Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ha balosokk...

Miért van az, hogy ha balosokkal, különösen ha LMBT-sekkel vagy feministákkal vitatkozom, nagyon hamar agresszívvá válnak, amint sarokba szorítva érzik magukat?

Figyelt kérdés

Elég nagy kommenthuszár vagyok szóval szórom szét a véleményem ezerrel az éterben. Amikor ilyenek jönnek oda megmondani a tutit politikai témában a forgatókönyv mindig a következő:

Először nem látszik rajta, hogy melyik oldalra húz, próbálja függetlennek, objektívnak láttatni magát: ő a "normalitást" képviseli. Nagyon higgadt és kiegyensúlyozott, már-már azt hiszi az ember, hogy egy felkészült vitázóval lesz dolga. Aztán ahogy érvelsz vele szemben, annál inkább jönnek elő a megbélyegző, az állító kérdések (pl.: "miért gyűlölöd ennyire a nőket/melegeket?"), a már ezerszer megcáfolt toposzok ("ők csak egyenlőséget akarnak"), a kutatásokra való hivatkozások, melyekhez persze nem tartozik sosem link, vagy ha mégis, akkor rögtön látszik, hogy valami politikailag jól beágyazott "kutató" egyszemélyes agymenése.

Ezek után, ha az ember még mindig kitart és nem evezett át értelmesebb vizekre, ehelyett nekiáll és rendesen leérveli őket, rögtön jön a "te nem érted, amit mondok, ezért nem is vitatkozom veled tovább" rész, és eltűnik mint a kámfor - a gyáva megfutamodást rögtön úgy állítja be, hogy te vagy az, akivel nem lehet vitatkozni.

Ez egy séma, nem csak egy embernél figyeltem meg, ilyen a nagy részük. Itt gyakorin is tetten érhető.

Minek köszönhető ez? Jobber politikusok is tudnak persze alakítani, ha elfogynak az érvek, de ezt a hiszti orientált kivonulós-felsőbbrendű magatartást szinte kizárólag baloldaliaknál figyeltem meg. A legviccesebb, amikor a proli képzeli magát értelmiséginek, ez is nagyon jellemző.



2021. júl. 28. 13:01
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

16: "Azt mondja, hogy nem hoztunk konkrét példát arra, hogy érvelési hibái vannak. Hogy csináljuk, HA ANONIMNAK ÁLLÍTOTTAD BE A NEVED?"

- mondja ezt "Gofrisütő".

2021. aug. 1. 18:32
 22/28 Gofrisütő ***** válasza:
A weboldalon egy Gofrisütő van, de nagyon sok anonim. Tudod, ha bepipálod, hogy anonim legyél, nem tudunk példát hozni, mert 10ből 9 ember anonim.
2021. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Az, hogy zölddel van kiemelve a nevem és kérdező csak egy van, az nem elég megkülönböztetés, agyhalottkám?
2021. aug. 1. 21:26
 24/28 Gofrisütő ***** válasza:
Tekintve hogy a komment elött, amire válaszoltad, hogy hozzunk példát még ennél a kérdésnél még nem írtál kommentet, és más kérdések alól pedig nem tudjuk megkeresni a válaszaidat, mert anonim vagy, szerintem ne a személyeskedés legyen az első reakciód, akkor se, ha igazad lenne.
2021. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Te nem vitatkozni akarsz(kéretlenül) hanem veszekedni..nem érdekel más élemény es el sem fogadod, de akkor kerdem én miért kérdezel..ezt hívják fröcsögésnek..
2021. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én "balosként" (megjegyzem, inkább liberális centrista vagyok) ha néha felvetődöm olyan oldalakra, mint pl. a Vadhajtások, szerintem még rosszabb reakciókat kapok. Attól függ, hogy az a "jobbos", aki velem szemben van, milyen jobbos. Van, aki gondolkodik és van saját véleménye, az ilyenekkel el lehet normálisan is beszélgetni, még ha nem is értünk egyet mindenben, de van az a "jobbos", akit ezért fizetnek, és ő csak mások véleményét szajkózza, mondhatnám, trollkodik, na ők a legrosszabbak, velük nem lehet mit csinálni.
2021. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
32%
A baloldal mindig ilyen volt... érvelni nem tud (mert nincs igaza) csak olyat mond amire azthiszik hogy "érv" folyton náciznak orba-szájba például.... a legrosszabb hogy a baloldalnak vannak szavazói.... szinte már siralmas
2021. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
28: jah, majd 22-ben lesz taccs, mert most arra számítanak, hogy a melegjogokkal megnyerik. Holott ahogy a pegazus úgy ez sem érdekel a közvetlen érintetteken kívül senkit.
2021. aug. 20. 21:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!