Mivel az előválasztáson vezet a Marki-Zay ami főként Budapestnek köszönhető és több vidéki helyett visz Dobrev, miért csodálkoznak a vidékiek, hogy le vannak nézve, amikor tényleg butábbak?
Hát igen, a jobboldal soha nem a tájékozottságáról volt híres. :D Ausztriában az évi egymillió euró fölötti jövedelmeket 55%-kal adóztatják meg, míg az évi 11 ezer euróig tartó jövedelmek díjmentesek. A leggazdagabbaknak adóemelés, a tömegeknek adócsökkentés. Ez a progresszív adórendszer lényege.
A skandinávok nem maradtak ki a háborúból, Norvégiát és Dániát is lerohanták a németek. Totális tájékozatlanság tombol a jobboldali fejekben, de csak itt, Keleten tudják a süket dumát tolni, Nyugaton a hasukat fognák a röhögéstől ezeken a hazugságokon.
A skandinávok jóléti az erős szakszervezetekben, az igazságosabb elosztásban, a szociális szemléletben gyökerezik, a szocialista programokban. Norvégiában se szeri, se száma az állami vállalatoknak, rengeteg iparágban van 1-1 állami vállalat, amely olcsó, de igényes termékeke tud előállítani, ami a magánszektor árait is lefelé nyomja. Az olajból származó bevételeiket pedig nem elszórják a gazdagoknak, mint az USA esztelen kapitalista tricke-down szemlélete. Nem a gazdagoknak locsolják szét a pénzt, hanem befektetik, és még több pénzt csinálnak belőle. Az olajból származó bevételek számára külön állami alapot alapítottak, és nem a gazdagoknak adják a pénzt, mint a jobboldaliak, hanem állami befektetésekkel még több pénzt csinálnak belőle. Csak ebben az alapban a magyarországi GDP majdnem tízszerese áll a norvégok rendelkezésére, így persze, hogy van pénz szociális programokra.
Ausztriában a nincstelenek keresnek tizenegyezret, még egy havi ezres sincs egy egyszerű melós húsztól indít, de ne zavarjon, vagyis szinte mindenki adózik.
Sem a dánok, sem a Norvégok nem sokat szenvedtek a háborúban, már a másodikban, mert az elsőt nem érezték meg, számukra nem létezett.
A szocializmus ötven éve tehet a keleti blokk lemaradásáról, hja fél évszázad hatása nem múlik nyomtalanul, a Norvégok meg az olajból és a földgázból vannak meg valahogy, dacára a szocialisták őrültségeinek.
Mindenhol a csórókat nyúzzák, csak a szocik tönkre is tudják tenni a gazdaságot mellé, na és az állami vállalatok, hm, azt már ismerjük, roppant jól szuperáltak, csak addig megy nekik a szekér, amíg tönkre nem teszik teljesen a céget, amíg mindent el nem pusztítanak, ráadásul ha valaki lop, akkor a szocik mindig is tömték a zsebüket, aki csak hozzáfér, aki kapja marja, jelenleg csupán a leggazdagabbak tehetik ezt meg. Nem mintha az szép, vagy jó lenne, de az meg mindenhol így van, mindig is így volt és ezután is így lesz sajnos, mert az az élet törvénye.
Nem mondom, hogy nincs szükség a szocikra, egy rövid ámokfutásuk után mindenki láthatja, hogy nem is volt olyan rossz neki előtte és egy hosszabb idő következhet konszolidációval.
Még az évi 30 ezer eurós jövedelmű is húsz százalékponttal adózik kevesebbet a jövedelméből, mint a legmagasabb kulcs, ami a leggazdagabbakra vonatkozik. ;) A leggazdagabbakat jól megadóztatják, így nyílik forrás sok, igényes, mégis olcsó közszolgáltatásra.
"Sem a dánok, sem a Norvégok nem sokat szenvedtek a háborúban"
Erről ők egészen mást gondolnak (meg általában a normális emberek). Hozzáteszem, azt hazudtad, hogy kimaradtak a háborúkból, ami objektíve hazugság.
A Keleti Blokk a szocializmus Kelet-Európában megvalósult verziója előtt is le volt maradva a Nyugattól. A skandináv országok egészen a 20. század közepéig szegényes országok voltak a mai állapotokhoz képest, most meg Norvégia vezeti a HDI-mutató idei rangsorát, köszönhetően a szocialista programoknak. Ők nem szétlocsolják a pénzt a gazdagok között, mint az USA, hanem az állam befekteti, még több pénzt csinálni belőle, így van pénz sok szociális programra. Az olajtól már nem függnek. Az olajból szerzett jövedelmeket befektették, ez az alap már az olajtól függetlenül is működik. Már kb tízszer annyi pénz van benne, mint a magyarországi GDP.
