Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi kezdőfizetést adnál...

Mennyi kezdőfizetést adnál egy gimnáziumi tanárnak?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Semmit, mert nem érdemlik meg, a legalja megy tanárnak
Nettó 100-at, mert annyit ér a munkájuk
Nettó 145 ezret, mint a mostani fizetésük
145 ezer + 10% emelés, mint ahogy a Fidesz ígéri jövő évtől
20 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Ezt globálisan kell nézni.
2021. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván ahogy a lakosság bére nő úgy kellene emelni a fizetésüket nekik is.
2021. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Nettó 250-es kezdőt, ami 20 év alatt 500-ra növekszik.
2021. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
11%

Minden iskola bejáratához beléptető rendszert telepítenék és a bent töltött órák alapján órabért kapnának, plusz az otthoni felkészülés és dolgozatjavítás miatt kapnának még kompenzációt.

Így nem tudnának sírni mint most, hogy nekik milyen kemény a munka, reggeltől estig tanítanak. A valóságban meg délelőtt 10-re bemegy és 2-kor már megy haza.

Kezdő órabér lenne 1000ft, + fix 30 ezer, 1 óra/nap készüléssel számolva és még jóindulatú voltam, mert a hétvégét is beleszámoltam.

2021. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

#4 Az megvan, te fogyatékos, hogy nem kötelező bent tölteniük a teljes munkaidejüket az iskolában, csak meghatározott részét?

És milyen délelőtt tízről, meg kettőről beszélsz?? Olyan jó, hogy te is bele tudsz rúgni a tanárokba úgy, hogy gőzöd sincs a munkájukról.

Elárulom egyébként, hogy évekkel ezelőtt az állami iskolákban csináltak olyat, hogy írni kellett az összes, az iskolában és otthon munkával töltött időt, de rövid úton leállították? Tudod miért? Mert akkor lett volna egy hivatalos, bizonyító dokumentum arról, hogy mennyivel többet dolgoznak a tanárok, mint a heti 40 órás munkaidejük.

2021. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Nettó 250-300 ezer kellene legyen a nettó bérük, és akkor még mindig nincsenek annyira megbecsülve, mint amennyire fontos a munkájuk.
2021. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Én a garantált bérminimumhoz kötném, annak a 130%-át kéne keresniük.

Én kivezetném ezt a ped1, ped2 rendszert, nem látom értelmét.

Mesterped. valamennyi van azért.

Amúgy a tanárok pótlékokat is kap.

És sok helyen van olyan, hogy pedagógus kedvezmény, ami sztem tök jó.

Minél több évet dolgozik a szakmájában, úgy tényleg nőnie kell a fizetésének. De nem tudnám még mondani, hogy x év után mennyivel. És hogyan? Az alapot növeljük? Vagy a pótlékot? Adókedvezménnyel?

Az biztos, hogy amit a Fidesz-KDNP művelt a pedagógusokkal az arcátlanság... Bár nem is sztrájkolnak úgy a tanárok...

Szóval ha még így is megy az oktatás, akkor az állam miért költsön többet erre, ezért a fizetésért is dolgoznak, nem?

2021. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 molnarmarcell21 ***** válasza:
25%

2020-ban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete felsőfokú végzettségűeknél 700 ezer körül volt.


Ennél kevesebbet adni bűn.

2021. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
12%
Többet mint a politikusainknak.
2021. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem az abszolút értéke az érdekes, mert az könnyen elfoglalódik, és pár év alatt szart sem ér. Mint ma a 200 bruttó munimálbér. Persze több mint előtte, de közel sem ér annyit, mint 2010-ben ért. Én azt mondanám, hogy a mindenkor garantált bérminimum 150 %-ról induljon. Természetesen így önmagában ezzel az intézkedéssel nem lenne megoldva az oktatási rendszer számos problémája. Például ágazati pótlék is kell, ne annyit kapjon egy kémia-fizika szakos tanár, mint egy napközis vagy tesitanár. Járjon plusz juttatás a hátrányos helyzetű gyerekek után. Én az általános iskolás tanároknak amúgy nem adnék kevesebbet, mint a gimiseknek.
2021. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!