Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ha balosokk...

Miért van az, hogy ha balosokkal, különösen ha LMBT-sekkel vagy feministákkal vitatkozom, nagyon hamar agresszívvá válnak, amint sarokba szorítva érzik magukat?

Figyelt kérdés

Elég nagy kommenthuszár vagyok szóval szórom szét a véleményem ezerrel az éterben. Amikor ilyenek jönnek oda megmondani a tutit politikai témában a forgatókönyv mindig a következő:

Először nem látszik rajta, hogy melyik oldalra húz, próbálja függetlennek, objektívnak láttatni magát: ő a "normalitást" képviseli. Nagyon higgadt és kiegyensúlyozott, már-már azt hiszi az ember, hogy egy felkészült vitázóval lesz dolga. Aztán ahogy érvelsz vele szemben, annál inkább jönnek elő a megbélyegző, az állító kérdések (pl.: "miért gyűlölöd ennyire a nőket/melegeket?"), a már ezerszer megcáfolt toposzok ("ők csak egyenlőséget akarnak"), a kutatásokra való hivatkozások, melyekhez persze nem tartozik sosem link, vagy ha mégis, akkor rögtön látszik, hogy valami politikailag jól beágyazott "kutató" egyszemélyes agymenése.

Ezek után, ha az ember még mindig kitart és nem evezett át értelmesebb vizekre, ehelyett nekiáll és rendesen leérveli őket, rögtön jön a "te nem érted, amit mondok, ezért nem is vitatkozom veled tovább" rész, és eltűnik mint a kámfor - a gyáva megfutamodást rögtön úgy állítja be, hogy te vagy az, akivel nem lehet vitatkozni.

Ez egy séma, nem csak egy embernél figyeltem meg, ilyen a nagy részük. Itt gyakorin is tetten érhető.

Minek köszönhető ez? Jobber politikusok is tudnak persze alakítani, ha elfogynak az érvek, de ezt a hiszti orientált kivonulós-felsőbbrendű magatartást szinte kizárólag baloldaliaknál figyeltem meg. A legviccesebb, amikor a proli képzeli magát értelmiséginek, ez is nagyon jellemző.



2021. júl. 28. 13:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%

Mert sértettek, labilisak, hisztisek, érzelmileg próbálnak manipulálni, pl mások együttérzésén élősködni. Biztos megfigyelted már, hogy az érveik is mindig ilyenek, soha semmilyen tényszerű, logikus magyarázatuk nincs. Sőt a tudományt is le akarják tagadni. Olyan mint egy vallási szekta, vagy még rosszabbak..

Viszont valóban szórakoztató velük vitázni, néha olyanokat röhögök.

2021. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Gofrisütő ***** válasza:
39%

A leírás alapján vitatkozhattál velem, és tényleg nem értetted, amit mondok, mert csak akkor tűnök el ha figyelmen kívül hagyta valaki az érveimet, akkor is leírom, hogy nem váladzolok az érveidre, amíg vannak ignorált érveim. A többiről pedig: mindenki azt tartja hitelesnek, úgy értelmezi a kutatást, ami egyezik a politikai nézetével. Ebben szerintem én sem vagyok kivétel.

Viszont én objektívnek gondolom magam, mert nem csak a jobboldal, hanem a baloldal hibáit is látom.

2021. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
43%
Mert ha nem elvakult szektások lennének, akkor nem lennének lmbtsek, hanem rájönnének hogy az lmbt k.rvára nem a melegek jogait képviseli.
2021. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%

"Viszont én objektívnek gondolom magam, mert nem csak a jobboldal, hanem a baloldal hibáit is látom."


2es, általában a legelvakultabbak azok akik a magas lóról beszélnek és "objeltívek". Vagy legalábbis annak tartják magukat.


Emberi lényként NEM tudsz objektív lenni.


Ezzel pont az elvakultságodat, az önbizalmadat és a saját butaságodat mutatod be.

2021. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%

"Miért van az, hogy ha balosokkal, különösen ha LMBT-sekkel vagy feministákkal vitatkozom, nagyon hamar agresszívvá válnak, amint sarokba szorítva érzik magukat?"

Egyszerűen azért,m ert nem tudsz vitázni.

Ilyen emberrel én is találkoztam, mint te. A vita során csak érvelési hibákat mond, nem tudja felfogni, hogy miért érvelési hiba, amit mond. A végén ráhagyom, mert annyi esze van, mint egy műkusnak, viszont a haverjainak úgy meséli, hogy milyen jól megcáfolt.

Elég szánalmas és gerinctelen viselkedés, pl. a kifejtésedből is látszik, hogy veled is ez a helyzet.


