Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ha balosokk...

Miért van az, hogy ha balosokkal, különösen ha LMBT-sekkel vagy feministákkal vitatkozom, nagyon hamar agresszívvá válnak, amint sarokba szorítva érzik magukat?

Figyelt kérdés

Elég nagy kommenthuszár vagyok szóval szórom szét a véleményem ezerrel az éterben. Amikor ilyenek jönnek oda megmondani a tutit politikai témában a forgatókönyv mindig a következő:

Először nem látszik rajta, hogy melyik oldalra húz, próbálja függetlennek, objektívnak láttatni magát: ő a "normalitást" képviseli. Nagyon higgadt és kiegyensúlyozott, már-már azt hiszi az ember, hogy egy felkészült vitázóval lesz dolga. Aztán ahogy érvelsz vele szemben, annál inkább jönnek elő a megbélyegző, az állító kérdések (pl.: "miért gyűlölöd ennyire a nőket/melegeket?"), a már ezerszer megcáfolt toposzok ("ők csak egyenlőséget akarnak"), a kutatásokra való hivatkozások, melyekhez persze nem tartozik sosem link, vagy ha mégis, akkor rögtön látszik, hogy valami politikailag jól beágyazott "kutató" egyszemélyes agymenése.

Ezek után, ha az ember még mindig kitart és nem evezett át értelmesebb vizekre, ehelyett nekiáll és rendesen leérveli őket, rögtön jön a "te nem érted, amit mondok, ezért nem is vitatkozom veled tovább" rész, és eltűnik mint a kámfor - a gyáva megfutamodást rögtön úgy állítja be, hogy te vagy az, akivel nem lehet vitatkozni.

Ez egy séma, nem csak egy embernél figyeltem meg, ilyen a nagy részük. Itt gyakorin is tetten érhető.

Minek köszönhető ez? Jobber politikusok is tudnak persze alakítani, ha elfogynak az érvek, de ezt a hiszti orientált kivonulós-felsőbbrendű magatartást szinte kizárólag baloldaliaknál figyeltem meg. A legviccesebb, amikor a proli képzeli magát értelmiséginek, ez is nagyon jellemző.



2021. júl. 28. 13:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
23%

#6

De, direkt mondtam példát, csak - ahogy írtam - nem sikerült felfognod.


"Az utolsó mondatában pedig egy olyan helyzetet vázol, ami egy egészen más szituáció, mint egy éles vitahelyzet: a gyerekek nyilvánvalóan nem azért vannak ott, hogy vitába szálljanak a tananyaggal. "

A hülyeséged határtalan.

A példát nem azért mondtam, mert vitázni mennek oda, hanem legtöbb esetben pont az a probléma, hogy aki vitázni megy oda, az valójában a sulis példában a diák szintjén van a vitapartnerhez képest, aki a tanár lenne.


És akkor pont, hogy nem vita van.

De minek is magyarázom?! Úgysem esélyes, hogy felfogod, az előző kommentemet sem sikerült értelmezned...

2021. júl. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 molnarmarcell21 ***** válasza:
73%
Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. A kérdező valószínűleg kellően nagy tahó, ami hamar felbssza a kevésbé türelmes emberek agyát.
2021. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

11: "De minek is magyarázom?! Úgysem esélyes, hogy felfogod, az előző kommentemet sem sikerült értelmezned..."


Jézus, pont erről írok a kérdésben, erre hűen prezentálja. Tényleg elképesztő, milyen szinten vannak ezek.

2021. júl. 28. 14:27
 14/28 anonim ***** válasza:
39%
Valószínű fröcsögsz és visszakapod..erre nem gondoltál?am meg kit érdekel h mit gondolsz jogod van bármit gondolni viszont másokat betámadni és provokálni nincs.
2021. aug. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
És legyen világbéke?
2021. aug. 1. 01:30
 16/28 Gofrisütő ***** válasza:
38%

A hármas okosat mondott, értelmesen állt hozzá a kérdéshez, és nem csak fröcsögött.

Ez nem igaz a kérdezőre. Azt mondja, hogy nem hoztunk konkrét példát arra, hogy érvelési hibái vannak. Hogy csináljuk, HA ANONIMNAK ÁLLÍTOTTAD BE A NEVED?

Mindannyian tévedhetünk. Én például azt hittem, hogy objektíven gondolkozom. Te miért nem PRÓBÁLSZ meg belegondolni, hogy te is tévedsz? Lehet, hogy mégsem értesz egy érvet, és a vitapartnered 3 eredmény nélküli próbálkozása után, hogy megértesse veled, miért nem cáfoltad meg az érvet tovább áll.

Nem mondom, hogy 10ből 10szer te tévedsz, és a vitapartnerednek van igaza, de ne az legyen az alap beállítottságod, hogy neked van igazad. Legyen az, hogy a vita végéig nem tudni kinek van igaza, és mindketten arra törekedtek, hogy a ti véleményetek legyen a vita végén az "igazság".

2021. aug. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Legyen világbéke🤝
2021. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
39%

Aszongya mert nem érted meg az álláspontját, ezért inkább rádhagyja, mert hülye vagy....:D, sokkal inkább elfogytak az érvei, és a 2 darab bitjével nem képes összelogikázni egy újabb körmondatot.

Kérdező, azért mert egoista, elvakult debilek, és képtelenek megérteni az egészséges emberek álláspontját, mert többnyire vagy szar(liberális), vagy semmilyen nevelésben nem részesültek.

2021. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Én rád hagyom mert mindegy is..ha nem értjük meg egymást úgy is jó, a többség akarata dönt végül..
2021. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Gofrisütő ***** válasza:
50%
Sok liberális nem érti meg a jobboldaliak álláspontját, de még több jobboldali nem érti meg a baloldaliak álláspontját, és ha nem értenek egyet, ők lesznek a normális, az egészséges, a baloldaliak meg az elvakult debilek. Tudod, egy emberrel nehéz vitatkozni, ha gondol egy A állítást. Ha a másik felveti, hogy van ez a B tény, és ez cáfolja azt az A állítást, akkor vagy a B tény nem fogja cáfolni az A állítást, vagy a B tény hamis. Nincs más opció. Ha a másik elmondja, hogy ez a C tény bizonyítja, hogy a B állítás igaz, és ez a D tény bizonyítja, hogy a B cáfolja az A állítást, akkor a C és D tények lesznek hamisak, vagy nem bizonyítanak semmit, és ennek ellenkezőjéről nem lehet meggyőzni az adott embert, mert a fizikát is hazugnak állítja be, ha nem egyezik a politikai nézetével. Ha meg igen, akkor meg azonnal elkezdi, hogy "LÁTOD, LÁTOD, A TUDOMÁNY NEKEM ADOTT IGAZAT!" Nem mondom, hogy minden vita ilyen, de sokszor láttam ilyen vitákat, és sokszor vettem bennük részt, szóval szerintem ideje leszálni a magas lóról, mert a viták külömben lehetetlenek lesznek.
2021. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!