Semmilyen állami céget nem tesznek tönkre, élnek és virulnak. Ahogy a társadalmi tulajdonban levő közösségi közlekedési vállalatok, a német, svájci, osztrák államvasutak a legszínvonalasabbak a világon. Nincs jobb egy korrupciómentes államnál. Olcsóbb, mint a for-profit cég, ami sarcolgatná a lakosságot. Németországban most veszik vissza lakások százezreit az ingatlankonszernektől, akik pofátlanul sarcolgatták a lakosságot. Berlinben a lakók 80%-a kénytelen volt fizetésének átlagosan 46%-át cska albérletre költeni, mert az ingatlankonszernek pofátlanul nyerészkedtek a bérleti díjakon. A kapitalizmus az, ami belerondít a társadalom érdekeibe, amit persze szocialista programokkal ragyogóan lehet korrigálni. Olaszországban, Spanyolországban most veszik vissza az autópályák üzemeltetését for-profit cégektől, akik az egekbe emelték az autópályadíjakat. Sőt, még költségcsökkentés, profit-maximalizáció gyanánt még a szükséges felújításokat is elmulasztották, be is omlott egy genovai híd. Most szépen visszaveszik az autópályákat is a szocialisták a romboló, dúvad kapcsiktól, s teszik ezt nagyon helyesen. A jólétet a szocialista programok szavatolják, a kapcsik csak rombolják társadalmainkat.
Aztán ott van a rezsicsökkentésnek nevezett valami, mely ténylegesen létezik.
Abból indult ki annak idején, hogy a szocialisták rátenyereltek az energiaszektorra, mivel a világ legjobb biznisze és ahogy a Fidesz először hatalomra jutott, egyből azt csinálta kitolásképpen, hogy direkt nem emelte az árakat, sőt befagyasztotta, aztán megbuktak, majd megint hatalomra jutottak és továbbra is így jártak el, főleg, mert a szocik meg ragaszkodtak az energiaszektor megszerzett pozícióihoz.
Ma mára fidesznek is bőven van benne érdekeltsége, de közben rájöttek, hogy érdemes lent tartani az energiaárakat, mert stabilizálja a gazdaságot, csökkenti az inflációt, mert nem bírják úgy emelni a béreket, ahogy az infláció növekszik, mert a dráguló energia mindennek növeli az árát - elképesztő mértékben.
Ezért igaz az, hogy egy szoci kormány többszörösére emelné a lakosságnak is a villanyt, a gázt, az energiát, a fűtést, több drasztikus lépésben, már csak azért is, mert az nekik tejel elsősorban, meg az adó és gazdaságpolitikájuk sem arra irányul, hogy ezt lejjebb tartsák, de a fizetéseket lehetetlen hozzá mérten emelni.
Ha már áram és villany, érdemes alkalmazni a spanyol szocialista kormány energiaszövetkezet-programját. Kevés háztartás engedheti meg magának a napelemes áramtermelő rendszert, de több háztartás a pénzét összedobva már meg tudja vásárolni. Környezetbarát, és hosszú távon olcsóbb. Ha pedig rendszer-elméletileg nézzük, a szövetkezeti megoldások, a közösségi tulajdon, a demokratikus szocializmus pont a neoliberalizmus ellentettje. Utóbbi a költségeket a társadalomra hárítja, míg a nyereséget egy szűk pénzügyi "elit" sajátítja ki. Az energiaszövetkezetek ennek ellenkezői, az egy főre jutó költségeket csökkentik, míg a kitermelt produktumot az egész közösség hiánytalanul használhatja.
"A leggazdagabbakat jól megadóztatják, így nyílik forrás sok, igényes, mégis olcsó közszolgáltatásra."
Nem lehettél jó matekból, ha mondjuk ötezer emberrel például tízezer forinttal többet fizettetek, mint mondjuk hárommillióval meg kétezerrel többet, akkor az első nagyságrenddel eltörpül a második mellett, ráadásul valós viszonyok közepette a gazdagok inkább jobban megfizetnek egy spéci könyvelőt, vagy adószakértőt, hogy semmit se fizessenek, ők megtehetik, kikereshetik a kiskapukat, ahol kibújhatnak alóla és meg is fogják tenni!
Amúgy meg a legtöbb közszolgáltatás csak iszonyatos pénzpazarlás, mire azokhoz ér, akit szolgálnia kellene, ellehetetlenül, semmivé válik, vagy legalábbis hatása jelentéktelenre csökken.
Én is voltam szoci, vagy negyven évig, de csak szép duma, ábránd, amit hablatyolnak, már aki rendes ember közülük egyáltalán, de jócskán van olyan, akik egyszerűen az ember arcába köpnek, nekem mára elég volt belőlük, semmiben sem bízok bennük.
Spanyolország mediterrán napsütésben bővelkedik, nálunk egyenlőre nem hozza be az árát a napelemes rendszer - itt nincs annyi napsütés - de persze ha nyolc-tízszeres lesz a villanyszámla esetleg, akkor már lehet, hogy megéri.
Pláne, ha nem lesz alternatíva az atomenergiával, amit lecsökkentenek, vagy megszüntetnek a zöldek.
Matekból megbuktál, nem ötezer emberrel fizetnek nem tízezerrel többet. :D
Luxemburgban már a közösségi közlekedés is ingyenes.
Spanyolország napfényes, de Magyarország sem a sarkkörön van, és nálunk még a geotermikus energiát is ragyogóan ki lehet használni. Csak ehhez ugye már szükség lenne progresszív/baloldali szemléletre.
Nekem elég volt belőled. te matekzseni!
Luxemburg szinte csak egy város, ahol alig járnak emberek tömegközlekedéssel és Magyarország rohadt messze van Spanyolország napfényes óráitól, a geotermikus energia meg egyrészt nagyon költséges, nem hosszú élettartamú, talán később, ha jobb lesz rá a technológia, megfelelhet, de azt is cégek tudják csak majd a házainkba juttatni, olyan beruházást igényel és hát, hm a tízszeres villanyszámla az továbbra is a fészocik zsebét dagasztja majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!