Kivitelezhető lenne ez? S jó ötlet? Szavazás.
Ugye sok a balhé akörül, hogy a politikusok fizetése nem biztos, hogy igazságos ahhoz képest amennyit/amit tesznek.
Korábban is gondoltam már erre, de most mégis csak ez a kérdés inspirált, hogy megkérdezzem:
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__1..
Szóval van az alapgondolatom, hogy ha nem azért kerülnének parlamentbe, hogy sok pénzt keressenek stb, akkor talán rendesebben végeznék amit.
De persze ezt ott senkinek nem lenne érdeke megszavazni, hogy csökkentsék a fizut. Viszont amiért hivatalosan demokráciában élünk, ha valamennyi szavazatot civil emberek összegyűjtenének, részletkérdés hogyan, kénytelenek lennének eleget tenni a kérésnek? Vagy figyelmen kívül hagynák aztán legfeljebb jön a vízágyús jármű...?
Mit gondoltok ezekről?
Én támogatom, még ha baromság, akkor is!
Üdv: kiráJJJhekker!
Az is érdekelt volna, hogy
"kénytelenek lennének eleget tenni a kérésnek?"
szerintetek mit tennének, de mindegy.
18:19 Ezekre nem próbálok meg válaszolni, mert nem foglalkozok sokat azzal, ami nem tetszik így hát a politikával sem, de tény, hogy ezzel nem vagyok egyedül, nem is kérdeztem volna meg máskülönben. A felső beosztás még csak egy dolog magában, ha egyszer nem ér annyit a munkája mindnek, akkor megfontolandó... de szintén mindegy.
18:21 Ez egy normális válasz, erről már lehetne beszélgetni, "felmérni". Egyel több hasznos választ kaptam tehát mint amire számítottam(0).
01:35-kor humorbomba robbant.
Az angol chartista mozgalom követelte először dokumentáltan a modern demokráciák történetében, hogy a képviselői megbízatásért tiszteletdíj járjon. De már az ókori Athénban is napidíj járt a szavazásokon való részvételért. Mindkét esetben az volt a cél, hogy a szegényebbek is megengedhessék maguknak, hogy aktívan szerepet vállaljanak a politikában. Szóval a chartisták óta jár fizetés a politikusoknak. Aztán persze hamar rájöttek, hogy a saját fizetésüket ők határozzák meg, így aztán vérszemet kaptak.
A civil kezdeményezés pedig semmit nem érne. Ha sikerülne is összegyűjteni ötmillió aláírást, azon is csak röhögnének egy sort. Hogy valami látszata is legyen, ügydöntő népszavazást lehetne kezdeményezni, amelynek sikere esetén valóban kénytelenek lennének csökkenteni a fizetésüket. Éppen ezért mindent megtennének, hogy a népszavazás el legyen kaszálva. Először is valószínűleg nem lennének hitelesek az aláírások, vagy nem lenne pontosan megfogalmazva a kérdés (akkor sem, ha mégis, ha érted, mire célzok). Aztán a következő körben jöhetne maga a népszavazás, amelyre olyan ellenkampányt folytatnának a pártok (persze nem közvetlenül ők, de erősen támogatnák), hogy "ne menj el szavazni, úgysem fogják azok a tökfejek a saját fizetésüket csökkenteni" meg hasonlók, és eredménytelen lenne a népszavazás az alacsony részvétel miatt. Ha pedig valami csoda folytán mégis győzne a valódi demokrácia, akkor a fizetésüket ugyan kénytelenek lennének csökkenteni, elkönyvelnék az erkölcsi vereséget, de simán kárpótolnák magukat harácsolásból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!