Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor és kormánya...

Orbán Viktor és kormánya amikor elvett az emberektől 3000 milliárd forint magánnyugdíj megtakarítást, akkor miért van nagyra 80 ezer forint egyszeri nyugdíj kiegészítéssel, úgy hogy a forint soha nem ért még ennyire keveset?

Figyelt kérdés

Orbán Feri bácsis videójára és


Jakab Péter Feri bácsis és Viktor bácsis videójára gondolok.



2021. okt. 14. 17:55
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

#29 Az a baj hogy megint nem a valóságot nézed. Tény, hogy elméletben a magánpénztárak dolgozHATNAK magasabb eredménnyel, mint az állam. Ehhez azonban az kell, hogy elég nagy legyen a befizetett járulék - vagyis magas jövedelem szükséges hozzá és a járulékfizető megfelelő kockázatú, így magas hasznú befektetéseket válasszon, ami nem is megy csődbe. Az átlag munkavállaló pedig nem ilyen, ahogyan az idő már rég megmutatta, hogy a nyugdíjpénztáraknak szokása időnként csődbe menni, főleg ha nagyobb tételben kell kifizetniük nyugdíjakat, ráadásul kb. 10 évente várható olyan válság ami a befektetéseket lenullázza vagy csökkenti.

A 2011-es visszaállamosításkor nagyon pontos elszámolást kellett végezzenek a pénzintézetek és az emberek befizetéseihez csak az inflációkövetést kellett az államnak átutalniuk, minden egyéb elért haszon ment az emberek kezébe. Vagyis teljes pontossággal lehet tudni, hogy a működésük 13 éve alatt milyen eredményt voltak képesek elérni. erről nem kevés beszámoló, kimutatás és statisztika is készült.

megállapítható volt, hogy az átlagjövedelem még nem volt elegendő ahhoz, hogy olyan mennyiségű haszon keletkezzen, amit nem nulláz le a válság, de még az átlagjövedelemnél jóval magasabb sem. Az átlagnál alacsonyabb jövedelmek közül egyre több volt amelyik még az inflációkövetést sem tudta produkálni a befizetéseiből, ezeket az államnak kellett kiegészíteni, hogy teljes nyugdíjat kaphassanak a járulékaikért.

A magánpénztári rendszer még a megszűnésekor sem volt rendesen szabályozva, vagyis senki nem tudta hogy amikor majd nyugdíjba megy akkor pontosan milyen módon fogja megkapni a nyugdíját. tervek és szándékok voltak, hogy a keletkezett hasznot vagy fel lehet osztani egy meghatározott számú hónapra és utána nem kap az illető semmit (itt lehetett volna örökölni a maradékot ha előbb hal meg az illető), akkor sem ha túléli, vagy választhat örökjáradékot, de az mivel ismeretlen hónapig tart - azaz élete végéig - egyrészt sokkal alacsonyabb összeg lehetett volna, másrészt nem örökölhető, hiszen mit örökölnének belőle?

A pontos szabályok hiányoztak, tehát csak feltételezések voltak hogy más nyugdíjpénztári rendszerekhez hasonló lett volna a nyugdíjak szabása, de nagyon nem mindegy, hogy mennyi kezelési költséggel jár, milyen szorzókat vesznek figyelembe stb.

Az emberek többsége pedig nem azt választotta volna, hogy majd kapom a nyugdíjat 6 évig és abból élek addig normálisan, utána semmi, mert senki nem úgy tervezi, hogy a nyugdíj után nemsokára meghal. ha már 15 évre osztják ugyanazt az összeget, máris nem jelent jobb nyugdíjat az államinál, ha meg örökjáradékot kérnek, akkor még alacsonyabb lehetne és nem is örökölhető még ha másnap meg is hal.

Te most olyanon pattogsz ami soha még terv szinten sem létezett még a magánpénztáraknál sem. Mi lenne ha inkább megismernéd a tényeket és a valóságot?

2021. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
37%
Nézzük a tényeket. Eddig a pénztárak jobb eredménnyel dolgoztak? Igen! Az államot mi tartotta vissza? Hiszen ugye elvileg bőven kufárkodnak a pénzünkkel, milliárdokat adnak külföldi multiknak, hogy ide jöjjenek, forgatják a lóvét. Ja hogy 16 milliárdért jacht kell Szíjj Lászlónak, 20 milliárdért magánrepülő Mészárosnak, Ráhelkének a 100 milliárdos szállodaipar és a Turisztikai Ügynökség... Megvan az a pénz és nagyon is magán számlákon van, a sleppén! Érdemes megnézni a Partizán videóját a jachtozó NER-istákról. Konkrétan videó van, azért azt letagadni nem lehet. Mentek a levesbe jövőre és remélem kemény elszámoltatás jön, minden pedálosnak is!
2021. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

#32 "Nézzük a tényeket. Eddig a pénztárak jobb eredménnyel dolgoztak? Igen!"

Mint MI?

