Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kínai Fudan egyetem miért...

A kínai Fudan egyetem miért lesz jó nekünk?

Figyelt kérdés

Elveszi tőlünk annak a diák városrésznek a 4/5-ét a kínaiak javára. 500 milliárd forint hitelt kell törlesztenünk nekünk a gyerekeinknek és az unokáinknak. Multikultúra erősödni fog, amit mi magyarok utálunk. Kínai céggel, munkaerővel lesz felépítve. Kínai diákoknak fog adni otthont. Kínaiaknak fog diplomát adni. Megfoszt 15 ezer magyart a lakhatástól. Mindezt azért, hogy végül az egész kóceráj egy kínai alapítvány tulajdonába kerüljön.

Miért is olyan jó buli ez nekünk?



2021. máj. 27. 23:33
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
37%

Miért lenne rossz??

A világ egyik legjobb egyeteme!!

2021. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
75%
semmiért
2021. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 Psylocyber ***** válasza:
77%

#20 látom te sem irónia szakra jártál :)


egyébként pedig nem csak a pórnép aggódik:


[link]

2021. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 sörpocak ***** válasza:
57%

"1. Létrejön egy modern városrész."


Fudan egyetem nélkül is létrejött volna, ez volt az eredeti Diákváros terv.


"2. Lesz értelme oda tenni diákszállásokat, amúgy elég hülye hely lenne, mert nincs ott egyetem."


Hülyeség, a Diákvárost éveken át támogatta a kormány, a főváros és minden érintett, akkor még bármilyen egyetem ötlete nélkül. A Diákváros lényege a lakhatási válság kezelése Budapesten és a rozsdaövezetek megújítása. Ráadásul még mindig jobb az összes vidéki diáknak a diákvárosból bejárnia egyetemre, mint Deberecenből és hasonló helyekről.


"3. Soha ilyen színvonalú egyetem még nem jött Magyarországra."


Nem is hívtunk egyet sem, pláne ekkora ajándékcsomagért.


"4. Az üzemeltetést fedezni fogja Kína és a tandíjak."


Már kiderült, hogy ez sem igaz, évi 15 milliárdos veszteséget folyamatosan be kell majd tömködnünk.


"5. A neves magyar oktatók jobban meg lesznek fizetve."


Egyetemek közötti agyelszívás. Az, hogy a legjobb magyar oktatók majd elmennek a Fudanra, ahol 9 kínai 1 magyar arányban oktatnak csoportokat annak a vesztesei az összes olyan egyetem és magyar hallgatóik, akik így elestek a minőségi oktatástól az adott tanártól, mert az állam egy bérszakadékot alkotott és tart fenn.


"6. Sok neves külföldi oktatót is nyilván ide fog csábítani az az egyetem, így az ott tanuló magyar diákok a világ élvonalába tartozó képzést kaphatnak majd."


Mármint a felső 1% gyerekei? Ezek az emberek ennyi pénzért már most is külföldi oktatóktól tanulnak neves egyetemeken. Társadalmi szinten nem változik semmi, csak meg lesz fosztva 10 ezer diák a normális lakhatástól és fizethetjük vissza a kínai hitelt.


"7. Az oktatás le fogja fedni azokat a területeket, amikre leginkább szükség van (üzleti és természettudományos képzés, orvosképzés, üzleti képzés). Ezeken a CEU teljesítménye 0, azaz 0."


A CEU-n is voltak gazdálkodástudományok. Egyrészt, másrészt pedig a fenti tényezők tekintetében ezek bármit oktathatnak itt, nem az alsó 99%-ot fogja érinteni.


"8. Semmiféle "unokáink törlesztenek" nem lesz, nem tudom, honnan vetted ezt a hülyeséget, senki nem beszélt ilyen hosszú futamidőről."


Igaz, de ettől ez még egy sz'r hitelszerződés. Drágább, mint európai társai és Kína sem a laza szerződésbeli feltételeiről híres.


"Egy elismert tudásközpont, az USA-ban is van már kampusza és Európában is, itt Magyarországon is folytatnak már oktatási tevékenységet."


A Fudannak nincs Európában kampusza, csak képzése együttműködési szerződéseken keresztül. Kampusza először Magyarországon lesz.


"Tavaly kezdett kollégám unokahúga kint a briteknél, nem is a legnevesebb egyetemek egyikén, csak a tandíja félévre 2 millió volt és még több mint ennyi kellett neki arra hogy kint élhessen.


ha ennek a feléért itt tanulhatna egy neves egyetemen, ugyanígy angolul, ugyanúgy más nemzetek diákjaival körülvéve az nem lenne jó?"


Nézd meg mennyi lenne a Fudan tandíja : duplaannyi. Szóval ha pénzzel akarsz érvelni, akkor szerintem engedd el, nem működik.


De igazából a teljes hozzászólásod a csúszós lejtő érvelési hibáját adja. Ha megtörténik A, akkor biztos megtörténik B, amiből C következik, ami D-t fog eredményezni stb. Ez egy ígéret, nem több.

2021. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
38%

#17

Én a 2009-ben felvett Gyurcsány-féle IMF hitelről beszéltem, ami joval több, mint ez az 500 milliárd.

2021. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Az emberek jo része számára semmit sem sozt vagy szoroz ez az egyetem dolog.
2021. máj. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
61%

#17 és? Jóval több dologra is kellett. Na meg annak a kamata hatoda volt a kínai hitelének.


Csak szólok, hogy évente sokszor ennyi kínai, szovjet hitelt vesz fel a kormány, de ennyire kirívóan rossz üzlet elég ritka.

