Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oltáspártiak, támogatnátok a...

Oltáspártiak, támogatnátok a kötelező oltást?

Figyelt kérdés

Az oltásellenesek nyilván nem, úgyhogy most őket nem kérdezem.


Máshogy nem elérhető a nagyobb átoltottság, márpedig 55% nem elég.


Fokozatosan szigorodó rendben lenne bevezetve. Egyedüli kivételt az kapna, aki orvosi pecsétes papírral tudja igazolni, hogy nem beoltható egyik vakcinával sem.


Úgy működne, hogy először még meghirdetik, kötelező lesz az oltás, most még két hétig választhatsz, mikor mész és mit kérsz (mint ahogy most).

Ezután akik kimaradtak, kapnak egy idézést, hogy ekkor és itt kell megjelenniük oltásra. Elmulasztása bírsággal jár.

Aki nem ment el, annak megy a bírság (100 ezer), és egy második idézés egy újabb időpontra.

A következő körben ugyanez ismétlődik, csak a bírság összege már egymillió forint lenne.

Az utolsó körben aki még mindig nem ment el, arra körözést adnának ki, a rendőr ha megtalálja, viszi be a kapitányságra. Itt ha még mindig ellenáll, az oltás akár erőszakkal is végrehajtható, mint a motozás vagy a vérvétel.


2021. jún. 23. 12:10
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
43%
Én simán kötelezővé tenném, viszont az oltóanyag megválasztásának szabadságát meghagynám. Nem feltétlenül a hatásosságbeli kérdések miatt (nem vagyok se orvos se gyógyszerész), de nem akarnék külföldön problémákba ütközni hogy elfogadják-e vagy sem
2021. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
1: a “külföldön elfogadják-e” kérdés nyilván az oltáselleneseket nem érdekli, hiszen oltás nélkül nincs mit elfogadjanak. Az elején biztos lehetne válogatni, ahogy most is. Később abból választhatsz, ami az oltóponton van. Ha egyféle van, akkor azt kapod és kész.
2021. jún. 23. 12:18
 3/51 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Én is beoltattam magam, mert a nagypapámat elvitte ez a k*rva vírus, de attól még kötelezővé nem tenném.
2021. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
24%
Nem tenném kötelezővé, főleg ilyen eltúlzott büntetésekkel. Legfeljebb annyi, hogy aki elutasítja (saját döntés alapján, nem egészségügyi okból), és covid miatt kórházba kerül, annak ne a tb fizesse az ellátását.
2021. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
2%
Legalábbis a nem oltottak elleni védelmet nagyobb szintre lehetne emelni, pl oltatlanság egyértelműen lehessen ok rendkívüli felmondásra, fel nem vételre, közmunkából történő kizárásra, oltás legyen követelmény emberekkel foglalkozó munkakörökben (eladó, kiszolgáló, pedagógus stb) oltatlanok kezelése legyen önköltséges stb.
2021. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
69%

#4: én a sok alkoholistanan és láncdohanyosnak sem fizetném.

Meg aki az oltás után kerül kórházba, annak sem, hiszen ő választott rossz oltást.

2021. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos igen!

Reméltem, hogy meglesz a kb. 6-7 millió oltott, de úgy tűnik nem. Így viszont fel lehet készülni egy negyedik hullámra ősszel, ami megint bezárásokat, megint elbocsátásokat, megint korlátozásokat fog magával hozni! Unom már! Akkor inkább legyen kötelező, aztán majd sírnak páran. A tököm tele van a maszkhordással meg lezárásokkal, itt a vakcina, vágják bele mindenkibe, és kész.

2021. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
18%
Nem tenném kötelezővé. Az oltatlanok úgyis megkapják előbb-utóbb, aztán lesz aki belehal és a természetes szelekció megoldja a problémát.
2021. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
76%
Nem tennem kotelezo. (Btw ne feledd el, hogy az felelossegvallalassal is jar es ne almodozz, egy atmeneti engedellyel rendelkezo vakcinat nem fognak kotelezove tenni, hivatalosan legalabbis, nem hivatalosan mar most is az egyes esetekben.) Ehelyett viszont monitoroznam a koruk vagy egeszsegi allapotuk miatt veszelyeztetettek vakcinaciora adott immunvalaszanak minoseget, mert ez az egyetlen dolog, ami szamit. (Tudniillik az aktiv immunizacio csak annyira hatekony, amennyire az egyen immunrendszere engedi.) Ha a veszelyeztetett csoportokat megvedi a vakcinacio, legalabb annyira, hogy nem szorulnak korhazi ellatasra, akkor tovabb lehet lepni. Ha meg nem, akkor tovabb kell lepni, mert ennyi a maximum, amit a tarsadalom es a tudomany ertuk tehetett, uj immunrendszert nem tudunk nekik adni. Lehet koncentralni a terapiakra.
2021. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
89%

Néhány gondolatom lenne, mint beoltott


Aki már igényt tartott az oltásra, az megkapta. Akit nem lehet oltani, azt akkor sem lehetne ha kötelező lenne. Aki nem igényli az oltást, az majd vállalja annak is a felelősségét, hogy ha elkapja a vírust, akkor annak AKÁR lehetnek komoly következményei is az egészségére nézve.


Engem oltott emberként egyáltalán nem zavarna az, hogy ha egy zárt légtérben lennék együtt oltatlanokkal, hiszen én be lettem oltva. Nem? Ők meg tisztában vannak azzal, hogy a saját döntésük szerint nem vették fel az oltást, ergo náluk komoly tünetek lehetnek, míg én 99% hogy náthával úszom meg, vagy akár tünet nélkül.


A bírság nem gondolnám, hogy motiválná az embereket. Tekintettel arra, hogy 1 millió Ft-os bírságot a lakosság 80%-a biztosan nem tudna befizetni. Illetve ha úgyis erőszakkal adatnád be az oltást, akkor minek bírságolod meg előtte? Hogy képzelted el ezt amúgy? Lefogják négyen az embert aztán benyomják neki a tűt? És ha egáyltalán nem is megy oda magától? Akkor tekkel beviteted?


Jó lenne egyébként ha az oltást nem mindenféle zsarolási módszerekkel (oltási kártya), fenyegetőzésekkel, esetleges büntetésekkel/szankciókkal akarnátok népszerűsíteni, hanem mondjuk minnél több embert észérvekkel próbálnátok meggyőzni arról, hogy az egészségük érdekében adassák be.

Alapvetően nehezen akar belemenni az ember olyan dologba, amit kb erővel akarnak a torkán letuszkolni.


Illetve mi lesz a később mutációkkal ami ellen nem véd? Évente majd eljátszanád az egészet előlről?



Egy szó mint száz. Aki beakarta oltatni magát az beoltotta és kész. Aki meg nem az meg nem, ha elkapja és komoly baja lesz így járt.

2021. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!