Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely miért nem...

Karácsony Gergely miért nem épített bérlakásokat Budapesten?

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 02:11
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

#29

Gondolj bele abba, hogy ha a tök felesleges stadionok, a fegyverkezés meg az egyházak támogatása helyett lakótelepeket építettek volna…

Akkor most sokkal jobb lenne az ingatlanhelyzet. Lenne rá pénz bőven

Ha több lakás van, akkor csökkennek az árak.

2021. szept. 8. 18:44
 32/33 anonim ***** válasza:
46%

Ez pontosan így van, és ezért is példaértékű Vörös Bécs. Mivel rengeteg a szociális lakás, ez a magánalbérletek árait is lefelé nyomja, mert a magánkiadók magas albérletárakkal nem lennének versenyképesek az olcsó önkormányzati szolgáltatásokkal. Az is igaz, hogy lenne rá pénz bőven, és az egyházak támogatása helyett az egyházak megadóztatására, kiváltságaik felszámolására van szükség.


Egy dolgot ne feledj el: a stadionok, egyházak, jobber hülyeségek mind a központi költségvetésből vannak fedezve, nem a fővárosi költségvetést apasztják. Persze, támogathatnák ehelyett az önkormányzatokat. Pont ezért szavazzunk Karácsonyra, hogy az önkormányzatok ne legyenek kivéreztetve. Ez az egyik fő irányvonal, amit képvisel (lásd közösségi költségvetés), az önkormányzatok megerősítése.

2021. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
64%

#31 Az általad kifogásolt dolgok valóban állami költségvetésből mennek.

A stadion és még számtalan más dolog tényleg gáz, bárki tudna száz fontosabb dolgot mondani, amire el lehetne költeni azt a pénzt. Ráadásul az is hozzájárult a építőanyagok magas árához.


A fegyvervásárláshoz nem értek. Vannak fenntartásaim a Fidesszel kapcsolatosan, szinte mindenben, de ezt nem tudom magabiztosan támadni.

Én is békeszerető vagyok, de úgy gondolom, hogy Magyarország érdeke a NATO-tagság, mert védelmet nyújt, és önállóan nem tudjuk megvédeni magunkat. A NATO tagságnak viszont van némi feltétele a fegyverkezéssel kapcsolatosan. Pontosan mi, és mi hogy állunk ebben, azt nem tudom, de én is csak azt akarom, hogy a minimumot tartsuk, az elvárt minimumot költsük erre.


Ahogy az előző, én is azt mondom, hogy Karácsonyra érdemes szavazni az előválasztáson.


Ő bizonyította, hogy igyekszik betartani a választási ígéreteit, és alapos programmal állt elő, nem frázisokkal. A politikai irány megfelelő.

Ő képes leginkább összefogni és egyben tartani az összefogást kormányon, és ő a többi párt szemében a legtámogatottabb, és a legkevésbé elutasított az összefogás miniszterelnök-jelöltjei közül.

2021. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!