"a már ezerszer megcáfolt toposzok ("ők csak egyenlőséget akarnak")"

Ez jó példa. Egyszer sem lett megcáfolva, még igaz is, csak nem sikerült felfognod.

Ez az embereknél az aluliskolázottságukra utal.


"Ez egy séma, nem csak egy embernél figyeltem meg, ilyen a nagy részük. Itt gyakorin is tetten érhető."

Mert egy vita esetén arról lenne szó, hogy két egyenrangú fél van, ahol mindkettő tisztában van az érvekkel, érvelési hibákkal. Te láthatóan nem tartozol ebbe.

Amiatt pedig nem vitázni kell, hanem az ilyen embereknek megmondani, hogy hülyék, addig mondani, amíg végre felfogják, és ha tudomásul vették, akkor lehet elkezdeni az építkezést nulláról.


Képzeld el, hogy az iskolában milyen káosz lenne az órán, ha minden diák azt hiszi, hogy amit ő mond az igaz, ugyanannyira igaz, mint amit a tanár mond, és előbb érvelni kellene róla, hogy 2+2 az 15, 4 vagy 26-tal egyenlő.

Nem, az iskolában is tisztában kell lennie az embereknek azzal, hoyg a diák - jó esetben - kevesebbet tud, mint a tanár az adott tárggyal kapcsolatban, ezért a tanár szava a mérvadó.

2021. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Na 5-öst is érdemes megfigyelni, mert pont ez a típus, amiről írok: végig azzal vádol, hogy érvelési hibákat követek el - soha nem jelöli meg azonban, hogy mégis PONTOSAN hol követtem el ezeket a hibákat. Nyilván nem is tudná, csak a levegőbe lövöldöz.

Tipikus jelenség, hogy megvádolnak valamivel, de nem tartozik hozzá állítás, pl.: "te nem ismered a történelmet" - mondat vége, pont. Érvelés nuku, hogy az illetőnek hol vannak egész pontosan hiányos ismeretei.

Az utolsó mondatában pedig egy olyan helyzetet vázol, ami egy egészen más szituáció, mint egy éles vitahelyzet: a gyerekek nyilvánvalóan nem azért vannak ott, hogy vitába szálljanak a tananyaggal. Hasonlítsd ugye össze az almát a körtével.

2021. júl. 28. 13:38
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
A 4est lepontoztátok, pedig nagyon igaza van.
2021. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert neked ezek a kérdések csak online kis viták, a nőknek és a melegeknek pedig az életük.


Attól, hogy te higgadtan mondasz valami baromi sértő, sőt, sokszor veszélyes véleményt a meleg emberek, vagy nők életéről, amire ők dühvel válaszolnak, nem jelenti azt, hogy te vagy az intelligensebb.

Ez csak azt jelenti, hogy sikeresen provokálni tudtad a már amúgy is megtaposottat. Agresszióról beszélsz, miközben a tényleges, való életbeli agressziónak szinte sosem a melegek, vagy a nők az elkövetői, hanem a hozzád hasonló férfiak. A nők és melegek általában pont, hogy az agresszió áldozatai. Ez szerinted egy lapon emlegethető azzal, hogy a neten elküldenek a francba, ha hülyeségeket beszélsz? Viccelsz?


A homofóbia, szexizmus és rasszizmus ami ebben az országban megy már alapból vérlázító, lehetetlen előle elmenekülni. Erre jössz te, meg a hozzád hasonlóak, akiknek a politizálgatás nem más, csak egy kis hobbika, aminek kapcsán beszélgethettek a neten idegenekkel, és elvárjátok, hogy ne anyázzanak le titeket, mondjatok bármekkora ostobaságokat.


A neten az emberek amúgy sem arra vannak, hogy a te értéktelen kis véleményedet megcáfolják. Ha tényleg érdekelnének ezek a kérdések, és nem pedig csak a saját hülyeségeidet akarnád beleordítani az éterbe, akkor olvasnál. Tudod hány könyv van az lmbt történelemről, a feminizmusról, a balos elvekről? Sokszáz. Sokezer. A hozzád hasonlóak pedig azt várják, hogy a neten az emberek írják le ezeket az ezerszer elmondott dolgokat újra és újra, türelemmel és alázattal. Ha meg nem teszik, akkor ostoba, hisztis libsik, akiket sarokba szorított a felsőbbrendű jobbos logika. Aha, ahogy azt elképzelitek.


Ne fárassz..

