Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor és kormánya...

Orbán Viktor és kormánya amikor elvett az emberektől 3000 milliárd forint magánnyugdíj megtakarítást, akkor miért van nagyra 80 ezer forint egyszeri nyugdíj kiegészítéssel, úgy hogy a forint soha nem ért még ennyire keveset?

Figyelt kérdés

Orbán Feri bácsis videójára és


Jakab Péter Feri bácsis és Viktor bácsis videójára gondolok.



2021. okt. 14. 17:55
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Jó nem elvették hanem ellopták legyen igazad... az a lényeg hogy egy öngondoskodó szemléletváltó rendszer kialakulásának elején ledózerolták az összegyűjtött pénzt az emberek számlájáról és másra költötték a nyugdíj rendszer harmadik pillérét. Vagyis hát azokét akik nem kérték hogy maradjanak. De mivel úgy propagálták hogy azok nagyon rosszul járnak akik magán nyugdíjpénztárban maradnak így 90% átment államiba automatikusan. De mint kiderült ők jártak rosszul pénzalap kezelők nyereség realizálása miatt. Szóval az ő pénzüket költötte el az állam másra ami most fontosabb volt neki: stadionok Mol részvény visszavásárlás nagyon drágán és egy kevés része államadósság törlesztésre ment.
2021. okt. 27. 17:22
 22/42 anonim ***** válasza:

Folytatod a hülyeséget?

Miféle harmadik pillér? Ha te átteszed a pénzedet az egyik kezedből a másikba akkor máris volt még egy jövedelemforrásod?

EZ a kötelező nyugdíjjárulék. Ugyanazt vonják ugyanúgy azóta is, csak most nem egy magánbankban vár hanem az államnál.

Nem derült ki semmi olyan, hogy rosszul jártak volna akik az államit választották, éppen ellenkezőleg. bebizonyosodott hogy csak egy igen kicsi réteg az akinek megérte a magánpénztár.

Még mindig csak a hülyeségek meg hazugságok jönnek tőled.

2021. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
76%
22, a gond csak az, hogy nem vezették be az egyéni számlákat. És hol van az "átvett" összeg? Hol lehet utánanézni, hogy az "átvétel" óta mennyit kamatozott? Mert a férjem a magánban maradt, neki kiküldik az elszámolásokat és követheti a gyarapodást. Én az államiban vagyok, soha egy levelet nem kaptam a saját megtakarításom helyzetéről! A Fidesz egyéni számlákat ígért, hol vannak? És miért nem? Hol van akkor a pénzünk? Tények, kemény dolgok.
2021. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

#23 A gond az, hogy VANNAK egyéni számlák. Nyugodtan megnézheted a sajátodat.

Nem kamatozik sehol semmi, a nyugdíjadat fogod megkapni érte a nyugdíjszámítás szabályai szerint. Ezt is lekérdezheted, hogy a jelen állás szerint hogy áll nálad. Ezzel szemben a férjed nem tudja hogy majd amikor nyugdíjba megy akkor milyen összeget és hogyan fog kapni, meg meddig.

A tények kemény dolgok, ahogy az is hogy valaki ennyi butaságot halmozzon egy válaszba mint te.

2021. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
59%

24, hát ez az, hogy nem kamatozik, csak használják. Míg a magánban utána lehet nézi a gyarapodásnak, teljesen nyilvános. Amit te mondasz, az a befizetett járulékot mutatja, ami egy 0, mert gondolom az ember össze tudja adni maga is a bérpapírjai alapján. Az érdekelne, hogy az a pénz miért nem jelent meg a számlán, amit az állam magához vett? Hol van?


„2010-ben államosította a magánnyugdíj-pénztári vagyont a kormány, Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi megbízott akkor arról beszélt, hogy a magánnyugdíjpénztári tagok addig összegyűjtött vagyona egyéni számlákon lesz nyilvántartva. Ennek ellenére azóta is csak egy olyan nyilvántartás érhető el, amely azt mutatja, hogy 2013 óta mennyi nyugdíjjárulékot fizetett be valaki, a magánnyugdíjpénztári vagyont pedig elköltötték."


[link]


A hazug embert és a fideszest könnyebb utolérni, mint a sánta kutyát!

2021. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

#25 Az a kamat hogy inflációkövető a befizetésed.

nem tudom honnan veszitek a baromságaitokat, de egy magánnyugdíj pénztártól sem kap senki egy fillért sem mielőtt nyugdíjba menne és utána is sokkal kevesebbet kap meg mint amit amit hisz, hiszen sok évre kell felosztani és még a további kezelési költséget is kell fizetni.

Az állami nyugdíjrendszer lényege, hogy a nyugdíjjárulékokból abban a pillanatban nyugdíjakat fizetnek ki, az állam pedig a saját működésével garantálja, hogy a most befizetett járulékok után arányaiban 40 év múlva is akkora lesz a nyugdíj. Ezt nevezik értékállóságnak, infláció követésnek. Erre menne a magánpénztárban is a kamat egy része. A többi meg a pénztár fenntartására, reklámjára és a tulajdonosok hasznára.