Milyen pénztárak és minél dolgoztak jobban? Mi az hogy jobban dolgoztak? Honnan veszed ezt? bedobsz valami állítást amit semmivel nem támasztasz alá. Nem, nem dolgoztak jobban a pénztárak mint az állam. Bizonyítsd be hogy az állításod igaz!

Te most komolyan nem érted a különbséget a befizetett nyugdíjjárulékok és az adóbevételek között, Ennyire hülye vagy? Akkor a vita értelmetlen. Én kérek elnézést hogy leálltam egy ilyen ostobával.

2021. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
73%

ja hogy eddig az volt az állításod, hogy az állam nagy truvája az, hogy követi az inflációt :DDD De gondolom rájöttél, hogy ez nem igazán versenyképes a pénztárak ELLENŐRIZHETŐ teljesítményével.


Valahogy nem reagáltál a jachtokra, repülőkre, lenyúlt százmilliárdokra. Valamiért... Tudod ezért fogtok hatalmasat zakózni.

2021. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
50%
#34 Aha. Mint 2014-ben, meg 2018-ban, meg most szombaton?
2021. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
40%

"Valahogy nem reagáltál a jachtokra, repülőkre, lenyúlt százmilliárdokra. Valamiért... Tudod ezért fogtok hatalmasat zakózni."

Én ehhez csak annyit mondanék, hogy Gyurcsány vagyona rendesen gyarapodott, de a gazdaságot tönkrevágta. Annyira nem volt pénz, hogy mindent is kiprivatizált, így a repteret is elkótyavetyélte. Persze ez sem volt elég, jött az IMF-hitel még pluszban, amit úgy vett fel, hogy ne neki, hanem majd a következő kormánynak kelljen törleszteni. Ezt a repteret most az Orbán-kormány visszavásárolja többszörös áron.

Igazából azt lehet látni, hogy akárki kerül a zsírosbödön közelébe, rendesen csurran-cseppen nekik belőle (látszik az új budapesti városvezetésnél is), de a baloldal nem képes kormányozni, az emberekért tenni, a gazdaságot előre mozdítani, csak a zsebüket megtömve kiüríteni az államkasszát. A Fidesz valószínűleg ugyanúgy tömi a zsebét, csak éppen ésszerűen gazdálkodik. Az egyik legnagyobb gazdasági növekedés ebben a válságos helyzetben a magyaré. Emellett a koncepciója is más, mint a baloldalnak. A baloldal csak az adók emeléséhez ért, egyszerűen csak azt tudják elképzelni, hogy akkor lehet bevétel, ha növelik az adót. A Fidesz meg visszaad a befizetett adókból az embereknek, így még inkább fejlődik a gazdaság. És akkor a rezsit nem is említettem még, ami Orbánék alatt csökken, a baloldal meg hiába mondta lassan, hogy nem lesz gázáremelés, brutálisan megemelte a rezsit. Aki átélte mindezt, nem hinném, hogy rájuk szavaz, mert most se lehet nekik jobban hinni.

2021. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Igen jól járt aki maradt magán pénztárban:


[link]


[link]


[link]

2021. okt. 27. 23:48
 38/42 A kérdező kommentje:

Ha a folyamatában előzményekkel nézzük:

Nyugdíjpénztárak szervezett formában először a Horthy rendszerben jöttek létre. Nagyon vállalatoknál hamar terjedni kezdtek ezek. Azt lehetett elkölteni amit bedobtak a közösbe. Ez egyszerűnek hangzik pedig pont ezen bukik vagy áll az egész az állam részéről is.


Aztán II. VH. után ezek is államosításra kerültek és egy egységes nyugdíjrendszert hozott létre az állam. Ami azoknak jó volt akiknek semmi vagy alig valami nyugdíja vagy bármilyen bevétele lett volna öregségére így ők is kaptak egy alap nyugdíjat. Ezt finanszírozhatta az aktív dolgozók befizetett közterhe mert a korfa sokkal jobb szerkezetű volt mint most. Jobb volt az aktív kereső és a nyugalmazott ember aránya. Ám már akkor is egy rossz rendszer alakult ki, hiszen az állam a befolyó járulékokból fizette a nyugdíjat és nem a nyugdíjasok korábban nyugdíjra befizetett járulékából. Tehát nem abból amit bedobtak a közösbe a nyugdíjasok korábban.


Eljött a rendszerváltás és az öngondoskodás jegyében a nyugdíjrendszer harmadik pilléreként létrehozták a magán nyugdíjpénztárakat a Horn-kormány idején. Az új pénztárakba betett pénz kieső bevétel lett az államháztartásból. Ami ugye nonszensz hiszen nem az aktív dolgozók pénzéből kellene alap esetben fizetni a nyugdíjakat az államnak. Így erre egyáltalán nem elvárt bevételként kellene tekinteni. Másfelől a korfa olyan rossz irányba kezd alakulni – elöregszik a társadalom kevés a gyermekvállalási hajlandóság, hogy nem termeli ki a társadalom az új nemzedéket aki a régi nyugalmazott réteget ellátná nyugdíjjal.


