Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek többsége a...

A magyar emberek többsége a fideszes éra alatt jobban él, mint a Horn, Gyurcsány éra alatt?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy alapvetően a fidesz rendszer a minimálbérből élőket, a romákat, munkanélkülieket és rokkantakat sújtotta.


Nem igazán vagyok oda a fideszes politikusokért és politikáért, de a minimálbér adómentességének eltörlése jó ötlet volt, mert a vállalatok ezzel trükköztek. Mindenkit minimálbérre jelentettek adóelkerülés miatt és sokan így a későbbi nyugdíjuk kapcsán is rosszul jártak.

A romákat nem sajnálom, a rokkantakat igen. Az gusztustalan húzás volt.


Ám olvasgattam a baloldali ígéreteket.

Mi az a plusz, amit a baloldal hozni tudna?

Alapjövedelem?, ami se Finnországban, se Németben nem működött. És miből finanszírozható? Munkára nem motivál.

Dupla családi pótlék? A romáknak jó. Munkára nem motivál.

9 hónap munkanélküli segély idő hosszabbítás és segély emelés? Nulla motiváció a munkakeresésre, mert nem vagy rákényszerülve, hogy gyorsan találj valamit.

Több kulcsos adó? Az a baj, hogy az átlagkereset mindig bele esik a baloldalon az adóemelésbe. Sose az igazán gazdagokat adóztatják.


Nyugdíjba menni bármikor? Elöregedő társadalom. Ki fog dolgozni? Ki fog adót fizetni?


Most nem tudom. De ez az egész szerintem rettenetes és átgondolatlan ígérethalmaz.


Ez a rendszer is egy fs, félre ne értsetek, de valahogy úgy érzem, hogy a fst nem erre a mégrosszabb fsra kell leváltani.


Kinek mi a véleménye?



2021. máj. 31. 10:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
53%

Nem csak a fizetések oldaláról érdemes ezt megvizsgálni, hanem a költségek oldaláról is. Mennyibe került egy lakás akkor és most. Mennyi volt egy havi albérlet akkor és most stb. A megélhetés költségei eléggé elszálltak. Emellett még évi +150 óra túlórát is rásóztak a dolgozókra. Az emberek többségének életminősége (szerintem) romlott.


Én az életminőség-alapú társadalomra szavazok. Ami az alapjövedelmet illeti, már Jézus földi helytartója is mellette foglalt állást. A jobboldal jobb, ha újraértékeli az alapjövedelemről szőtt eretnek dogmáit, legalábbis, ha nem akarnak majd Szent Péter előtt beégni.

2021. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 molnarmarcell21 ***** válasza:
72%

Természetesen jobban élünk, hiszen az életszínvonal évről-évre emelkedik, csak egy-egy nagyobb válság veti vissza.

1990-ben rosszabbul éltünk, mint 2000-ben.

2000-ben rosszabbul éltünk, mint 2010-ben.

2010-ben rosszabbul éltünk, mint 2020-ban.


Ez így normális.

2021. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"A magyar emberek többsége a fideszes éra alatt jobban él, mint a Horn, Gyurcsány éra alatt?"

Nem.


De én átfutnék a kijelentéseiden, mert a többsége nem állja meg a helyét.


"a minimálbér adómentességének eltörlése jó ötlet volt, mert a vállalatok ezzel trükköztek"

A trükközést megszüntette, csak ártott a munkavállalóknak. Érdekes módon normális országokban egy ilyen intézkedést be tudnak tartani.


"Alapjövedelem?, ami se Finnországban, se Németben nem működött."

Mit értesz nem működött alatt? Nem nőtt a munkavállaló kedv, viszont nem is csökkent, viszont az emberek közérzete javult, vagyis pozitív hatása volt összességében.

Mellesleg a heti 4 napos munkahetet is mindenki szídja nálunk, pedig azok még kifejezetten sikeresek is voltak, ahol kipróbálták őket.


