Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van egy ötletem egy új lakástí...

Van egy ötletem egy új lakástípusra. A neve kaptár lenne. Mennyire lehetne kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Lenne egy emeletes tömbház, amiben lenne egy őrök által felügyelt közös konyha, fürdőszoba, egy "nappali szoba" kinézetű általános időtoltő hely tévével, X-Boxxal, ilyenekkel, meg egy másik ilyen időtöltő hely, ahol nincsenek annyira jó bútorok és szabad alkoholt fogyasztani.


Az emeleteken hosszú sorokba épített fakkok lennének, ahova egy embernek lenne helye bebújni aludni, lenne mindegyikben egy kis WC, amihez oda lehet bújni, és fenékmosó és szárító is lenne a kis WC-ben, a kis WC mellett meg egy olyan lyuk, ahová be lehet dugni a kezedet és egy automata megmossa. A tömbház egészében Wi-Fi internet lenne, tehát ha beviszel magaddal a fakkba laptopot, akkot netezni is lehet. Persze a fakkban konnektorok is lennének.


A fakkokat magadnak kéne tisztán tartani.


Szerintem egy egész olcsó és célnak megfelelő lakástípus lenne.


Mi a véleményetek?


2010. aug. 30. 14:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Japánban nem csináltak már valami hasonló kapszulás megoldást?
2010. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

De, egy szállodát, ahol egy éppen akkora kapszulában alszanak, amibe még egyáltalán beleférnek.


Én utálnék ilyenben aludni, egy éjszakát is, nemhogy ebben lakni.

A kutyának sem kéne.

2010. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ez eddig az őröket leszámítva egy kollégium.


A lényeges részeket amúgy kihagytad: költségek, ki-mit áll, mibe fizet, mibe nem? Mit kell egyénileg fizetni lebontva, mit egységesen egyenlő besszállással? Az élelmiszerellátás, ki mennyit vihet-vehet? Mindenki magának veszi a kaját?(mert akkor ez egy kollégium)Zöld elemei lennének a kaptárnak?(pld.:napelem)


Amúgy eddig abban biztos vagyok, hogy oltári LAN-okat tudnánk csapni, de abban is, hogy nem lenne megfelelő magánéletem.

2010. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mindent magadnak kéne venni kaját meg ilyenek. A közös konyha annyiban közös, hogy mindenki használhatja főzésre, de nem adnak enni meg ilyenek, ez egy lakás nem egy intézet.
2010. aug. 30. 14:58
 5/20 anonim válasza:
Egy mai klasszikus emeletes házban is egymás agyára tudnak menni az emberek, nemhogy egy ilyen épületben... halva született öltet :S
2010. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Japánban van ilyen szálloda, arra a célra nem rossz, mert mondjuk ha az ember elmegy nyaralni, nem valószínű, hogy a szállodában akarja tölteni ideje nagy részét, arra tényleg elég lehet egy ilyen, de csak olyan helyen, ahol valóban van bőven mit csinálni megnézni a szállodán kívül.

Lakásnak el nem tudnám képzelni, és hol tartanál háziállatot? :-D

2010. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Egy kollégiumban pont ez van, csak épp egy szobában többen alszanak.


Viszont ez az életmód a magánélet hiányával jár. Én pl. pont emiatt hagytam ott anno a kolit.

És ami miatt nem választanám még a házad: zongorázom, hol tudok gyakorolni? Ki garantálja, hogy a zongorámnak nem lesz semmi baja? Hol szexelek? Hogy szexelem végig a lakást? Hol altatom a vendégeimet? Hol alszik az, aki klausztrofóbiás? Hol tartom a szobanövényeimet? Ha be akarnék tépni, hol tenném? Ha sokat főzök, hova teszem?


Nem jó ez a dolog, amire az ember képessé válik eltartani magát, addigra egy ilyennel nem elégszik meg...

2010. aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A munkásszállók is ilyenek egyébként.
2010. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha már tervezni akarsz, olyanokban gondolkodj, amik ellenállnak a földrengésnek-tornádónak. Létezik már ilyesmi, de olyan ötlet is kéne, ami 1-1 családi házként is megállja a helyét, meg panel-szerű soklakásosként is. Ami van viszonylag ellenállóként, azok 3-4 emeletes tömbök, tehát se nem sokcsaládos, se nem önálló családi.
2010. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem. Minden fakkban lenne egy wc, amihez "oda lehet bújni"??? Mi van??

Nem valami emberbarát, mint egy rossz koli. Minek kellenek őrök?

2010. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!