Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek többsége a...

A magyar emberek többsége a fideszes éra alatt jobban él, mint a Horn, Gyurcsány éra alatt?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy alapvetően a fidesz rendszer a minimálbérből élőket, a romákat, munkanélkülieket és rokkantakat sújtotta.


Nem igazán vagyok oda a fideszes politikusokért és politikáért, de a minimálbér adómentességének eltörlése jó ötlet volt, mert a vállalatok ezzel trükköztek. Mindenkit minimálbérre jelentettek adóelkerülés miatt és sokan így a későbbi nyugdíjuk kapcsán is rosszul jártak.

A romákat nem sajnálom, a rokkantakat igen. Az gusztustalan húzás volt.


Ám olvasgattam a baloldali ígéreteket.

Mi az a plusz, amit a baloldal hozni tudna?

Alapjövedelem?, ami se Finnországban, se Németben nem működött. És miből finanszírozható? Munkára nem motivál.

Dupla családi pótlék? A romáknak jó. Munkára nem motivál.

9 hónap munkanélküli segély idő hosszabbítás és segély emelés? Nulla motiváció a munkakeresésre, mert nem vagy rákényszerülve, hogy gyorsan találj valamit.

Több kulcsos adó? Az a baj, hogy az átlagkereset mindig bele esik a baloldalon az adóemelésbe. Sose az igazán gazdagokat adóztatják.


Nyugdíjba menni bármikor? Elöregedő társadalom. Ki fog dolgozni? Ki fog adót fizetni?


Most nem tudom. De ez az egész szerintem rettenetes és átgondolatlan ígérethalmaz.


Ez a rendszer is egy fs, félre ne értsetek, de valahogy úgy érzem, hogy a fst nem erre a mégrosszabb fsra kell leváltani.


Kinek mi a véleménye?



2021. máj. 31. 10:24
1 2 3
 11/24 Sindelar ***** válasza:
62%
Dehogy finanszírozhatatlan. Ha neked a közgazdasági Nobel-díjas Paul Krugman nem szakember, akkor nem feltétlenül kellene gazdasági témájú beszélgetésekbe belefolynod. Hozzáteszem, Krugman nem is baloldali, de már neki is elege lett ezekből a lózungokból, amikor az USA leggazdagabb 3 embere nagyobb vagyont birtokol, mint az alsó 50% együttvéve, a leggazdagabb 1% összjövedelme meg kiteszi a társadalom összjövedelmének 82%-át, és állandóan az unásig ismételgetett baromságokat kell hallgatni.
2021. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Lehet neked se. Amerikaban, Németországban, Finnországban az államadósság nem 95%.
2021. máj. 31. 11:04
 13/24 anonim ***** válasza:

Itt egy átlag magyar amelyik jobban él!


[link]

2021. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Sindelar ***** válasza:
81%

Akkor Kongóban nagyon jól éreznéd magad, ott csak 14% az államadósság. Koszovóban is csak 20%, de Egyenlítői Guinea is elég jól áll, nekik is csak 23%. Biztos jó lehet ott élni. :D


Hozzáteszem, ha az USA nem költene fegyverkezésre évente közel 800 milliárd dollárt, elég sok más projektre jutna pénz.

2021. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
54%
Többsége rosszabbul. Eleve orbán nyeste vissza a közmunkásbért. Igaz hogy a magasabb jövedelműeknek kedvezett, de a minimál vagy akörül élőket legyalázta új adókkal. És a többség épp a szegények.
2021. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
28%
Neked az általános felfogásoddal is baj van. Munkára nem motivál. Mért kéne hogy motiváljon, 2021-et írunk.
2021. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

Valóban a minimálbéresek ma kb 25 ezerrel kevesebbet keresnek, mintha Gyurcsány volna(adómentesség miatt). De ma már szinte senki nincs ennyire bejelentve szerintem.


Az alapjövedelemnek akkor van értelme, ha már a termelés nagy része automatizálva van. Kis hazánk még messze áll ettől.


De szerintem munkaalapú társadalom helyett, tudásalapú társadalomra kéne törekedni.

2021. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
35%
A Mészáros és az Orbán familia biztos jobban él.
2021. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyáltalán nem kerül minden háromszor annyiba, mint 2010-ben, vegyél nyugodtan egy villanyszámlát, autóárat, kenyérárat, tejárat vagy szinte bármit, a reálbérek is dinamikusan emelkedtek.
2021. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
38%

Sokösszetevős kérdések ezek. A Fidesz kormányzatnak 2/3-a van, és egy szétpörgetett világgazdasági emelkedésben kormányoz 10 éve. A baloldali kormányoknak kijutott válságból rendesen, és egy kemény Fidesz ellenében lavíroztak.


A megközelítést tekintve engem ugyanúgy kiver a víz a baloldali koncepciótlan segélyosztásától, mint a Fidesz kamu munka-alapú narratívájától.


F*szok mind...

2021. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!