Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kezdik bevallani a nagy...

Mikor kezdik bevallani a nagy gazdasági hatalmak, hogy a globalizmus vadkapitalista félreburjánzása tévút, és nem a kapitalizmus "tovább fejlődése"?

Figyelt kérdés
Egyre többen beszélnek, új világrendről, paradigma váltásról, és előre vetítik hogy a gazdasági erőviszonyok teljesen átalakulóban vannak. A nemzeti összetartás és a piacok védelme, a szűkülő gazdaságú Eu ban, nagyon felértékelődik, és csak a kellően nacionalista országok lesznek képesek túljutni a krízisen.
2010. aug. 30. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Ma délután voltam boltban, sétáltam egyet, majd itthon tévéztem egy kicsit, majd leültem netezni.


Ugyanúgy, ahogy két éve, 2004-ben, és 2003-ban is.


Semmi különös nem történt. Az utcában két szomszéd beszélgetett, a gyerekek bringáztak, a ház fölött elhúzott egy repülő, és a szomszéd kutyája megugatott egy macskát.


Érdekes módon, pár "őrültön" kívül senki se foglalkozik ezekkel a hangzatos, romanticizált "kapitalizmus bukása" című témákkal...

2010. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Irónikus, hogy pár idióta naphosszat ilyeneken töri a fejét, az emberek nagyrésze pedig normálisan éli az életét...


Nem, nem irónikus, inkább szánalmas...

2010. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Ne csodálkozzatok. A Kárpátok géniusza is a nemzeti összetartozásról hadovál, sőt ki is biggyesztette a középületekre, mint kötelező evangéliumot.


Kár, hogy az elmúlt 8 évben folyamatosan lázított, és kígyót-békát kiabált mindenkire, aki nem óhajtott rá szavazni.

2010. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugyan hagyjad már ezt a hülyeséget! Fárasztó minden nap olvasni ezt a szakszövegnek álcázott zagyvaságot!
2010. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Úgy látom hogy vannak akik nem értik mi is a jelentősége a dolgoknak.

Azt hiszik hogy csak hatalmas látványos , eget rengető, jelenségek hatnak a hétköznapjaikra.


Ti vagytok a szánalmasan ostobák!


Mint a hangyák akik nem érzékelik a felfelé megmutatkozó perspektívákat, és hiába mondja nekik valaki hogy létezik a fent is! Csak élik balga életüket a síkba határolt életterükben.


2-3 éve sokkal magasabb fokon pörgött a gazdaság, és a hanyatlás a napnál világosabb.

Nem csak Gyurcsányék „ nem védeni akarom őket” hibáztak nagyot! Nekik a hibájuk hogy gazdasági alap nélkül a hatalom érdekében szolgálták ki a köz amúgy jogos igényeit.

A nagytőke minden rezzenésének eleget tettek, és a nemzetgazdaságot hagyták elsorvadni mint a pislákoló gyertyafényét. Meg sem próbálták úgy alakítani a külgazdaságunkat, a multikkal való kapcsolatainkat, az Eu s szabályrendszerrel való, számunkra kedvező, jogharmonizációt hogy lehetőségeink is kialakulhassanak, ne csak veszteségeink.

Annyira legyengítették a magyar gazdaságot, hogy amikor a világ gazdasága elkezdett befelé fordulni, lelassulni, pangani, és a versenyhelyzet élesedett! Nekünk mint a kenyérrel és hagymával szántó parasztlegénynek, nem telt protekcionista intézkedésekre.

Ezért van, hogy a magyar kis és mikró réteget annyira legyalázta a vállság.

