Mi történt 2006-ban? Tényleg békés tüntetőkre támadtak a rendőrök?
Igen.
Ha megnézed a képeket a véres emberekről, egyik sem bőrfejű kigyúrt ultra volt.
A Gyurcsány kormány igazi diktatúrákhoz méltó módon kezelte azt a tüntetést, ugyanis a rendőröknek megparancsolták,hogy azonosítószám nélkül menjenek, akkor ugyanis nem lehet őket felelősségre vonni.
Persze, az EU kussban volt.Nem voltak "jogállami aggályok" meg egyéb dolgok.
Az MSZP-MSZP kormány jól térdelhetett és szorgosan járhatott s szájuk.
"A Gyurcsány kormány igazi diktatúrákhoz méltó módon kezelte azt a tüntetést, ugyanis a rendőröknek megparancsolták,hogy azonosítószám nélkül menjenek, akkor ugyanis nem lehet őket felelősségre vonni."
Ezt elkerülendő a Fidesz most már nem rendőröket küld ilyen esetekre, hanem a börtönviselt maffiamultú focistadion biztonságiőr verőembereit.
Futball huligánok behatoltak a tévészékházba, törtek-zúztak, előtte parkoló autókat gyújtottak fel.
Október 23-án kövekkel, betoncserepekkel dobálták a rendőröket.
De aki narancsszínű szemüvegen át nézi a világot, az élete végéig békés tüntetőkről fog beszélni.
Kérdező
Ezt a témát már számtalanszor kibeszélték és rengeteg tényanyag van hogy megismerhesd, szerintem te is tudod.
1. 2006-ban nem 1 esemény volt, hanem 2 külön nagy konfliktus és köztük egy folyamatos tiltakozás.
2. 2006 szeptemberében napvilágra került az őszödi beszéd, amiben mindenki hallhatta amint gyurcsány elmondja a saját párttársainak a választási győzelmüket követő kongresszuson, hogy hazudtak reggel, éjjel meg este és csalással nyertek. Ezen az emberek joggal felháborodtak és az utcára vonultak, követelve a csaló és pártjának lemondását, új választások kiírását. Olvasd el a beszédet vagy hallgasd meg egy videón:
3. 2006. szeptember 19-én, 2 nappal a beszéd kikerülése után a tiltakozók - egy akkori jobbikos vezetésével - a Köztelevízó épületéhez vonultak és ott követelték, hogy a tévé a műsorában olvassa be a petíciójukat, amiben gyurcsány lemondását követelik. A kezdetben csak hangoskodó tömeget a tévé vezetői nem fogadták, a petíciót nem vették át, a tévében egy szóval sem mutatták az embereknek, hogy bármiféle tiltakozás lenne. Az indulatok idővel elszabadultak, a mérsékeltebbek elmentek, a radikálisabbak megtámadták az épületet. A tévé munkatársai az épület másik bejáratán közben ki-be járkáltak, sok aznap szereplő politikus, egyéb személy nem is tudta mi van a főbejárat előtt csak mikor már kimentek hátul. A tévé kiemelten védendő épület, akkor ott miniszter is tartózkodott éppen, a rendőrök még sem védték meg megfelelő erővel. Hagyták hogy a pár ott levő rendőrt a tömeg támadja, miközben nagy létszámban várakoztatták paranccsal a rendőröket a környező utcákban. Hagyták, hogy a randalírozók autókat gyújtsanak fel és még egy rendőrjárművet is meggyújtottak, benne a rendőrökkel. A normálisabb tüntetők mentették ki belőle a rendőröket, míg a kollégáikat erővel tartották távol. Pár perc alatt szét tudták volna zavarni onnan a csőcseléket, és kötelességük is lett volna megtenni. Nagy valószínűséggel szándékosan nem engedték nekik, hogy hátha valaki - egy rendőr - úgy megsérül hogy amiatt drasztikusabb beavatkozásokat lehetett volna csinálni a közelgő önkormányzati választás előtt a tüntetések elfojtására. Idővel a tévé épületét kiürítették, a rendőrök is visszavonultak és a tüntetők behatoltak. Ott egy kis ideig szédelegtek ide-oda, mert akkor jöttek rá, hogy értelmetlen volt az egész támadás, majd kimentek.
