogy "a lusta tanárok lusták dolgozni, pedig az érettségin csak 3 órát kéne felügyelni, más napokon legalább 5 órát dolgoznak" és ehhez hasonló bullshit a szülők meg az egész társadalom részéről.

2021. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%

#18

Meglehet, viszont ez most is permanensen ömlik az egységsugarú egyedekből, azaz - ilyen szempontból - nem képezne új helyzetet, de esetleg / talán-talán esélyt adna arra, hogy más szempontból változzon valami.


Egyszerű hát a döntés tárgya:


1. opció: a hülyék károgása miatti félelem által presszionálva lubickolnak tovább a kakiban.


2. opció: nem foglalkoznak vele, ki, mit mond, hanem tesznek végre magukért (legrosszabb esetben nem változik semmi, azaz nincs kockázat (a szellemileg alultáplált csürhe meg, miután kihőzöngte magát, visszatér a mindennapi pitiáner életéhez)).

2021. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én két évig tanítottam diplomázás után.


A nem polkorrekt véleményem:


Csak az tudott a pályán maradni, akinek az ilyen "extra szolgáltatások" számítanak első sorban, mint a rengeteg szünet. Nagyrészt jól (vagy legalábbis nem minimálbéres)kereső férj mellett ideális munkahely, van egy kis zsebpénzed is.


Azok a kollégák, volt szaktársak, akik olyan szerencsétlenek voltak, hogy magukat kell eltartaniuk, ne adj Isten egy családot, illetve mondjuk albérletre is kell fizetniük, nincsenek a pályán. Egyetlen egy volt szaktársamról sem tudok, aki ne hagyta volna ott 1-2 év után a tanárságot. Azok maradtak, akiknek nem húsba vágó, hogy 160 nettot keresnek vagy 400 nettot egy multinál.


Jómódú feleségek és olyan emberek gyűjtőhelye lett a tanári pálya, akik máshol nem rúgnának labdába. Lehet velem vitatkozni és lepontozni is, a tanárok különösen nehezen bírják a kritikát. Bár meg is értem, a társadalom seggtörlőnek használ minket/ használja őket.

2022. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!