Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó, támogatandó a Paks II...

Jó, támogatandó a Paks II atomerőműépítés vagy le kellene mondani?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik elég megosztó, vannak ellene, mellette is érvek.


- nagyon drága, 4500 milliárd forintos beruházás (ez fixálva van, 12,5 milliárd euró) és lehetnek egyéb járulékos beruházási, fejlesztési költségek is. Simán lehet 5000 milliárd. Nagyon megnövelné az államadósságot, a beruházás megtérülése, gazdaságossága kérdéses, bizonytalan.

- radioaktív technológia, veszélyes üzem, veszélyes hulladékok

- politikai, nagyhatalmi hátrány a szembenállás. A Roszatom orosz állami vállalat, Oroszország viszont a mostani újabb hidegháborúban már a másik oldalon van, Magyarország már NATO, EU tag.


-előny lehet az ellátásbiztonság javítása

-környezetbarát technológia, nincs légszennyezés és még CO2 kibocsátás sem. Ha épülne hűtőtorony, akkor dunai hőszennyezés sem lenne.

- politikai előny is az EU-ban vagy a párizsi megállapodás keretében a CO2 mentesség, lehetővé teszi a klímavédelmi vállalások teljesítését. Legalább évi 5 millió tonnával, kb. 10%-kal csökkentheti az éves emissziót Magyarországon.

- Főleg a paksiak számára kedvező munkahelyek megtartása, a helyi gazdaság szempontjából.



2021. máj. 15. 20:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
75%

Jelenleg nincs igazi alternatívája az atomnak. Lehet nem építeni atomot, előre menekülni a megújulóba, és reménykedni abban, hogy az akkumulátor technológia akkorát fejlődik a következő 15-20 évben, hogy megújulókkal is megoldható az ellátásbiztonságunk. De ez legalább akkora szerencsejáték lenne, mint az, hogy megépítjük Paks II-t. Csak utóbbi esetén kicsit drágább áramot nyertünk ha nem jönnek be a számításaink, előbbinél meg az egész ellátásbiztonságunk is veszélybe kerül ha nem jön el a remélt technológiai áttörés, vagy nem időben.

Röviden én Paks II pártján állok, mert még mindig az a kisebb orosz rulett, ha megépítjük.

Tekintetbe véve azt, hogy a közlekedést is át akarjuk állítani elektromosra, nem félnék attól, hogy nem lesz az általa termelt áramra szükség. Bőven van mellette hely és szükség a megújulók fejlesztésére is.

2021. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

#11


Nem látszik, hogy gazdaságosan lehet majd akkumulátorokat hosszabb idejű energiatárolásra használni ipari léptékben. Ha nem süt a nap, nem fúj a szél, akkor a gázerőműveknek kell majd hely állni Németországban is.

Ezek ugyan CO2 kibocsátással járnak, de fajlagosan alacsony értékkel és könnyen, gyorsan, olcsón megépíthető erőművek. A termelési költségük a gázáraktól függ, ebben lehet nagy bizonytalanság, de a bányászat, szállítási technológiák fejlődése miatt szerintem ebből sem lesz hiány, nem kell tartani, hogy nagyon elszállnak a gázárak.

2021. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Környezetvédelmi (szén-dioxid kibocsátás) szempontból a jelenleg ismert áramtermelési módszerek közül az atomreaktor és a vízerőmű toronymagasan vernek minden mást. Magyarországnak az utóbbihoz nincs adottsága, nincsenek ugyanis nagy esésű folyóink. Nyilván egy Norvégiának vagy egy Izlandnak nem kell atomerőmű építésével bajlódnia, de nálunk nincs az atomnak igazi alternatívája.


A költségek magasak. De. Azért azzal számoljunk, hogy a klímaváltozás elharapózásával a szén-dioxidot keményen adóztatni fogják az egész világon. Mindez egy-két évtizeden belül megtörténik. Azzal vége lesz az olcsó szénégetésnek. Így a környezetvédelmi szempontól kiváló atom és víz anyagilag is relatíve sokkal olcsóbbá válnak majd a többihez képest.


Hogy oroszokkal, vagy nélkülük kellene-e, az már nem tudományos, hanem politikai kérdés.

2021. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Jól gondoltam, hogy megosztó téma. Úgy látom jelenleg fele-fele arányban vannak a támogatók, ellenzők.
2021. máj. 15. 22:35
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Atomot úgy sem lehet kiváltani jó ideig semmivel, és az erőművek között messze a legekvesebb a károsanyag kibocsátása.


Tudom szél és nap is van, csak éppen séggel a szél nem fúj mindig ahogy a nap sem mindig süt, és arra az energiára sem biztos hogy akkor van szükség, tárolni meg továbbra sincs tökéletes, veszteségmentes megoldás.

2021. máj. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha független felügyelőbizottság ellenőrzi, felügyeli a beruházást akkor épüljön. Egyéb esetben inkább ne.
2021. máj. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
31%
Miért nem írja senki, hogy hogyan fogják elhelyezni az atomhulladékot több százezer évre??????? Eddig SENKI sem tudta megoldani normálisan.
2021. nov. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanoda kerül ahonnan előjött, a földbe... amúgy azt tudtad, hogy léteznek úgynevezett természetes reaktorok is a földben? Azok ellen miért nem tüntetnek, hisz ott sugároz lenn alattunk akár.
2021. nov. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
31%
Asse Németország...a radioaktív anyag belekerült a karsztvízbe, olvass utána. Értem én hogy "környezetbarátabb", de a cuccot el kéne helyezni, és nem lehet 100 000 évre előre megmondani, lesz-e ott földrengés, stb... vagyis állandóan monitorozni kell a területen, ha pedig a geológusok azt állapítják meg, hogy bizony nem lesz ez így jó, gyorsan el kell majd ásni a cuccot máshova.
2021. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Az meg az emberi hülyeség része volt nem más, de ennyi erővel lehetett akkor Majakkal példálozni rögtön...
2021. nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!