A pénz megjelent a számlán. Nézd meg magad, hogy ott van a te saját nyugdíjszámládon a befizetésed éppen úgy mint mindenki másé! Mi mást akarsz mint a járulékokért cserébe megkapni a nyugdíjadat majd nyugdíjas korodban? Erre vonták le!

EZ az egyéni számla, hogy odaülsz az internet elé és le tudod kérdezni mennyi nyugdíjat fogsz majd kapni!

Te most komolyan azt hiszed hogy a magánpénztárnál van egy doboz amibe mindig csak betették a járulékaidat és az ott csücsül a melegben meg szaporodik aztán amikor nyugdíjas leszel kinyitják a dobozt? A magánpénztárban is csak egy kimutatás van amin szerepelnek a befizetéseid, nincs különbség.

2021. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
40%

Én annyira nem értek a témához, de nekem úgy tűnik a Wikipédia alapján (elég jól össze van szedve a magánnyugdíjpénztárak története), hogy túl nagy terhet róttak a költségvetésre a magánnyugdíjpénztárak, és így nem teljesítették be azt a célt, ami miatt létrehozták eredetileg:

"Fentiek alapján megállapítható, hogy a magánnyugdíjpénztári rendszer első 6 évében még hellyel-közzel a tervezett modell mentén működött, de 2002-es évtől gyakorlatilag teljesen elszakadt a tervezett körülményektől, messze terven felül növelve az államháztartás terheit (lásd 4. tábla)."

Ennek alapján szerintem valahol érthető, hogy a Fidesz megszüntette, főleg hogy nyakába kapta az IMF-hitelt is ajándékba Gyurcsányéktól.

[link]

2021. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
74%

#27 Amikor 1995-ben kitalálták a kötelező mnyp rendszert, már akkor megmondták nemzetközi szakemberek, hogy nem kivitelezhető az átállás. Majdnem 40 év kellene ahhoz, hogy a korábbi rendszerből teljesen átjusson mindenki az újba és ebben a majd 40 évben az elején az állami nyugdíjbevétel folyamatosan csökken de a kiadások teljesen változatlanok maradnak.

Vagyis nem megy be a költségvetésbe a nyugdíjjárulék, ellenben a nyugdíjakat ki kell fizetni a nyugdíjasoknak. Egy 25-30 éven keresztül az állam más adóbevételeiből kell a nyugdíjakat fizetni és ez hiányt generál, utána jelennek meg már érezhető számban azok, akiknek nem az állam fizeti a nyugdíját és csökken vele az állami teher.

Ez okozott költségvetési hiányt.

A kötelező mnyp rendszert 1998 januárjával indították, vagyis az állami költségvetésben először hiányt az 1998-2002 közötti Orbán kormánynál tudott csak okozni. de akkor a gazdaság felívelőben volt, nőtte az adóbevételek és még kevés ember volt a munkavállalókból akinek a járuléka oda ment, így nem volt sem érezhető a hiány, sem kezelhetetlen.

2002-től azonban a rossz gazdasági vezetés miatt a magyar gazdaságban csökkenni kezdtek a bevételek és egyre többet kellett hozzátenni a nyugdíjjárulékokhoz, hogy ki lehessen fizetni a nyugdíjakat. Olyan adóforintokat kell oda átcsoportosítani amiből a gazdaságot kellett volna fejleszteni, béreket kellett volna emelni. A Bajnai kormány idejére már a költségvetés nem is volt elég, hiteleket kellett felvenni. Közel 3000 milliárdos hiányt okozott azok alatt az évek alatt a járulékok kiáramlása.

Ha azt a 3000 milliárdot inkább gazdaságfejlesztésre fordítják meg az állam működésére, az állami alkalmazottak bérére, egészségügyre, bármire, sokkal előrébb járnánk és nem lett volna akkor gazdasági csőd se. És mindez alig 10 éves működéssel, ekkor indult volna be igazán, hogy a nyugdíjjárulékok már a dolgozóktól teljesen a magánpénztárhoz mennek és a több, mint 2 millió nyugdíjas havi járandóságát máshonnan kell előteremteni.

2021. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
59%
26, nem arról van szó, hogy a manyup előbb is pénzt ad, hanem, hogy ÁTLÁTHATÓ és nem csak az inflációt követi. Nem úgy volt, hogy a csúnya bankok és bef. alapok elkaszinózzák a magyarok pénzét? Akkor hogy lehet, hogy bőven az infláció felett van a hozam? Ennyi erővel - ha már használja a pénzünket - nyugodtan adhatna kamatot állambácsi is, ha már a Fidesz szerint annyira dübörög a magyar gazdaság (nettó hazugság). Hol vannak az egyéni számlákról az átvett összegek? Ezt szeretném tudni, mert ez egy ezermilliárdos kérdése Magyarországnak, amit a Fidesz valamiért nem akar megválaszolni.
2021. okt. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

18.

" A nyugger annyit lát, hogy jé, épülnek dolgok, kapok utalványt, jaj de jó. Fogalma sincsen hol kellene tartania az országnak ennyi EU-s pénz után. "

Akkor miért írod ezt ????

Te csak azokat szidod holott nektek kellett volna tenni valamit.

A sok gyökér meg lepontozhat, ez az igazi magyar össze fogás hogy rugjunki bele a másikba ha segíteni nem tudunk nek!!!!!!

2021. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!