Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a Fudan ellen...

Miért tüntetnek a Fudan ellen ha az egyetem visszafizeti a költséget?

Figyelt kérdés

Nem vagyok Fideszes, de nem látom értelmét.


Amerikában is épült Fudan egyetem miközben az Amerikai állam iszonyatosan kommunista ellenes. Nem fognak kommunista ideológiát tanítani egy Európai országban, persze a törvény szerint meg sem tehetik. De javítsatok ki ha tévnék.


Mielőtt valaki azt mondaná hogy az egyetemmel kémkedni fognak a komcsik Magyarországon, azt senki se felejtse el hogy a kémkedést egyetem nélkül is meg tudják tenni.


Tehát egy forintba nem fog kerülni az adófizetőknek, mivel visszafizetik a költséget.



2021. jún. 7. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Tök mindegy. Mindig minden ellen tüntetnek meg tiltakoznak, csak mert ez a kormány van.
2021. jún. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Épülni nem épült egyetem Amerikában, de az igaz, hogy rengeteg nagy nyugati egyetemmel működnek a kínaiak együtt és tartanak képzést kölcsönösen.


Igazából sokan azt se tudják mi van, csak olvastak egy szalagcímet, ami alapján fel vannak háborodva. Most nézzük meg az oltásokat. Össze-vissza kampányolt az ellenzék, hogy a két keleti vakcina nem biztonságos meg stb. stb. aztán tessék. Először a The Lancet lehozta az orosz eredményeket, meghogy 94%-os a vakcinájuk, volt nagy kussolás. Most meg lassan már az EU is elfogadja mindkettőt, a kínait a WHO is elfogdata már... De legalább elbizonytalanítottak és feleslegesen beparáztattak egy rakás embert, akik nem merik beoltatni magukat ezekkel a vakcinákkal az idióta, alaptalan hisztériakeltésük miatt, ami csak azért volt, hogy politikai hasznot szerezhessenek belőle, amúgy leszarták az embereket. Persze, mikor rájöttek, hogy mennyire benézték, akkor már elkezdtek hátrálni, hogy hú hát mindegy milyen vakcina jóleszaz meg inkább csak az volt a baj, hogy valaki gazdagodott a kínai beszerzésén.. Nem ba meg, rohadtul nem ezt mondtátok, utólag kár szépíteni. Persze, jobb lett volna, ha nem gazdagodik feleslegesen senki a kínai vakcina beszerzésén (ha úgy volt ugye) de azt nem lehet elvitatni, hogy jó a vakcina és jó hogy szerezték, mert amikor már azzal oltottunk, akkor más egyszerűen nem is volt.


A Fudan ugyanez csak pepitában. Nekimennek minden irányból, mert úgy vannak vele, hogy az átlag barom biztos utána se néz, ezzel jól lehet rémisztgetni mindenkit.


Akit érdekel miért nem kell félni a kínai egyetem idetelepülésétől, ez jól összefoglalja. Arra persze mindenki lehet kíváncsi, hogy anyagilag hogy is lesz ez, de hagyjuk már a többi fszságot, amit ordibálnak...


[link]

2021. jún. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Az egyetem visszafizeti a költséget? Forrás?
2021. jún. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

A problémák összefoglalva:


1. A magyarországi kampusz nem a kínai fél tőkebefektetéseként és kockázatvállalása mellett valósulna meg, hanem a magyar állam által Kínától felvett hitelből, vagyis a magyar állampolgárok pénzéből épülne Kína számára, a kínai érdekek szolgálatára. Ezt a hitelt tehát akkor is vissza kell fizetni, ha az egyetem működése részben vagy egészben nem termeli ki a felvett hitel és a kamatok megfizetéséhez szükséges pénzt.


2. Az ITM szerint 540 milliárd forintra becsült projekt összege mintegy 90 milliárd forinttal meghaladja a 2022. évre beterjesztett költségvetésben a felsőfokú oktatásra szánt előirányzatot. Nem értünk egyet azzal a könnyelműen kijelentett véleménnyel, miszerint egy ilyen értékes egyetem kampuszának Magyarországra jövetele „minden pénzt megér”. A magyar állampolgárok közpénze véges, korlátozottan áll rendelkezésre, amit mindenkor felelősen és az egész ország érdekeit szem előtt tartva kell felhasználni.


3. A projekthez felvenni szándékozott, többszázmilliárd forintra becsült (450-580 md) hitel kamatlába kb. hatszorososa lenne annak az unió által kínált kölcsönnek, amelynek felvételétől a kormány a túlzott eladósodás elkerülésére hivatkozva a minap tartózkodott.


4. A hitel feltételei (visszafizetés ütemezése, valutája, árfolyamkockázat megosztása, záradékok, nemteljesítés esetén gyakorolt jogok stb.) ismeretlenek, miközben a transzparencia elemi feltétele egy ilyen mértékű, nemzedékeket eladósító hitel felvételének.


5. A betelepülő egyetem működtetése – az ITM számításai szerint is – 2023-2027 között 100 milliárd forintot igényelne, ezt követően pedig évente további 15,5 milliárd forint veszteségtérítést.


6. A fenntartására létrehozandó magyar-kínai alapítványban kisebbségi magyar részesedés lenne – a közbeszerzések elkerülése érdekében.


