Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a magyarellenes román szélsőjobb támogatja Orbán Viktor politikáját?

Figyelt kérdés
[link]

2021. júl. 13. 10:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
60%

#20

Hogy te mekkora idióta vagy. :DD


"Most próbálsz valami mással vergődni, de az, hogy nem javítja ki a hülyeségét Gulyásnak "

Nem, te jöttél azzal, hogy ő kijavította. Ez a TE állításod volt, nem az enyém.

Én azzal tértem ki erre, mivel kifejezetten arról volt szó, hogy NEM javította ki, hanem egyetértett.


"Még a PISA tesztek értékei is jobbak voltak a legutóbbi felmérésen"

Hibahátoron belül volt, az azt jelenti, hogy nem lettek jobbak.

Ekkora idiótát. :DDD


"Vagyis a legelső intézkedéseik csak a 201162012-es tanév szeptemberében elsős és negyedikes diákokra vonatkozott. A PISA teszteket a 15 évesek végzik el."

Megint hazudsz, a 9-esek 15 évesek, akikre most írtad, hogy a PISA mér, de valamiért a felsorolásban csak elsős és negyedikes diákokat mondtál, mivel kiderült volna, hogy hazudsz. :)


"Vagyis a 2015-ös felmérésben csak olyan diákok szerepeltek még akiket egyáltalán nem érintett a fidesz új oktatási rendszere"

Érdekes, pár mondattal előbb még ezt hazudtad: " 9. osztályosoktól indult csak el"

Vagyis de, pont voltak ott olyanok, akik a fidesz rendszert megtapasztalták, már a 2012-es felmérésben is, mive igen, felmenő rendszerben vezették be a változtatásokat - amúgy csak egy részét -, viszont az már a 9.-esek érintette.


(És akkor kitérve, nem teljesen, voltak kifejezetten olyan változtatások, amik nem felmenő rendszerben jöttek be, pl. a tankönyv szabályozások minden korosztályt érinteni szoktak, nem pedig csak a felmenő rendszert.)

2021. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Mint mondtam tanár vagyok és jól tudnak szórakoztatni a hozzád hasonló nagyképű, nulla tudású és szövegértésre képtelen diákok.

Akkor megpróbálom a szintednek megfelelően folytatni.

1. leírtál egy állítást ami nem igaz. Megnéztem és nem azt mondta Részész amit te állítottál, szó sem volt róla és kifejezetten megismételte az állítását ami nem ez volt.

2. az hogy valami nem lett jelentősen jobb, az azt jelenti hogy jobb lett, csak nagyon kicsivel. Nem jelenti azt hogy változatlan maradt és nem javult, ahogy azt még kevésbé jelenti hogy rosszabb lett.

3. az állításod helyett egy másik állítást írtál le a következő válaszodban és ez bizony terelés, erőlködés. Mivel ebben sem volt igazad, ezt sem mondták.

4. Attól mert valami hibahatáron belül van, a javulás az javulás és nem omlás.

5. elsős és negyedikes diákokat mondtam, mert ahogy le is írtam előtte, az oktatásban a változtatások felmenő jellegűek. Látom it kell a segítség: ez a felmenő jelleg azt jelenti, hogy amit bevezetnek az csak onnantól azokra érvényes akik akkor kezdik az osztályt abban az évfolyamban és az utána következőkben. A mindennapos testnevelést 2011-ben fogadták el és 2012 szeptember 1-től lépett életbe. Az AKKOR 1., 5. és 9. osztályosoknál került bevezetésre, a többi évfolyamon nem - a felmenő jelleg miatt. A többiek úgy folytatták az iskolát ahogy előtte. A 2012 szeptemberben 2. osztályos diáknak akkor lett mindennapos testnevelése amikor 5. osztályos lett, a 2012 szeptemberében 7. osztályos diáknak meg 2 év múlva amikor a 9. osztályt kezdte meg. Ezért tartott 4 évig a bevezetése minden osztály számára.

Vagyis bármilyen változás történik, a NAT, tantárgyváltozás stb. azt csak az új évfolyamoknál lehet megkezdeni és a változás majd akkor lép életbe a többi osztálynál amikor ők is elérik az 5. vagy 9. osztályt. Mert az oktatás, az iskolák erre a 3 egységre vannak bontva (alsó tagozat, felső tagozat, középiskola) amiken belül egy módon mennek végbe a gyerekek - ahogy elkezdték. EZÉRT az oktatásban 2011 szeptemberében megtörtént változtatásokat a 2011 szeptemberében elsős, negyedikes gyerekekre vonatkozott csak, akik akkor már 2. osztályba jártak, azokra NEM. EMIATT hiába volt PISA felmérés 2015-ben és 2012-ben a fidesz kormány alatt, az akkor 15 éves gyerekek még teljes egészében úgy tanultak ahogyan a balliberális oktatáspolitika szerint kezdték az iskoláikat.

Attól mert valaki 9. osztályban már az új oktatási rendszer szerint tanul, a PISA tesztben felmért képességeit teljes egészében a KORÁBBI tanulmányai határozták meg. A PISA nem tudásanyagot mér hanem készségeket.

Örülök ha segíthettem oszlatni a homályt, bár vannak kétségeim hogy képes vagy ezt a szöveget értelmezni ha a korábbi nem ment.

De folytasd nyugodtan, majd mindig kijavítom, tényleg vannak és lesznek is mindig olyan diákjaim akikhez egy óvónő türelme és magyarázó készsége lenne szükséges.

2021. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!