Az ellenzékiek többsége egy "centrális Birodalmat" akar?
Most hogy a legerősebb ellenzéki párt toronymagasan a Gyurcsánypárt felvet néhány aggályos kérdést. Tudjuk hogy ők az Eur.Egy.Áll-okkal kampányoltak. Egy birodalmat akarnak európa egészére kiterjesztve, ahol fenntöl mondják meg ki mit csináljon. Most erre szavaztak az emberek. Jó ez nekünk?
Az E.E.Á egy brüsszeli irányítású birodalmi struktúrával rendelkező szuperállam lenne. Jelenleg van még szuvereneitásunk. Mi döntünk sorsunkról és ezért delegálunk képviselőket ilyen választással, akik képviselnek minket Brüsszelben. Ellenben egy birodalomesetében minden központosított lenne, mint a Szovjetúnióban :
Nem lenne nemzeti szuverenitás, nem dönthetnéd el kit engedsz be az országodba, nem dönthetsz saját adóforintjaidról, nem független poláris a média, cenzúra lenne. Ugyanaz mint a kommunizmusban, csak modernebb eszközökkel. Jó terror valszeg nemlenne
Jó ez nekünk? Erre szavaztunk?
Azért durva látni, hogy a fideszes úgy meg vannak rettenve a Gyurcsány 16%-ától mintha minimum atomháború veszélye fenyegetne. :-DDD
Srácok, azért ne fossátok magatokat bokáig
Az Európai Egyesült Államok még legalább 100 évig biztosan nem fog megvalósulni (túl erős a nemzeti öntudat az egyes országokban), de én egyébként támogatnám. A Szovjetunió rossz példa (mondjuk azért megtanulhatnád helyesen leírni, ha már vele példálózol). Az pártállamként működött, nem demokratikusan. Inkább az USA lehet példa egy ilyen rendszerre. Kérdezzük meg mondjuk Új-Mexikó állam lakóit, hogy szeretnének-e egy saját országot Új-Mexikó néven, felmondva az USA-tagságukat? Borítékolható lenne az eredmény.
Európa a régi történelmi ellentétek, kialakult gazdasági és politikai struktúrák, kulturális jegyek miatt keményebb dió. Pedig igazából egy Európai Egyesült Államokban se veszne el a tagállamok egyéni kultúrája, és gazdaságilag Európa egyedül ebben a formában válhatna újra nagyhatalommá. Egy harmadik erős gazdasági centrummá az USA és Kelet-Ázsia mellett. Nem lenne rossz, mert kit érdekelne, hogy közösen döntünk az adóról meg egyéb ügyekről, ha egyszerűen jobban élnénk? Nem is kicsit, főleg mi, magyarok. Szóval fel nem foghatom, miért lett az Európai Egyesült Államok kikiáltva az ellenség gonosz tervének. (Oké, hogy Gyurcsány miért ellenség, azt megértem, és részben egyet is értek vele.)
Mindenki azzal jön hogy az amerikai egyesült államok a szabadság a demokrácia és a korlátlan lehetőségek hazája.
Amikor a DK egy hasonlót akar európában akkor a fidesz tiltakozik a legjobban.
Tehát az a rendszer ami pozitiv a tengeren túlon az diktatúra lenne európában ?
Itt valami nem stimmel.
Vajon miért nem érdeke a fidesznek a szabadság és a demokrácia?
Furcsa egy helyzet!
Van egy részről egy bizonyos vágyálom, valami békés, európai katyvasz létrehozásáról, ami, mint tökéletes megoldásként, felülről vezérelné az egység működését. Míg a másik oldalon vannak nemzetállami szinten autonómia törekvések Hogy csak kettőt említsek: Erdély és mondjuk a katalánoké... Egy birodalomban, tagállamon belül van-e helye autonómiára igényt tartani? Ha nincs, akkor mitől fejlettebb?
Ebből következik a következő dolog. Ha nemzeti szinten van a többség és van a nemzeti kisebbségek, akkor birodalmi szinten, hogy lesz? A kis tagállamok lakói kisebbségnek fognak számítani? De ki(k)hez képest?
De ott van a görög helyzet is... Mi lenne az ők visszafizethetetlen államadósságával?
Ez a baromság, még elméleti szinten sem eladható!
Akikkel én beszélgettem idáig, azoknak fogalmuk sincsen hogy mit akarnak csak Gyurcsánynak akarnak hurrázni a választások után.
Amúgy elképzelésük sincsen Magyarország politikai helyzetéről és világpolitikai érdekeiről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!