Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország nem akarja, hogy...

Magyarország nem akarja, hogy melegek érzékenyítsenek gyerekeket. Nyugati országok reakcjiója: "fujj diktatúra fujj". Iszlámországokban homoszexuálitásért halálbüntetés, életfogytiglan jár. Nyugatiak hozzáállása "kit érdekel? messze van."

Figyelt kérdés
Mintha egy aprócska kettősmércét vélnék felfedezeni...

#diktatúra nem létezik Magyarországon
2021. júl. 23. 15:00
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
23%

"nem én vagyok az akivel eddig vitatkoztál, de amikor egy szó jelentését elferdítik akkor az a szó "orwelli" lesz"


Kérlek, ne égesd magad. A nyelv, a szavak jelentése folyamatosan változik, ez teljesen természetes. 100 évvel ezelőtt az "idióta" szó egy teljesen szakmai, orvosi szó volt, semmi pejoratív jelentése nem volt. Ma már mást jelent. 50 éve a retardált is egy semleges, orvosi szakszó volt. Az agyafúrt szavunk régen őrültet jelentett, ma már a ravasz szinonimája.

2021. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
76%

"Az értelmi képességek hanyatlása az, amikor valaki az etimológiára hivatkozik, mint a szó jelentése, ahelyett, hogy azt tekintené a szó jelentésének, ahogy a szót használják."


Ha nem értek egyet a homoszexualitás propagálásával, az a saját véleményem, és nem holmi általatok kitalált beteges félelem miatt gondolom ezt . Értelmileg te sem ütöd meg a szintet.

2021. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
17%

A homofóbia nem azt jelenti, hogy félsz a melegektől, hiába ez a szó etimológiai gyökere. Ennyi erővel a retardált sem azt jelenti, hogy ostoba, hanem azt, hogy elkésett.


A homofóbia alatt azon vélemények, érzelmek, és intézkedések csoportját értjük, ami a homoszexuális egyéneket társadalmi vagy egyéni helyzetének romlását idézi elő. Mivel te már azt is propagálásnak tartod, hogy azt közlik a gyerekekkel, hogy a homoszexualitással semmi kivetnivaló nincs, egyértelműen kijelenthető, hogy homofób vagy.

2021. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
46%

31: "Kérlek, ne égesd magad. A nyelv, a szavak jelentése folyamatosan változik, ez teljesen természetes. 100 évvel ezelőtt az "idióta" szó egy teljesen szakmai, orvosi szó volt, semmi pejoratív jelentése nem volt. Ma már mást jelent. 50 éve a retardált is egy semleges, orvosi szakszó volt. Az agyafúrt szavunk régen őrültet jelentett, ma már a ravasz szinonimája."


Szerintem neked fogalmad sincs hogy mit jelent az orwelli, de nem baj.


De akkor kérlek TE ne égesd magadat. Az idióta EREDETILEG nem ezt jelentette, hanem egy görög eredetű szó. Azokat hívták hellászban "idiótáknak" akik nem foglalkoztak szavazó polgárként a politikával.


A retardált latinból jön, szellemileg visszamaradottat jelent. Nem hinném hogy az orvosok használták csak, de persze lehet én vagyok rossz májú...


Az agyafúrt pedig nem őrültet jelentett, hanem a koponylékelésre, a trepanációra volt a magyar megfelelő...


Mily kellemes érzés amikor a Dunning-Kruger-hatás mintapéldái vesznek egy rakat kifejezést, amit másoktól hallanak és "okosnak hangzik"...

2021. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
35%

34-es: kérlek mutass rá, hogy mikor beszéltem én ezen szavak eredeti jelentéséről.


Továbbá a retardált a latin "retardare" igéből ered, ami nem "szellemileg visszamaradottat" jelent, hanem azt, hogy "lelassít". Ebből vette át az orvosi szaknyelv, és ekkor kapta meg a "szellemileg visszamaradott" jelentését.


Az idióta pedig a görög "idiotes" szóból ered, aminek eredeti jelentése "magánszemély". Később ez a jelentés megváltozott, és a laikusokat, a szakértelemmel nem rendelkezőket hívták idiótának. Latinba már ezzel a jelentéssel került át, később pedig az írástudatlanokra, és a vulgáris latinban az együgyü emberekre is használták. Később, a 13. században, a francia nyelvben kapta meg a pejoratív jellegét. Az általad említett "eredeti jelentést" a 19. századi klasszicisták találtak fel, tévesen, mert a szó modern, pejoratív jelentését kötötték össze a szó valódi eredeti ógörög jelentésével, és azt hitték, hogy a görögök is pejoratívan használták ezt a szót, erre azonban semmilyen bizonyíték nincsen.


"Az agyafúrt pedig nem őrültet jelentett, hanem a koponylékelésre, a trepanációra volt a magyar megfelelő..."


Igen, innen került a köznyelvbe, és lett először az őrült szinonimája. Később már nem ezzel a jelentéssel használták.

2021. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell iszlám országokba menni, elég ha a saját országuk iszlám közösségeit megnézik. Ott miért nem érzékenyítenek? A nagy EU tagok miért nem csinálják ezt saját országuk muszlim közösségeinél? Ott még azt is eltűrik, hogy a nőket szinte állatként kezelik. Ott miért húnynak szemet, amikor mindez Németországban, Hollandiában, Belgiumban, Svédországban, Franciaországban történik?
2021. júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
70%
#33: Egyértelműen kijelenthetjük, hogy te meg heterofób vagy.
2021. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
36, ja, pláne hogy a briteknél sária bíróságok is működnek az iszlám közösségeken belül...
2021. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
29%
37-es: és mi alapján? Én is heteroszexuális vagyok, semmi bajom a heteroszexuálisokkal, és nem is akarom a heteroszexuálisok jogait megnyirbálni. Ugyanúgy lehessen beszélni szabadon a heteroszexualitásról a gyerekeknek, mint a homoszexualitásról, természetesen az életkornak megfelelő módon.
2021. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
0%

38-as: a brit "sária bíróságok" magánbíróságok, teljesen törvényes keretek közt működnek, az 1996-os Arbitration Act alapján. Ezekhez csak akkor lehet fordulni, ha mind a felperes, mind az alperes beleegyezik. Továbbá ezek a bíróságok csupán polgári perekben dönthetnek, a büntetőjogi kérdésekben továbbá csak az állami jogrendszer dönthet. Ezek a bíróságok nem hozhatnak olyan döntést, ami ellentmond a brit törvényeknek, azokat feltétlenül követniük kell.


A különböző magánbíróságok évente több ezer polgári pert vezetnek le. Ezek egyik halmaza, az ún. "Muslim Arbitration Tribunalok" 1996 óta összesen kevesebb, mint 300 bírósági eljárást folytattak le, aminek kb. 80%-a örökösödési eljárás volt.

2021. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!