Kéne az iskolákban LMBTQ+ érzékenyítés?
A homoszexualitás genetikai hátteréről szóló cikk nagyon népszerű lett, azonban sokan félreértelmezik. Igen, valóban az az eredménye, hogy nincs egyetlen gén, amely a homoszexualitáshoz kötődne, helyette 5 variánst azonosítottak, amely a környezettel kölcsönhatásba lépve hozzájárulhat a kialakulásához. A környezet azonban nem csak azt jelentheti, hogy lát egy reklámot a gyerek, környezet például magzati korban az anyaméh is, és léteznek nem genetikai eredetű biológiai hatások is. Jelenleg nagyon sok tudományos eredmény azt mutatja, hogy a szexuális orientáció már az anyaméhben kialakul, ami a nemi hormonoknak, főként a tesztoszteronnak köszönhető. Emellett a homoszexualitás biológiai eredetére sokkal több bizonyíték van, mint a szociális környezet befolyásoló hatására, csak ezeket a tanulmányokat nem közölték le a hírportálok.
Ebben a bejegyzésben több példát is láthattok erre, a végén szakirodalmi források megjelölésével: [link]
26
"nagyon sok" = 1-2
"nem genetikai eredetű biológiai hatás" = mikroelem hiánya az anyában
Az lmbt lobbi MINDIG "elfelejti" közölni, hogy kik fizették a kutatást, és azt is, hogy hányas és hogyan nyert mintaválasztás volt.
Egyszer VÉGRE azt mondja meg valaki, a konkrét tényt, kutatást jelölje meg, hogy amikor kivették a homoszexualitást a nemzetközi betegséglistáról, akkor MI történt, mi volt a KONKRÉT oka, alapja, mi VÁLTOZOTT, hogy egyszerre csak kivették.
A nature cikknek nem mondtam ellent, viszont tény, hogy nem minden magyarázható genetikával.
A nem genetikai eredetű biológiai hatás pedig lehet hormonális hatás is, sok minden más mellett.
Amúgy ez a cikk szépen összefoglalja a biológiai eredet bizonyítékait, ami nem 1-2: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!