Szerinted a lakosság hány százaléka tudott előre lépni a Fidesz kormányzása alatt?
Azt se felejtsük el, hogy a válság után így ment fel a világgazdaság, ami minket is húzott, úgyhogy az alapvető kérdés az, hogy ebből mennyi a fidesz érdeme, hogy egy így száguldó világgazdasági ciklusban jobban él mindenki nem csak nálunk, hanem máshol is a fejlettebb országokban:
Ezek után van még kérdés?
Illetve a v4-es országokkal hasonlítva is meg lehet nézni. Együtt mozgunk, és nem tudtunk hozzájuk képest előre lépni, és most már a lengyelek mögé csúszunk:
ma 22:24
Az SP 500 a top amerikai cégek indexe, nem sok köze van ahhoz, hogy nálunk milyen volt a gazdasági helyzet.
2002-2007 között az EU27 átlag növekedése 10,43% volt. (évi 2%)
2010-2020 között az EU27 átlag növekedése 5,94% volt. (évi 0,6%)
Szóval azért nem tudom mennyire volt jó helyzetben a Fidesz ilyen téren, amikor az EU-s csatlakozásunk környékén messze jobb volt Európában a helyzet.
Mit értesz számottevő javulás, előrelépés alatt?
Például egy minimális 2-3%-os javulás az évben -amit nem éreznek az emberek- az hosszabb távon, 12 év alatt már 26-42% növekedés.
Az sem mindegy, hogy a javulást abszolút értékben nézzük vagy relatív értékben. Lehet, hogy hiába nő valakinek az életszínvonala jelentősen, mivel közben mások helyzete is javul, így marad az illető az alsó, szegény társadalmi osztályban, nem sikerül felküzdeni magát az adott ország középosztályába. És az országok közti különbségek is relativizálják a helyzetet. Például egy németországi, svédországi szegény, legalsó réteg életszínvonala legalább olyan jó lehet, mint a magyar középosztályé. A magyar felső 10-20%-ra pedig rámondják, hogy gazdagok, de csak annyit fogyasztanak, mint egy átlagos osztrák, német.
6: az S&P a világgazdaság állapotát jól tükrözi, de az euro részvényeket is megnézheted, hogy meneteltek felfelé az elmúlt évtizedben, mert konjunktúra volt:
#2 "Amikor jó szél van, akkor könnyű gyorsan hajózni. Viharban derülne ki, hogy mit tud a kapitány."
Megtörtént.
2004-ben csatlakoztunk az Unióhoz és megnyíltak az uniós pénzcsapok - gyurcsányéknak, a mai ellenzéki összefogás politikusainak 2006-ra mégis olyan rosszra sikerült menedzselniük a gazdaságot, hogy hazudni kellett róla még az unió felé is. Aztán ment tovább a világgazdasági javulás, gyurcsányék olyan rosszul csinálták, hogy le is kellett mondjon. A devizaválság első percében csődbe ment az ország és semmit nem voltak képesek tenni a válságban az emberek érdekében. Bajnaiéknak mindösszesen egy etikai kódexet sikerült összeállítani amiben KÉRTÉK a bankokat hogy ne semmizzék ki az embereket - és ennyi. Nem segítettek sem a devizaadósoknak, sem az önkormányzatoknak, sem a vállalkozásoknak.
Nézzük a másik csapatot! A devizaválságban vették át a kormányzást, kilakoltatási moratóriumot hírdettek, a bankok ellenében hoztak intézkedéseket, forintosították a hiteleket, visszafizethetővé tették és sok egyéb módon próbáltak segíteni, ezáltal jelentősen csökkentették a kárt, amennyire még lehetett. Volt 2010-ben hatalmas árvíz, aztán a vörösiszap katasztrófa, 2015 után a migráns válság és most a járvány. Minden esetben jól vizsgázott ez a kormány.
Egyértelműen kiderült, hogy ez a kapitány viharban is jól kormányoz, a korábbi viszont még szép időben is süllyesztette az országot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!