A baloldal és a jobboldal között az a fő különbség, hogy a jobboldal a gazdagok érdekeit nézi, a baloldal meg a szegényekét?
Itt egy példa:
A baloldal felépítené a Diákvárost, hogy a csóró magyar diákoknak lakhatást biztosítson Budapesten.
Ezzel szemben a jobboldal a Diákváros helyére felépítené a Fudant, ahol úgyis csak a gazdag, burzsuj diákok tudják majd kifizetni a milliós tandíjat. Az nem számít, hogy a szegény diákoktól elveszik a lehetőséget, az ő szemükben csak akkor érsz valamit, ha pénzed van.
Vagy egy másik példa az egykulcsos és többkulcsos adó esete.
Vagy a CSOK, ami szintén csak a gazdagoknak kedvez.
"A baloldal és a jobboldal között az a fő különbség, hogy a jobboldal a gazdagok érdekeit nézi, a baloldal meg a szegényekét?"
igen, a legtöbb ember életében van egy időszak valahol hetedik osztály környékén, amikor ennyiből áll a világnézete
Nem ennyiből áll a világnézete, ez már a következtetés volt. Ez viszont meg is van alapozva.
Az adórendszer klasszikus példa. Bármikor felmerül a jövedelemadó, vagy egyáltalán bármilyen adónem, a jobboldaliak mindig azzal jönnek, hogy a proli (kedvenc szavuk) ingyenélő lusta mihaszna léha nem dolgozó átlagos meg átlag alatti jövedelműek, magyarán a társadalom többsége, nehogy véletlenül jól járjon. Aztán ezek gondolják magukat nagy hazafinak. -.- Ez csak egy póz. Valójában individualisták, magasról tesznek a honfitársaikra.
A különbség az, hogy a jobboldal a Diákvárost is felépítené és Fudan egyetemet is.
Az egykulcsos adó pedig szépen kifehérítette a gazdaságot. A többkulcsos valójában azoknak kedvez, akik jól tudnak csalni.
A két oldal között az a nagy különbség, hogy jobboldali vezetés alatt folyamatosan épült az ország, a balosok meg szakértői díjazásokon keresztül lapotolják ki a pénzt maguknak, miközben semmi sem épül.
6 Pontosan, sokan nem ismerik fel az érdekeiket. A szervezett dolgozók kimutathatóan lényegesen többet keresnek, mint ugyanazon iparág szervezetlen dolgozói. Egységben az erő. A közösség érdekérvényesítő ereje mindig erősebb, mint az egyéné. Ezért ott a legmagasabbak a fizetések, meg általában a legmagasabb a jólét, ahol erős szakszervezetek vannak.
Sokan nem ismerik fel az érdekeiket, sokan túl individualisták ahhoz, hogy másokkal közösködjenek, és nem azokkal az emberekkel akarnak közösen fellépni, akikkel az érdekeik megegyeznek. Nem legyőzni vagy megszorongatni akarják az "elitet", hanem éppen ellenkezőleg, közéjük akarnak tartozni (persze elsöprő többségük sosem fog közéjük tartozni, és az elit pont az ilyeneken röhög). Nem igazságosabbá akarják tenni a világot, hogy mindenkinek jobb legyen - így saját maguknak is -, hanem fenn akarják tartani az igazságtalanságokat, és az igazságtalanok közé akarnak bekerülni. A többségük persze sosem kerül be közéjük, de erről álmodoznak, ahelyett, hogy azokkal fognának össze, akikkel egy szinten vannak a táplálékláncban. De ehhez fel kéne ismerniük az érdekeiket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!