Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy esetleges kormányváltással...

Egy esetleges kormányváltással jövőre még megakadályozható a FUDAN ideköltözése, ha az új kormányány a sarkára áll vagy már túl késő?

Figyelt kérdés

[link]


Nem vagyok oda az ellenzékért, de engem a kormánypártok nem győztek meg arról, hogy megéri a magyaroknak a FUDAN ideköltöztetése, a Belgrádi vasút szintén elég rizikósnak néz ki. Az lenne a terv, hogy Magyarország lesz Kína legstabilabb partnere az unión belül és ennek lesznek járulékos hasznai?


Pártfanatizmus nélküli, túlfűtöttségmentes, objektivitásra törekedő hozzászólásokat várok.



2021. máj. 27. 20:31
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

#30-as!

"Végül is bebizonyította, hogy a CEU marad Budapesten, attól függetlenül, hogy tartanak-e ott oktatást"

Ez valami oximoronszerűség, amit írtál, mint a királylány a mesében, aki hozott is galambot meg nem is.

Lehet, hogy a CEU nem adta el az ingatlanokat és a könyvtár látogatható is maradt, de ha az oktatás elment Budapestről, akkor a lényeg ment el.


Egyrészt kár a CEU-ért, mert magasan rangsorolt intézmény állítólag, másrészt ezek a gender szakok..... bizalmatlan vagyok velük szemben.

2021. máj. 29. 09:29
 32/51 anonim ***** válasza:
61%

31

Ez nem oximoron. Inkább az látszik annak, ha egy intézmény elmegy az országból, aztán mégis jelen van Budapesten. Meg valaki idézte előttem, hogy ők maguk írták, hogy nem hagyják el a fővárost. Itt vannak, a többi már csak szócséplés.

2021. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

#31-es!

A legfontosabb az egészben, hogy az oktatási tevékenység nem maradt Magyarországon, tehát nem lehet beiratkozni a Budapesten a CEU-ra ez a lényege az egésznek, az hogy a CEU könyvtárát lehet használni Pesten annak nincs akkora jelentősége.

2021. máj. 29. 10:08
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

33

Engem nem érint a CEU oktatási tevékenysége. De ha már állítunk valamit, akkor állítsuk helyesen.

2021. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

#34-es!

Szőrszálhasogatás, amit csinász. Ha egy multi elviszi egy településről a termelést, elbocsájtja a dolgozókat, de az ingatlant megtartja néhány géppel, akkor ezzel az erővel az a cég sem hagyta el a települést.


Inkább a FUDAN-hoz várnék hozzászólásokat, mert lehet hogy jó egyetem, de marha sokba kerül, és a magasabb bérek miatt elszipkázhatja majd a legjobb dolgozókat a többi magyarországi egyetemről, annak is jobban örülnék, ha Mészáros vagy Garancsi cégei építenék a Campust, legalább ennyit értek volna el a kormány részéről.

2021. máj. 29. 13:26
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Fudannak nem lesz ösztöndíj rendszere?
2021. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

#36-os!

Melyik hozzászólásra reagáltál?

Én is kiváncsi vagyok, milyen lesz a FUDAN ösztöndíjrendszere.

2021. máj. 31. 11:07
 38/51 anonim ***** válasza:

37

Csak felmerült bennem a kérdés, hogy lesz-e ösztöndíj rendszere, mert ezzel nem foglalkozik senki. Ha esetleg van, akkor azt úgy kell érteni, hogy aki tehetséges, annak ez egy fillérjébe sem kerül?

2021. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

#38-as!

Nem gondolom, hogy néhány magyar diáknál több bekerülhet ösztöndíjjal, ha lesz is.

2021. máj. 31. 11:23
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
540 milliárdért legyen is olyan ösztöndíjrendszere, hogy bármely magyar ingyen tanulhasson ott.
2021. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!