Ez vezet a nyugdíjrendszer lassú összeomlásához – többen írják és hajlok rá igazuk van. Így amit a hirtelen hiány miatt bedarált a 2. Orbán kormány azt az élet kényszeríti ki, mindenki saját megtakarításából kell majd nyugdíj jellegű kiegészítő ellátást biztosítani magának. Ami azt nézve hogy a társadalom jelentős része még megélni és nagyon nehezen tud hát még félretenni aktív korában elég irreális vállalkozásnak tűnik össz-társadalmi szinten.


Nos ezekre találta ki a Fidesz-kormány az Alaptörvénybe utalt és sarkalatos trv-be írt szülőtartás intézményét. Tehát hogy a szülő bíróságon kikényszerítheti a kereső gyermekeitől hogy tartsák el. Mivel az állam ezt már nem fogja tudni megteremteni idővel sajnos. Annyira jók a gazdasági és népesség növekedési kilátások.


Nos ennyi előzmény figyelembe vételével kell megítélni hogy egy gazdasági válság vége felé érdemes volt –e a magánnyugdíj rendszert széjjelverni. Valóban -egy rossz felfogás alapján- az államháztartási hiányt növelte de egy olyan hiányt amit nem szabadna az aktív keresők befizetéseinek eleséséből levezetni, hiszen csak annyit lehetne költeni nyugdíjra amit a nyugdíjasok aktív korukban betettek a közösbe nyugdíjukra. De ez irreális elvárás lenne mostanában is sajnos. Viszont az elvárható hogy fokozatosan ahogy elkezdték egy részét magánba tennék az emberek. Ez egy jó irányba mutató öngondoskodó szemléletet nevelt az emberekbe, azt hogy nem az államtól legyenek kiszolgáltatva. És szépen lassan de haladva az úton lehetett volna a tőkét félretenni minden generációnak a saját nyugdíjára. Azt hiszem USÁ-ban ez nem kérdés, annyit kapsz öreg korodra amennyit pénzalapokban félretettél. Obama-care ezen részben akart változtatni.

2021. okt. 28. 00:25
 39/42 anonim ***** válasza:
49%

MNár megint beszéled a hülyeséget!

"Eljött a rendszerváltás és az öngondoskodás jegyében a nyugdíjrendszer harmadik pilléreként létrehozták a magán nyugdíjpénztárakat a Horn-kormány idején. "

NEM! Ezt fogd már fel hogy ez NEM a harmadik pillér, ez ugyanaz mint az első pillér, csak rá lehet mondani, hogy ez egy új, mert UGYANAZT A PÉNZT máshol kezelik.

A dolgozó emberektől egy járulékot vonnak le és mindegy, hogy ezt az állam kezeli egészben, vagy részben átadja egy magáncégnek, ettől nem lesz több vagy stabilabb a nyugdíj. A harmadik pillért az ÖNKÉNTES nyugdíjpénztárak megléte, ami az ÖNgondoskodás egy támogatott eleme.

Ugyanilyen butaság a korfa meg összeomlás. Mivel egyre hatékonyabban dolgozunk, egyre több a jövedelmünk, a befizetett járulékok is egyre nagyobb összeget tesznek ki, amiből nem kell hogy problémát okozzon a nyugdíjak kifizetése. Nem az a megoldás hogy széttárjuk a kezünket és azt mondjuk innentől még azt se az állami keretbe fizessék be, hanem hogy teszünk arról szülessen elegendő gyerek.

Következő hazugságod: "Tehát hogy a szülő bíróságon kikényszerítheti a kereső gyermekeitől hogy tartsák el. "

NEM teheti meg. A szülőtartás vagy rokontartás kötelezettsége nem menti fel az illetőt az öngondoskodás alól. A törvény nagyon egyértelműen kimondja, hogy csak akkor lehet bármiről szó ha az illető önhibáján kívül kerül nehéz helyzetbe. Vagyis ha nem dolgozik és emiatt nincsen nyugdíja nem követelheti a gyerekeitől hogy azt fizessék helyette. Éppen így a rokontartás nem okozhat elviselhetetlen terhet a gyereknek és nem károsíthatja a saját családját. Ez nem olyan, mint a gyerektartás, hogy akkor is fizetni kell a havi %-t vagy összeget ha a maradékból alig tud megélni utána. de ha nekem van havi fél milliós bevételem és az anyám a kis nyugdíjából nem tud elég tüzelőt vásárolni magának, akkor legyen már elvárható, hogy én a gyereke havi húszezer forintért kifizetem pár számláját helyette és ne az önkormányzat vagy az állam kelljen megtegye.

2021. okt. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
39-es én egy konzervatív módon látom a nyugdíjrendszer szükséges átalakítását te pedig egy szocialista módon gondolod. Annyiban hogy én azt gondolom hogy a mostani szocialista vezért nyugdíj rendszer sajnos nem lesz életképes évek múltán.
2021. okt. 28. 11:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!