2021. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%

8

Már megint a mese arról hogy a csúnya gonosz agresszív férfiak bántják a szegény nőket. Olvass bűnügyi statisztikákat mártírka. Sokkal több férfi szenved el családon belül erőszakot, mint nő, ráadásul nekik még csak nem is segít senki... mert az van a közgondolkodásban hogy ha egy férfit megüt a nő akkor az biztos meg is érdemelte. Arról nem beszélsz, hogy hány idős beteg férfit bántalmaz a fiatalabb elhízott koca felesége? Vagy hogy a verekedést a párok között csupán az esetek 20%-ban kezdi a férfi? Vagy hogy a nők háromszor olyan gyakran ütik meg a gyerekeiket mint a férfiak? Vagy hogy a férfiak rövidebb ideig élnek, mégis később mehetnek nyugdíjba? Vagy hogy sokkal több férfi halál erőszakos halált mint nő?

ezekről nem hallasz attól a sok ezer propagandistától akiket olvasol ugye? és nem is akarnál, mert téged sem sem érdekel az igazság, csak mártírkodni akarsz, mert az olyan kényelmes... Szégyelld magad inkább!

2021. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%

"Attól, hogy te higgadtan mondasz valami baromi sértő, sőt, sokszor veszélyes véleményt a meleg emberek, vagy nők életéről, amire ők dühvel válaszolnak, nem jelenti azt, hogy te vagy az intelligensebb."


Veszélyes vélemény? Te normális vagy? Figyelj, 1. nem kell válaszolni, 2. Ki lehet kapcsolni.


Amiről te dumálsz az vélemény terror. Akkor én veszélyesnek ítélhetem a te szövegedet? És miért feltételezed hogy a kérdező feltétlen sértőt mondott?


"Agresszióról beszélsz, miközben a tényleges, való életbeli agressziónak szinte sosem a melegek, vagy a nők az elkövetői, hanem a hozzád hasonló férfiak."



Miért feltételezed hogy férfi a másik?


"Ez szerinted egy lapon emlegethető azzal, hogy a neten elküldenek a francba, ha hülyeségeket beszélsz? Viccelsz?"



Szerinted akkor nem egylapon emlegethető az aggresszió azzal ha valaki beszol a neten. Akkor miért is "veszélyes" a kérdező véleménye a neten?


"A homofóbia, szexizmus és rasszizmus ami ebben az országban megy már alapból vérlázító, lehetetlen előle elmenekülni. "


Te még nem voltál akkor nyugaton. Én igen. Hidd el, nem a main stream média a valóság...


De amúgy nem szexizmus a véleménye alapján feltételezni valakiről a nemét? Csak kérdem...


"Erre jössz te, meg a hozzád hasonlóak, akiknek a politizálgatás nem más, csak egy kis hobbika, aminek kapcsán beszélgethettek a neten idegenekkel, és elvárjátok, hogy ne anyázzanak le titeket, mondjatok bármekkora ostobaságokat."



Ezzel gyakorlatilag elismered hogy az általad patronált kisebbségek számára a politika nem hobbi hanem megélhetés... emellett ok nélkül feltételezed hogy ostobaságokat mond a kérdező.


"A neten az emberek amúgy sem arra vannak, hogy a te értéktelen kis véleményedet megcáfolják."


Mint mondtam, valóban, nem muszáj válaszolni. De te is megtetted. Meg én is.


"Ha tényleg érdekelnének ezek a kérdések, és nem pedig csak a saját hülyeségeidet akarnád beleordítani az éterbe, akkor olvasnál. "


Megint feltételezel, plusz szalmabáb érvelsz.


"Tudod hány könyv van az lmbt történelemről, a feminizmusról, a balos elvekről? Sokszáz. Sokezer. A hozzád hasonlóak pedig azt várják, hogy a neten az emberek írják le ezeket az ezerszer elmondott dolgokat újra és újra, türelemmel és alázattal. "


1. Valóban, bár az amazon egy csomó ilyen témájú, jobboldali könyvet levett... pedig korábban nem volt gond. Csak nem a lobbi miatt?


2. Őt nem a "balos elvek" érdeklik (legalábbis a kérdése alapján), hanem vitázni akar. A vitapartnereiről kérdezett. Nem azt kérte hogy egy kitalált kérdésre kioktatást kapjon. (Szalmabáb érvelésed)


"Ha meg nem teszik, akkor ostoba, hisztis libsik, akiket sarokba szorított a felsőbbrendű jobbos logika. Aha, ahogy azt elképzelitek."


A kérdező SEHOL nem alázott eddig a kérdésben. SEHOL nem feltételezett. A végén a jobb oldalt is kritizálta.


VISZONT TE folyamatosan feltételezel, oktatsz, és egy teljesen más, általad kitalált kérdésre érvelsz, hogy majd akkor "megnyerhesd" a vitát.


Hipokrita vagy.


És "fárasztó".

2021. júl. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!