És bár akik nem a versenyszféra általános ágaiban keresik az egyre vékonyabbra apadó kenyerüket, azok semmit nem érzenek belőle, hisz jön a postás! Persze ez csak illúzió, mert állami szinten mindig késve jön a krahh, és csak azt veszik észre hogy eltelt 3-4 szűk esztendő, és nem nő a jövedelmük! Persze a mosolygós gyermekek csíntalan játszadozása a szünidő utolsó napjaiban, még az önfeledtség erejével hatnak. De sok , egyre több, önfeledt gyerek szüleinek, már az idén sem pazar séta amikor a nebulók füzeteivel rakják meg a kosaraikat. És mivel a jövedelmük nem fog nőni, jövőre még keservesebb lesz az irka vásár.


Sajnos nem vagyunk függetlenek a világ gazdaságától, és dőreség azzal elintézni!

Úgy sem tehetünk semmit! Ugyanis egyfajta Pató Pál akcentus, ami a közöny mételye.

Attól hogy az én gondolataim, a fen és alant is kémlelik, és az elmém a mélybarázdákban is igyekszik megkapaszkodni, hidd el kedve,,, nem vagyok boldogtalan!

2010. aug. 30. 20:26
 6/13 A kérdező kommentje:

""Ugyan hagyjad már ezt a hülyeséget! Fárasztó minden nap olvasni ezt a szakszövegnek álcázott zagyvaságot!



Nem én álcázom az értelmet, hanem te a hiányát!

2010. aug. 30. 20:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Ki kell hajtani a teszkót, audit meg a szuzukit! És minél előbb!
2010. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Amíg én normálisan tudom élni az életemet, addig leszarom, hogy a bankárok, a politikusok, meg a maffiózók között milyen tőke-háborúk zajlanak. Ha az ország jólétét veszélyeztetné, akkor elköltöznék másik országba, ha meg az egész világban visszahozná a középkori körülményeket, akkor meg öngyilkos lennék.
2010. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

„Ki kell hajtani a teszkót, audit meg a szuzukit! És minél előbb!



Igaz hogy baj van a multikkal, de nem mindegyikkel!

Lehet hogy alólunk rohasszák a fát, de azért mi ne vágjuk ki magunk alól!


Vannak multik, akikkel csak újra kell tárgyalni a dolgokat. Több magyar beszállító, magasabb hozzáadott érték, nagyobb hozzájárulás az oktatáshoz „ ha kell nekik a képzett munkaerő” stb.


A ker multikat viszont nagyon vissza kell szabályozni.

Minden kedvezményüket meg kell vonni, és nem adni nekik ki több építési engedélyt.

Mert a legveszélyesebben a nemzetgazdaságra nézve.


És vannak olyan multik akiket egyszerűen ki kell tiltani!

Akik korruptak, vagy az erőfölényükkel visszaélnek stb.

Persze a milliárdos büntetéseknek is eljöhetne az ideje.

2010. aug. 30. 21:29
 10/13 A kérdező kommentje:

„””Amíg én normálisan tudom élni az életemet, addig leszarom, hogy a bankárok, a politikusok, meg a maffiózók között milyen tőke-háborúk zajlanak. Ha az ország jólétét veszélyeztetné, akkor elköltöznék másik országba, ha meg az egész világban visszahozná a középkori körülményeket, akkor meg öngyilkos lennék.



Nem érted!

Mi az hogy normális? Az relatív. Hiszen azt sem tudjuk mik a valóság keretei, nem hogy mit is használhatnánk ki belőle! A gyanúm, hogy a magyarok teljesítménye messze alul van értékelve.

A jólétét veszélyeztetné?

De hiszen épp erről írtam, hogy veszélyezteti még azt a kevés jót is amink még létezik.

Elmenni?

De hová? A világ most alakul. Az USA ba, ami most van lejtmenetbe, és teljesen kiszámíthatatlan a jövője. Csak gondolj arra, ha az olajat nem dollárba számolná a világ, nem húzná még hónapokig sem.

Középkori körülmények? Ezt hogy érted?

Politikailag, gazdaságilag, a társadalom szerkezet rendszerét tekintve?

2010. aug. 30. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!