Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy most...

Miért van az, hogy most ennyire odavan a fidesz az egykulcsos 16% szjaval?

Figyelt kérdés

Hiszen mellete meg akarják szüntetni az adójóváírást és így mégis az alacsonyabban keresők fognak rosszul járni. oké 2% kevesebb az adó de azt nem tudják visszaigényelni. De akinek eddig 34-36% volt(pontosan nem tudom) az nagyon jól jár vele.

Mikor látjék be az emberek, hogy a fidesz nem a kis és közép embereknek kedvez. Már 2002-ben elegük lett belőlük.


[link]


2010. aug. 28. 09:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
De az is igaz, hogy miért kellene a magas keresetűeknek arányaiban többet fizetniük?
2010. aug. 28. 09:43
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha ez jővőre bejön, akkor engem 16 000 Ft-tól szabadítanak meg havonta körülbelül. Még a 100 000- et se érem el 3 versenyképes szakmával, felsőfókú némettel, ja és 3 műszakba. Remélem kitalálnak valamit. Persze abban is van valami, hogy a többet keresők miért adózzanak többet. Nem tudom mi lesz főleg ha behozzák, hogy csak a gyerekesek kapnak adókedvezményt. Mi lesz így velünk fiatalokkal?!
2010. aug. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Azért ezt a mindenkit én túlzásnak tartom,mert már minden fidelitas ismerősöm azt mondja, hogy a két kezét törték volna el amikor a viktátorra szavazott!

Gazdagoknak kedvez vele egéyertelmű, majd rájön mindenki az átlag ember, hogy miért is lesz rossz. Akkor pedig orbán nagyon sok "hívőjét" veszti el, mert a szavazói többsége kiskeresetű ...

Többen vannak mo-n mint a gazdagok...

De másba is bele fog bukni orbán, és saját magának köszönheti ennek oka pedig mérheteteln hatalomvágya

Alig várom már azt a napot

De addig itt még nagyon komoly bajok lesznek

2010. aug. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Az az érdekes hogy eddig a Fidesz is ellenezte az egy kulcsot mert azt mondták hogy igazságtalan mert a gazdagoknak kedvez.

Akkor most mi van???

2010. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem mi a célja a Fidesznek ezzel az egésszel.

De hátha van itt egy Fideszes aki elmagyarázza!


1, A 16% adó „ az adó jóváírást nem 2%”még ha oda is adják, az egy az egyben elfog inflálódni, hiszen nem a gazdaságba kerül a pénz, hanem az államkasszába!

Ezen meg ugye mindenki bukik, mert nem lesznek képesek az árakban realizálni.

Már így is sok területen defláció figyelhető meg, ami ha tömegessé válik az katasztrófa.


2, Ha nincs kereslet, akkor hiába marad a jobb módúaknál több, az importra fog elmenni és ezzel borítja a külker mérlegünket „ amit ugye mindenkinek kell fizetni, ( főleg a valutában eladósodottaknak)


3, A magyar vállalkozók 40% kényszervállalkozó!

Ezek hogy fogják ezt túlélni, hiszen az árakban nem tudják realizálni sem a 2% ot, sem a 16% inflációt!


4, Munkahelyteremtés?

Az 1 kulcsos adót, lehet nevezni bárminek, de hogy ebből nem lesz 1 új munkahely sem az 100%, hiszen azért mert valakinek kevesebb az SZJA ja még nem kezd vállalkozásba, vagy nem bővít. Csak akkor ha van a termékére, szolgáltatására kereslet. Viszont ha az átlag jövedelműek, egészen 250e bruttóig nem járnak jól, illetve még buknak is az egészen, és még egy jó kis infláció is kinéz, abból hogy lesz kereslet élénkülés?


5, Ne jöjjön senki azzal, hogy ha alacsonyabb lesz a Ft ára, vagy olcsóbba magyar munkaerő akkor jönnek a külföldiek. Mert a külkerünk 80% át a multik termelik „ amiből nem sok hasznunk van nemzetgazdaságilag, de munkaerő felvételben sem, hiszen ehez 14% foglakoztatás párosul a részükről. Az az, amit kivisznek, annak a nyersanyagának egy jelentős részét meg behozzák, az az semmi szerepe az árfolyamnak. Amely cégek meg csak a munkaerő árát nézik, azok nem ide jönnek, hanem keletre ahol 200Dollár/ hó a jövedelem.


6, Ok igazságtalan hogy a gazdagabbak magasabb kulccsal adóznak, de a jövedelmük hány % ban adóznak? Hiszen az alacsonyabb jövedelműeknek nincs pénze, megtakarítása, befektetése, az az ők a 100% után adóznak pld 25% Áfa-t!

Nem beszélve a nemzetgazdasági érdekekről, hiszen nagyon nagy ára lesz a társadalom számára annak hogy egy kulcs lesz, vagy az import igény! Ami a gazdagabbak kiváltsága, de az egész társadalom fizeti az árfolyamon keresztül áttételesen!

Akkor hol is az igazság?


Várom a választ!

2010. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"A 16% adó „ az adó jóváírást nem 2%”"

TUdom csak rosszil fogalmaztam meg. Tehát az szja 2%-al csökken.

De ezután már az szja-t se lehet visszaigényelni.

2010. aug. 28. 12:24
 7/15 bumbi02 ***** válasza:
lol munkahelyteremtés.. hogyha még megvalósitják azt a hülyeséget hogy adóztatják a minimálbért akkor munkahely csökkenés lesz.. sok cég pl csak x embert tud alkalmazni , azt is minimál bérért viszont hogyha azt is megadóztatják akkor nem tud x-et , csak x-1et....
2010. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A fent leírtak mindegyike igaz, de engem az döbbentett meg, hogy a Jobbik támogatta az egészet.
2010. aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"""A fent leírtak mindegyike igaz, de engem az döbbentett meg, hogy a Jobbik támogatta az egészet.



Tévedés!


A Jobbik nem támogatta soha az egykulcsos szja-t.

2010. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sorry, eddig én nem tudom miért hittem ezt!

De ha így van, hogy nem támogatta, akkor már azért szimpatikusabb a dolog (mármint a Jobbik, nem ez az egykulcsos szja)

2010. aug. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!