4. ezt követően tüntetők lepték el a parlament előtt a Kossuth teret. sokan sátorokkal telepedtek le, mások naponta jelentek meg és követelték gyurcsány lemondását. Az október 23-i ünnepségek a tiltakozások közepette jöttek el. A Kossuth térről azzal küldték el az embereket, hogy valami delegáció fogadása miatt kell kiüríteni, de majd utána visszamehetnek. Nem engedték vissza őket, így a tiltakozók elkezdtek máshol, másképpen gyülekezni, tüntetni, követelőzni.
5. a tiltakozók a város több pontján megjelentek, a radikálisabbak folyamatosan vándoroltak a Bazilika, Corvin-köz, Deák tér környékén. Ebben az időben egy csoport felfedezte az ünnepségre kiállított tankot és hogy el lehet indítani. Mentek is vele pár métert, aztán ott hagyták. A tömeg egyre nagyobb és hangosabb lett, a rendőrök beavatkoztak és elkezdték őket támadni. A szabályzattal szemben nem szétzavarták a rendzavarókat, hanem egyben tartották és terelték őket a budapesti utcákon. Egyre több rendőr jelent meg az utcákon, és nem volt rajtuk azonosító szám, ami alapvetően kötelező, hiszen ezzel lehet egy rendőrt beazonosítani ha bármit is tett. Az azonosító számot parancsra vették le, vagyis a feletteseik már előre tudták, hogy olyan dolgokat fognak elkövetni, ami miatt felelősségre lennének vonva ha tudják a tetteket személyhez kötni később a felvételeken, fényképeken.
5. A fidesz ünnepi gyűlést tartott 16 órától az Astoriánál. A fideszesek így nem voltak az ezzel párhuzamosan, meg korábban megtörtént eseményeken, hiszen ők a 16 órai nagygyűlésre mentek fel Budapestre. Orbán és a többi fideszes politikus ünnepi beszédeket tartott, természetesen szó volt gyurcsányról is, az önkormányzati választáson való szereplésről is. Majd az ünnepség véget ért és mind a politikusok elhagyták a teret, mind a fideszesek elkezdtek szépen hazaindulni. A gyűlés miatt az Astoria metró megállója le volt zárva, így megindultak a Deák tér vagy az ellenkező irányban a Nemzeti Múzeum felé, meg ki-ki a maga dolgára. A fideszes műsorvezető 17:45-kor arra kérte az embereket, hogy a Blaha meg a Kálvin tér irányába induljanak lehetőleg. A következő percben rázúdult a békés, hazafelé éppen induló tömegre a rájuk terelt tüntetők sokasága és az őket követő lovasrendőrök, a könnygáz lövedékek és a többi. Szó szerint figyelmeztetés nélkül támadtak rá a rendőrök az emberekre.. Volt kint idő kolléganőm, ő elmondta, hogy semmiféle felszólítás, figyelmeztetés nem volt, egyszerűen megtámadták őket ok nélkül.
6. Közben a tüntetők, zavargók egyre többen lettek és szembe fordultak a rendőrökkel Budapest más részein is. A fideszes gyűlés résztvevőinek megtámadása már a tévében is látható volt és sokakat kivitt az utcára a rendőrökkel szembe. Ebből lett egy fél éjszakán át tartó zavargás.
Azóta rengeteg vizsgálat volt már és sokféle jelentés született belőle. Ezek tényszerűen, percre feldolgozták az eseményeket és egyértelmű lett, hoyg a szeptemberi tévé székház elleni támadásnál a rendőrök helytelenül nem avatkoztak be, míg az október 23-i események egyértelműen rendőrterrornak, szándékos, felülről irányított jogsértésnek számítanak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!