Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek többsége a...

A magyar emberek többsége a fideszes éra alatt jobban él, mint a Horn, Gyurcsány éra alatt?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy alapvetően a fidesz rendszer a minimálbérből élőket, a romákat, munkanélkülieket és rokkantakat sújtotta.


Nem igazán vagyok oda a fideszes politikusokért és politikáért, de a minimálbér adómentességének eltörlése jó ötlet volt, mert a vállalatok ezzel trükköztek. Mindenkit minimálbérre jelentettek adóelkerülés miatt és sokan így a későbbi nyugdíjuk kapcsán is rosszul jártak.

A romákat nem sajnálom, a rokkantakat igen. Az gusztustalan húzás volt.


Ám olvasgattam a baloldali ígéreteket.

Mi az a plusz, amit a baloldal hozni tudna?

Alapjövedelem?, ami se Finnországban, se Németben nem működött. És miből finanszírozható? Munkára nem motivál.

Dupla családi pótlék? A romáknak jó. Munkára nem motivál.

9 hónap munkanélküli segély idő hosszabbítás és segély emelés? Nulla motiváció a munkakeresésre, mert nem vagy rákényszerülve, hogy gyorsan találj valamit.

Több kulcsos adó? Az a baj, hogy az átlagkereset mindig bele esik a baloldalon az adóemelésbe. Sose az igazán gazdagokat adóztatják.


Nyugdíjba menni bármikor? Elöregedő társadalom. Ki fog dolgozni? Ki fog adót fizetni?


Most nem tudom. De ez az egész szerintem rettenetes és átgondolatlan ígérethalmaz.


Ez a rendszer is egy fs, félre ne értsetek, de valahogy úgy érzem, hogy a fst nem erre a mégrosszabb fsra kell leváltani.


Kinek mi a véleménye?



2021. máj. 31. 10:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
39%
Horn alatt volt a Bokros csomag. Tudod-e te mi volt az? A forint csúszóleértékelése. A fogászatot kivették a TB-ből. Egy húzás 5 ezer volt
2021. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%

Hogy jobb-e az élet, mint a Bokros csomag és a devizahiteles nyomorgatás, millió fölötti munkanélküliség mellett?


Jobb.

2021. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%

A minimálbér 2010-ben 73.500 Ft volt.

Most 167.400 Ft.


Miért is lettek sújtva minimálbéresek? Az is nyilvánvaló, hogy ezek általában kamuzós emberek, akik csak papíron keresnek minimálbért.


Az igazi rokkantak maradtak rokkantak. A kamurokkantak egy része most kénytelen ismét dolgozni. Tehát az intézkedések nem az igazi rokkantakat sújtották, hanem a kamuzókat. Amúgy meg egyre több ember dolgozik otthonról, számítógéppel és ezt egyre több valódi rokkant is meg tudja csinálni.

2021. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
3 mert inflálódott a pénz és kb minden 3x annyiba is kerül
2021. máj. 31. 10:30
 5/24 anonim ***** válasza:
22%

Jobban élünk sokkal, ma 3-400 nettós fizetések vannak, Budapesten gyakorlatilag milliomos képzés van- Budapesten 300 nettó alatt alig lehet keresni.

Míg 10 éve Gyurcsány alatt a hónap végén nem volt mit enni a dolgozó embereknek mert 60-70 nettós fizetések voltak.

2021. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
Igen, jobban élünk.
2021. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Sindelar ***** válasza:
26%

Spanyolországban tavaly bevezették a részleges alapjövedelmet, de a szomszédban, Bécsben is bevezették, csak nem így hívják. Hogy miből finanszírozzák? Abból, hogy az állami támogatásokat társadalmi részesedéshez kötik, teljesen jogosan. Ha valaki pénzt pumpál egy vállalatba, részesedést, osztalékot kap a nyereségből, jogosan, hiszen joga van részesedni abból, amiért hozzájárult és áldozatokat vállalt. Csakhogy ez nem lehet a nagyrészvényesek kiváltsága. Így több országban az állami támogatásokat elkezdték társadalmi részesedéshez kötni. Ez Németországban is tervben volt, végül elsikkadt.


"Több kulcsos adó? Az a baj, hogy az átlagkereset mindig bele esik a baloldalon az adóemelésbe."


Te miről beszélsz? Ausztriában az évi 90.000 euró fölötti jövedelmet 50%-os személyi jövedelemadókulccsal sújtják. Ez minden, csak nem átlagkereset. Az évi 1 millió euró fölötti jövedelmet 55%-os személyi jövedelemadókulccsal. A gazdagokat kell jól megadóztatni, és mindjárt van pénz működő, magas színvonalú közszolgáltatásokra.

2021. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
De Magyarországon a Gyurcsány éra alatt már én is bele estem az átlagkeresetemmel a magasabb adósávba és szuperbruttóba.... Igen az Németország. Magyarországon az alapjövedelmet meg természetes személyeknek akarják adni, nem vállalkozásoknak....
2021. máj. 31. 10:46
 9/24 Sindelar ***** válasza:
72%
Spanyolországban is természetes személyeknek adják, nem vállalkozásoknak.
2021. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Akkor is finanszírozhatatlan hosszú távon, pláne, hogy a baloldalon egy gazdasági szakembert nem tudtak még felmutatni, aki nyilvánosan megszólalna bármiről is.
2021. máj. 31. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!