Magyarországon a fiatalok körében miért nem népszerű annyira a szélsőbaloldal, mint Nyugaton?
19
Első bekezdés: pont engem támasztottál alá, köszi. Ez az, hogy Magyarországon a baloldal a rendszerváltás után nem vállalt fel rendszerkritikusságot, és sok témát átengedett a jobboldalnak, amit addig egyértelműen a baloldalhoz társított a társadalom (rendpártiság, közbiztonság stb). A jobboldal röhejes módon így a rendszerkritikus köntösbe tudott bujkálni, miközben kapitalizmus lett, ezért is próbál szimbolikus ügyek mögé bújni, hogy ne kelljen kimondaniuk, hogy ők csak az oligarchák érdekeit tartják szem előtt.
Második bekezdés: nem, a youtube-on is csak ők nyomultak. Magyarországon a baloldal teljesen bealudta a közösségi média berobbanását, nem is volt jelenlétük, és most is alulreprezentáltak.
Harmadik bekezdés: akkor egy párzuhamos univerzumban élsz, mert kb csak jobbos hozzászólások vannak. A "ballib" kifejezést meg felejtsd el. A jobboldal ragaszkodik a liberális, szabadpiaci dogmákhoz. A baloldal szociális, szabályozáspárti, a jobboldal liberális, szabadpiac-párti.
Negyedik bekezdés: én is Magyarországról beszéltem. Itt punnyadás van, mert a jobboldali narratíva uralt el mindent. Aki a leggazdagabbakat egy kicsit is nagyobb arányban meg akarja adóztatni, már megy a hápogás a jobboldal részéről, hogy jaj szegény gazdagok, jaj szegény oligarchák.
"Bizony.", bizony nem. Lásd az előző hozzászólásomat. A 4 napos munkahetet is a baloldaliak tolják. Izlandon óriási siker, most Skócia vezeti be. Mindig van aktuális téma a munkakörülmények javításáért. Ezt mindig a baloldal tolja. A jobboldal éppen ezért szorul szimbolikus témákra, mert azt csak nem mondhatják, hogy a dolgozó tömegek ellen tevékenykednek.
Ezért írsz ilyen butaságokat, mert nem ismered a baloldalt. Még csak hallomásból sem hallottál a 4 napos munkahétről sem, csak annyit hallasz róluk, amennyit a jobboldali gazdáid a szádba rágtak. A legtöbb ember csak azért tud az LMBTQ-ról, mert a jobboldal állandóan ezen hüledezik, hogy ne azt kelljen kimondaniuk, hogy a dolgozó emberekkel szemben az oligarchák érdekeit támogatják.
Az utolsó bekezdéseddel meg önmagad paródiájává váltál. :D A privatizáció ellen hőbörgő jobber. :D Na, itt ütközik ki, hogy teljesen átmosták az agyatokat a jobberek. Te valójában szocialista vagy. Üdv a klubban! Én is fontosnak tartom a társadalmi tulajdont, hogy a stratégiailag fontos területek ne néhány oligarchát hízlaljanak, hanem azok a területek, amelyek az emberek mindennapi életét leginkább meghatározzák, azok az iparágak, amelyek a lakosság életében legfontosabb szerepet betöltik, ne váljanak egy szűk pénzügyi "elit" profitérdekeltségeinek martalékává.
Nálam azért nem népszerű, mert nem értek egyet az ideológiával és az idősebb ismerőseim által hallottakból, nem élnék egy olyan világban, ahol a szélsőbaloldali eszme a vezető irányzat.
20/L
20 Nem is azt akarják kipróbálni, ami a Keleti Blokkban volt. A szocializmusnak nagyon sok formája van, Rojava is rengeteg embert inspirál, akik a vállalati dirigizmus helyett értelmesebb munkahelyi körülményeket akarnak (mennyivel jobb, ha az ember (rész)tulajdonosa a munkahelyének, és beleszólása van a munkakörülményeinek alakításába!).
Egy dologban volt igazad, az biztos, hogy a kapitalizmussal nagyon nagy problémák vannak. Olyan egyenlőtlen az elosztás az USA-ban (is), hogy nem csoda, hogy a mérsékeltek is tolódnak balra. Most emelték a társasági nyereségadót 21%-ról 28%-ra. Magyarországon a jobboldal által agymosott emberek meg hüledeznének, hogy "jaj szegény szupergazdagok, most akkor nagyobb arányban fogják kivenni a részüket a közszolgáltatásaink finanszírozásából, mint mi, alacsonyabb keresetűek?". Elképesztő az a rombolás, amit a jobboldal végzett itt az agyakban.
Főleg az egészségügy a legrosszabb náluk. Még mindenki számára elérhető, díjmentes, non-profit közegészségügyi rendszerük sincs, szívtak is a járvány alatt rendesen. Főleg, amikor elmentek tesztelni, és megkapták a számlát...
Morcos 25!
A (szél)balosok vezették be a nyolc órás munkaidőt, az ötnapos munkahetet is, most világszerte a négynapos munkahét és a további atipikus munkarended kivívásáért küzdenek, sikerrel. Amiről írsz, az is egy vívmány volt az azt megelőzőekhez képest, ráadásul nagyon sok idő eltelt azóta, a világ halad, bár tudjuk, a konzervek szeretnek egy helyben pörögni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!