2021. máj. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
83%

Azt a pénzt miért nem költjük a jelenlegi magyar oktatásra?

Főleg hátrányos helyzetűek felzárkóztatására. Vagy annyiból akár a tandíjat is el lehetne törölni a felsőoktatásban, esetleg megemelni a tanárok fizetését. Nagyon sok mindent lehetne csinálni, ami átlag jövedelmű magyar emberek számára lenne segítség.

Ehelyett építünk egy egyetemet az elitnek akiknek vannak millióik ezeket a tandíjakat kifizetni, mindezt a magyar adófizetők pénzéből.

Ráadásul lenne kedvezőbb hitel.

Ráadásul arról volt szó, hogy ott diákváros lesz.

2021. máj. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
50%

Viszonylag ritkán írok bármilyen választ, mert a többség általában nincs azon a szinten, hogy lehessen velük bármiről vitázni. Előre látom, hogy ez a válaszom sem lesz népszerű, de igazából nem is ez a célja.


Na akkor kezdjük, adott egy neves oktatási intézmény, ami most éppen a Fudan University, ez Ázsia 7. és a VILÁG 34. LEGJOBB EGYETEME. Az, hogy az Orbán kormányank (ne, ne kezdd, nem vagyok kormánypárti, igen korrupció, igen nem szétválasztott hatalmi ágak) volt akkora lobby ereje, hogy elérje, hogy ez az egyetem MAGYARORSZÁGON NYISSON CAMPUST ELISMERÉSRE MÉLTÓ.


Nyilván NEM A MAGYAR KORMÁNY SZÉP SZAVAI GYŐZTÉK MEG AZ EGYETEMET HANEM AZ 500 MRD HUF BERUHÁZÁS. AMI logikusan NEM FOG MENNI HITEL NÉLKÜL, szóval valahonnan elő kell teremteni azt a pénzt. Plusz nyilván nagy ösztönző volt a kínaiknak, hogy tőlük vesszük fel a hitelt.


Kérdem én, ha bármelyik US egyetem, vagy bármelyik UK egyetem akarna itt campust indítani, akkor is ilyen felháborodás lenne? Ráadásul AZOK SEM INGYEN JÖNNÉNEK, az AZ 500 MRD AKKOR IS SIMÁN ELKÖLTÉSRE KERÜLNE, csak éppen nyugati hitellel. Jelenlegi helyzet szerint, AKKORA LOBBY EREJE NEM VOLT A KORMÁNYNAK, HOGY EGY, A FUDAN-NÁL JOBB NYUGATI EGYETEMET MAGYARORSZÁGRA TUDJON HÍVNI, szóval véleményem szerint örününk kellene, hogy a kormány kihozta a kapcsolataiból a maximumot, ami jelen esetben a Fudan egyetemre volt elég, ami még mindig a világ 34. legjobbja, szóval nem jártunk rosszul.


Csak pár érvre szeretnék reagálni az előző válaszokból:


"Miért nem a magyar oktatásra költünk többet?"


Egy ország költségvetése egy kördiagram, amit ügyesen kell elosztani.És jelenlegi tervezet szerint, TÖBB MINT 1000 MRD HUF-TAL TÖBBET FOGUNK KÖLTENI A MAGYAR OKTATÁSRA IS. A kördiagramnak csupán egy szelete a Fudan University-vel kapcsolatos kiadás, A MAGYAR EGYETEMEKT TÖBB MINT 2X ENNYIBŐL FEJLESZTJÜK.


"Soha nem fog megtérülni"


Az ilyen projektekbe NEM CSAK AZÉRT VÁGUNK BELE, HOGY MEGTÉRÜLJENEK, alapból ez részben PRESZTÍZSKÉRDÉS, részben a magyar felső oktatás fejlesztése, hiszen ÚJ EGYETEMI EGYÜTTMŰKÖDÉSEK születhetnek, KÜLFÖLDI DIÁKOK, KÜLFÖLDI OKTATÓK érkezhetnek az országba, a felső 10% gyerekei vannak olyan anyagi helyzetben, hogy kifizessék a tandíjat, ezen felül BIZTOSAN LESZ ÖSZTÖNDÍJ PROGRAM (a világ minden egyetemén van), AMIN KERESZTÜL GYAKORLATILAG BÁRKI FELVÉTELT NYERHET MAJD (természetesen csak meghatározott számú hallgató juthat be, de ez mindenhol így van).


"a péknek ebből mi haszna van?"

Szerinted a pék munkája mennyit számít az országnak? Segítek nem sokat. Az országot nem a tanulatlan bio robotok fogják előre vinni (mint például a pék), hanem akik megértik, hogy hogyan működik a világ, tudnak angolul, tudják hogyan működik a nyugati világ és a kapitalizmus, akinek XXI. századi szakmáik és skilleik vannak. Szerinted a "pékre" ez mennyiben igaz? De amúgy hosszútávon ha az előbb említett emberek jobb gazdasági helyzetbe hozzák az országot, és nagyobb vásárló erőt hoznak létre ABBÓL MINDNEKI PROFITÁL, MÉG A PÉK IS.

2021. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
54%

29es

Tehát, ha költünk 1000 mrd-ot a felsőoktatásra, akkor annak az 500 mrd-nak nincs jobb helye ebben az országban, mint építeni egy új egyetemet?

Ráadásul hitelből. Ráadásul lenne olcsóbb hitel.

Lehet, hogy befolyás növelésre van az egész?

Mivel lesz jobb ettől az átlag magyarnak?

2021. máj. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!