"És miből finanszírozható?"

Érdemes tisztázni, hgoy az ellenzék mit mond, hogy erre választ lehessen adni.

Ők nem feltétel nélküliről beszélnek, hanem egy szociálisan járó kiegészítő jövedelemre.

Pl. ha nem éri el a fizetésed a 100k havonta, akkor kipótolják.

Így peidg ez nem lenne túl nagy tétel ahhoz képest a látvány beruházásokhoz képest, amiket a fidesz csinál.

Szóval pénz az lenne rá.


"Dupla családi pótlék? A romáknak jó. Munkára nem motivál."

Meg mindenki másnak is jó, akinek átlagon aluli a bére.

De igazad van, éhezzenek csak a gyerekek, hátha tömeggyilkosok lesznek.

Ha a szülőkkel együtt a gyereket is szegénységbe taszítod, akkor a gyereknek is kisebb lesz az esélye, hogy a társadalom hasznos tagja legyen.


"9 hónap munkanélküli segély idő hosszabbítás és segély emelés? Nulla motiváció a munkakeresésre, mert nem vagy rákényszerülve, hogy gyorsan találj valamit."

Csak ez eddig se működött, helyette viszont éheztek az emberek, illetve fekete munkára kényszerültek.

Átlagosan minden felmérés szerint 10+ hónap a munkakeresése egy átlagos magyarnak, vagyis az átlag 7 hónapot éhezik.

Ezzel te kiszolgáltatod a munkáltatónak, mivel a munka keresőnek lejjebb kell adnia az igényeiből, így kevesebb pénzért is lehet dolgoztatni, rosszabb feltételek mellett.


"Több kulcsos adó? Az a baj, hogy az átlagkereset mindig bele esik a baloldalon az adóemelésbe. Sose az igazán gazdagokat adóztatják."

Itt nem tudom melyik pártra gondolsz, de van aki 1 millió+ feletti jövedelmet adóztatna, az meg sehol nincs átlag kereset közelében.

Egy másik párt 500k+-ról beszélt, ami megint átlag feletti.


"Nyugdíjba menni bármikor? Elöregedő társadalom. Ki fog dolgozni? Ki fog adót fizetni?"

Hm, ilyet még egyik párttól sem hallottam.


"De ez az egész szerintem rettenetes és átgondolatlan ígérethalmaz."

Ha valaki nem tudja felfogni, akkor lehet.

Nyilván egyszerűbb megértetni egy idiótávaal a fidesz "folytatjuk" programját.


"Ez a rendszer is egy fs, félre ne értsetek, de valahogy úgy érzem, hogy a fst nem erre a mégrosszabb fsra kell leváltani."

Most attól függetlenül, hogy FeGyőr pl. hogy szerepelt a partizánban.

A programot direkt úgy állították össze, hogy vagy olyan dolgok legyenek benne, amik MÁR léteznek más országban (pl. oktatás), vagy más ország is ugyanazt szeretné elérni (pl. 4 napos munkahét).


Vagyis akárhogy nézem, csak te képzeled azt, hogy egy élhető, jó rendszertől csak rosszabb lesz az élet.

2021. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettőben tojtak a kisemberre. Viszont a fidesz éra alatt kicsit jobb volt, sokkal alacsonyabb volt az infláció, jóval alacsonyabbak az adók, Gyurcsányék csak állandóan megszorító csomagokat hoztak és adót emeltek. Ráadásul az energia ára sem nagyon változott a fidesz alatt, míg gyurcsányék nagyon megemelték az árát. Aki akar most inkább dolgozhat, bár becsületes bért most sem kap. Viszont aki lusta és nem akar dolgozni, annak jobb volt a baloldali vezetés alatt, mert ott segélyeket adtak az adófizetők pénzéből, nem pedig adókedvezményt, amit csak az tud igénybevenni, aki dolgozik is.
2021. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!