7. Belátható időn belül behozhatlan hátrányt jelentene a magyar felsőoktatás számára:


- a kínai és a magyar egyetemeken oktatók közti kb. tízszeres bérkülünbség és az évi több millió forintos személyes kutatási keret elcsábítaná a hazai egyetemek legjobb oktatóit,


- a Fudannak a hazai felsőoktatási intézményekkel szemben előnye lenne a magyar és a nemzetközi pályázatokon,


- a magyar egyetemek finanszírozásából kiesnének a Fudanra átpályázó külföldi diákok.


8. A kínai kampusz tandíja többszöröse lenne a magyar felsőoktatásban kiszabottnak, ezért a magyar társadalom szűk rétege engedhetné meg, hogy a gyerekeit itt taníttassa.


Akkor, amikor


- az elmúlt évben a magyar államadósság rátája ismét 80 százalék fölé emelkedett,


- csökkenteni kell a szintén felduzzadt államháztartási hiányt,


- az Unió Helyreállítási alapjából a kormány kivette az egyetemek megújítására szánt 1200 milliárd forintos csomagot,


- Paks II. és a Budapest-Belgrád vasút létesítésére alsóértéken 4300 milliárd forintos adósságunk halmozódik fel - a piacinál magasabb kamatlábak mellett,


úgy ítéljük meg, hogy kifejezetten káros lenne a magyar gazdaságot és a jövő társadalmát további, soha meg nem térülő, újabb, többszázmilliárd forintra becsülhető kiadással megterhelni.


[link]

2021. jún. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

A Fudantól egy forint se jönne vissza az állam fizet és egy "közhasznú vagyonkezelő alapítvány" kezelésébe/tulajdonába kerülne az állam része.

Aminek a vezetője nyilvány orbán valamelyik haverja, strómanja.


Ha pénzt hoz, azt lenyúlják/szétosztogatják, ha befizetni kéne, akkor azt már az államtól várnák el.

2021. jún. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

#4!


Jól hangzik, hogy "Közgazdászok a válságkezelésről", de a valóság az, hogy ez egy 100%-ban ballib proagandista társaság a szakmaiság álcája mögé bújva. Ők azok, kik az előző választás előtt is elmondták, hogy milyen nehéz helyzeteben van az ország, államcsőd lesz hamarosan. Aztán mégsem.


A fenti pontok tele vannak csúsztatásokkal és számszerű "tévedésekkel".

2021. jún. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyelőre most lekerül a napirendről, mert a fidesz megijedt a témától, hogy sokan ellenzik, ezért már 2023-ra tolták a dolgot: [link]
2021. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Ne visszafizessék, hanem előre fizessék ők, aztán felőlem jöhetnek.
2021. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Gyurcsány Ferenc 2007-ben még gőzerővel igyekezett elérni, hogy a kínaiak telepítsenek Magyarországra egyetemi kampuszt. Felesége, Dobrev Klára vitt is rögtön 150 ezer amerikai dollár értékben orvosi monitorokat és berendezéseket a Fudan Egyetemnek. Gyurcsány akkor így nyilatkozott: Kínával nem lehet jó gazdasági kapcsolatokat ápolni jó politikai kapcsolatok nélkül. Gyurcsány Ferenc “felvillanyozónak” és “bódítónak” nevezte első sanghaji benyomásait. Karácsony Gergely ekkor Gyurcsány politikai tanácsadója volt.

Nézzük is meg, hány alkalommal jártak Kínában a mai ellenzék akkor még kormányon lévő miniszterei:

Gyurcsány Ferenc 2005. szeptember 8-10. (8-9 Peking, 10 Hongkong), 2007. szeptember 1-6. (2-4 Peking, 4-5 Sanghaj)

Somogyi Ferenc önállóan: 2005. október 23-25.;

Göncz Kinga önállóan: 2007. április 14-19.

Lamperth Mónika önállóan: 2004. június 22-27.;

Veres János önállóan: 2005. június 25-28.; Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kíséretében 2007. szeptember 1-6.

Csillag István önállóan: 2004. február 16-17.,

Kóka János Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kíséretében 2005. szeptember 8-10., Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kíséretében 2007. szeptember 1-6., a delegáció hazaérkezése után kint maradt szeptember 7-9. között

Petrétei József önállóan: 2005. június 4-6.;

Gráf József önállóan: 2007. november 12-18.;

Kovács Kálmán önállóan: 2005. január 23-30., Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kíséretében 2005. szeptember 8-10.;

Juhász Ferenc önállóan: 2005. július 9-17.,

Szekeres Imre önállóan: 2007. augusztus 20-29.;

Bozóki András Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kíséretében: 2005. szeptember 8-10., a kíséret hazaérkezése után kint maradt még 11-13-a között,

Hiller István önállóan: 2006. november 19-25., önállóan: 2007. november 12-18.,

Kökény Mihály önállóan: 2004. július 19-23.,

Kolber István Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kíséretében 2005. szeptember 8-10., a kíséret hazaérkezése után kint maradt még egy napot.

2021. jún. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

9

lehet, hogy gyurcsány nem adott nekik ajándékba 500 milliárdot.

500 milliárdot!

2021. jún. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!