Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Alkotmányos puccs?

Alkotmányos puccs?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok arról, hogy az ellenzék alkotmányozó többség nélkül akar majd alkotmányt módosítani?

Lehet ebből fegyveres konfliktus?


2021. okt. 4. 19:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Linkelhetsz, de csak annyit bizonyítasz vele, hogy a hazugságaitokkal ellentétben se szeri se száma a gagyi balos hazug propaganda sajtótermékeknek.
2021. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Rendes puccs.
2021. okt. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ti lesztek az elsők akik csőcseléknek nevezitek a puccsot végrehajtókat. Anno a TV székház ostrománál a hősöket is lecsőcselékezték a szoci nyuggerek.
2021. okt. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23: mi volt a hősies a székház megtámadásában?
2021. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Mint azt korábban megírtuk, négy ismert, rendszerkritikus ellenzéki jogász (Bárándy Péter, Fleck Zoltán, Lengyel László és Vörös Imre) öt hónappal ezelőtt Demokráciát és jogállami alkotmányosságot! címmel vitairatot tett közzé a Népszavában. Szerintük az új parlamentnek már az első ülésnapján három alapvető döntést meg kell hoznia:


1. határozatot az új, negyedik köztársaság kikiáltásáról, arról, hogy Magyarország európai, demokratikus, jogállami köztársaság;


2. megállapítani az Alaptörvény és az önkényuralmat kirívóan biztosító törvényi rendelkezések alkotmányellenességét és semmisségét;


3. elrendelni a jogrendszer egészének haladéktalan felülvizsgálatát annak érdekében, hogy hatályos jogszabályok ne akadályozhassák az alkotmányos jogállam kialakítását. Az Országgyűlés a választás révén kapott felhatalmazása alapján egyszerű többséggel, szűk tárgyi körben, az Alaptörvény C) cikk (2) bekezdése sérelme – a közhatalom kizárólagos birtoklására törekvés tilalma mint általános érvényű szabály – okán kimondja az Alaptörvény semmisségét.


Sándor Zsuzsa, aki 2012-ig a Fővárosi Bíróság tanácsvezető bírója volt, a Szabad Európának elmondta: a mostani Alaptörvény alapján meg lehet állapítani, hogy a Fidesz a hatalom kizárólagos megragadására törekszik. Felidézte: amikor Vörös Imre volt alkotmánybíró a hatalom kizárólagos megragadásával kapcsolatban indítványt nyújtott be az Alkotmánybírósághoz, a testület azt mondta, hogy nem tud és nem akar ezzel foglalkozni, tehát elutasította. Vörös elmélete szerint tehát – folytatta Sándor Zsuzsa – az Alkotmánybíróság nem teszi a dolgát, mert nem foglalkozik egy alkotmányos kérdéssel, így a feles többségű parlament átveheti az Alkotmánybíróság hatáskörét, és kimondhatja, hogy az Alaptörvény nincs, nem létezik.


[link]

2021. okt. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nekem az a kérdésem, hogy ha esetleg az Összefogás kap 2/3-ot, mi gátolja meg őket abban, hogy ne akarjanak ők is hatalmon maradni?
2021. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
26: ők a nyugatias, jogállami vonalat képviselik, nem a keleties autoritert, a normális demokráciák közé akarnak tartozni, nem a féldiktatúrák közé, amerre Viktor viszi az országot
2021. okt. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!