Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg békés volt ez a...

Tényleg békés volt ez a tüntetés??

Figyelt kérdés

[link]


Most az oldal mindegy szerintem. De itt azért láthatóan a rendőrök élete is tét volt. Itt éles lőfegyvert is használhattak volna már szerintem, hiszen sarokba voltak szorítva és támadták őket. Komolyan ekkor az volt a legnagyobb baj, hogy "szemkilövő gyurcsány"??? Mikor tényleg rongálták a magántulajdonokat is és a rendőrök is veszélyben voltak?? Aki ebben részt vett az szerintem meg is érdemelte. Örüljön, hogy nem éles fegyvert használtak. Politikától független is.

De most tényleg ezt milyen alapon nevezik békés tüntetésnek??? Elég volt végig nézni. Rendőrként el se tudom képzelni milyen lehetett ezt átélni. Akik ott álltak nem hiszem, hogy bíztak abban, hogy ezt túlélik.


2021. szept. 17. 12:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

A gyurcsányista hazugságpropaganda rendszeresen összemos különböző tüntetéseket. Pont az volt a baj, hogy amikor kellett volna, akkor nem léptek fel, ellenben máskor meg békés tüntetéseket vertek szét indokolatlan erőszakkal, sőt, békés járókelőkre is rátámadtak, akik csak haza akartak menni.

És nem, nem mindegy az oldal, pont ezért. Tisztességes oldal ilyet nem csinál, csak a gyurcsányista nyugatifény.

2021. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Persze, itt már az látszik, amikor a rendőri erősítés valahogy nem akart jönni, a helyzet eszkalálódott...ez nem békés. DE az sem amit a rendőrség művelt a Fidesz nagygyűlésnél!

Ez a következmény....


Csak egy kérdés, szerinted mennyire demokratikus eszköz a hatalom részéről, hogy AZONOSÍTÓ NÉLKÜLI, azaz az utólagos felelősségre vonást teljes mértékben kizáró " rendőrökkel" ütni- verni, szemet kilőni???

2021. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Annyira volt az békés tüntetés, amennyire én váci püspök vagyok.
2021. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

1: a hazugság pl. az, hogy Fletó személyesen parancsolta volna, hogy lőjenek ki szemeket, vagy verjenek meg békés tüntetőket. Ilyen nem történt, a fidesz mégis ezt hazudja.


A felelős az inkompetens rendőri vezetés volt, ami képtelen volt kezelni a tömeget, és kontrollálni a rendőröket, hogy egyesek ne durvuljanak be a támadások miatt.

2021. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Az úgy kezdődött, hogy "hazudtunk nappal, éjjel és este". Aztán úgy folytatódott, hogy Gyurcsány nem mondott le azonnal, a kormány sem, és nem írtak ki új országgyűlési választást. És Sólyom László nem állt hivatása magaslatán.
2021. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#1

Már bocsi. Nemrég volt valami tüntetés pesten a járvány alatt és egy pár aki felutazott és fagyizót keresett és csak arra sétált még őket is megbírságolták.

Meg tüntetéseken már megy az igazoltatás is (listázás).

Azért ez Gyurcsány idején se volt divat.

De mondd már meg nekem, hogy ha hallod, hogy visít a sziréna, a rendőr üvölt, tömeg van, te oda mész pont sétálni?? Én úgy húznék el onnan, ahogy csak lehet. Amit meg írtam azzal az volt a baj, hogy sokan tartózkodtak ott, de semmit nem csináltak. A rendőrök is csak igazoltak és ment a bünti. Nem volt tömeg oszlatás sem. De mikor már a tömeget oszlatják annak hangja van. Akkor annyira békés járókelő nem hiszem, hogy pont odavágyik.

Biztos az is olyan járókelő, mint a "kutyáját sétáltató férfi" Jakab rendezvényén.

2021. szept. 17. 12:54
 7/19 anonim ***** válasza:
43%

6/

Felháborító! Szemkilövetés helyett bírságolás és igazoltatás?! Skandalum!

2021. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#2

Ebben a helyzetben?? Szerintem elfért. Csak mondom én még éles lőszert engedélyeztem volna. Mondanám ezt ellenzéki tüntetésen is, ha ilyen a helyzet. Meg lehet én vagyok süket, de nem azt skandálja a tömeg is, hogy "felgyújtlak"??? Jóval nagyobb volt a tömeg is, a vízágyút meg csak élvezték. Itt az lett volna a minimum, hogy párat a levegőbe lőni, majd esetleg lábra célozni. Később esetleg indokolni, hogy miért volt erre szükség. Majd mindenkit bíróság elé rángatni, aki ebben részt vett. Az üzletek kirakatát betörni??? Járművekben kárt tenni??? Meg tényleg gyújtogatni, dobálózni??

Aki kapott a szemébe az örüljön tényleg, hogy annyival megúszta.

De mondom mégegyszer. Ha 2022ben az ellenzék hasonló módon utcára vonulna és ezt csinálná, hogy céltalanul garázdálkodik, a rendőrök életét veszélyeztetik, akkor is ugyan ezt mondanám.

2021. szept. 17. 13:01
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

ma 12:49

Az inkompetens rendőri vezetést Gyurcsányék nevezték ki, sőt később kitüntetésekben is részesítették őket, így szerintem azzal takarózni, hogy nem volt személyes parancs eléggé gyenge kifogás.

2021. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#7

De az ellenzék nem is gyújtogat egy tüntetésen. Max Orbán anyját szidják.

2021. szept. 17. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!