Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus kialakulását...

A kapitalizmus kialakulását hogyan lehet összekapcsolni a zsidósággal?

Figyelt kérdés
A kommunizmus és zsidóság kapcsolata már ki lett fejtve egy kérdésben, ami engem érdekel az a kapitalizmus és zsidóság kapcsolata.
2010. aug. 23. 16:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%
A régi zsidó családoknál az volt módi hogy a szülők semmire nem költöttek a legszegényebb körülmények közt éltek de a gyereket mindig a legjobb iskolákba járatták a gyerekeket. Amikor Európa nagy részén még magas volt az írás tudatlanság ők már akkor belátták hogy tanulni kell. Ebből alakult ki egy erős polgárság, ezek főleg kereskedők voltak aminek az lett a vége hogy az ipari forradalom idején nagyon megszedték magukat és ezek a gazdag családok voltak akik a bankokat támogatták vagy üzemeltették. Aminek később a kapitalizmus lett az eredménye.
2010. aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
zsidó és pénz.... ez a létük
2010. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
8%
Mert te ha gazdag lennél szórnád mint Robin Hood vagy te lennél a következő Széchenyi. Ne nevettess.
2010. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

" Mert te ha gazdag lennél szórnád mint Robin Hood vagy te lennél a következő Széchenyi. Ne nevettess."


jól élünk nem panaszkodok... nem tudom miről beszélsz

2010. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

ja igen az lemaradt az én világom nem a pénz körül forog.. nem szórom a pénzt de nem is vagyok olyan burzsuj



viszont nem először volt kapcsolatom zsidó céggel... na no comment

2010. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
23%
A Titanicot is a zsidók süllyesztették el. A Halálcsillagot zsidók építették! Isida Micunari erői a zsidók miatt vesztettek Szekigaharánál!
2010. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

A Titanicot a jéghegy süllyesztette el, a Halálcsillagot meg a Galaktikus Birodalom építette. A 3.-ról nem tudok semmit.


És nem azért kérdeztem, hogy vitát szítsak. Csak kíváncsi voltam, hogy az antiszemiták mikkel érvelnek e témakörben a saját "igazuk" bizonygatására.

2010. aug. 23. 19:31
 18/20 anonim ***** válasza:
37%

"Mondj egy zsidó családot, aki bankár, gyár/manufaktúra alapító stb. volt a XVII. században!"


- Pl a Fuggerek... Az ő nevükből ered a "fukar" szavunk, nem rémlik valami? :-D


- Mellesleg természetesen a kapitalizmus kialakulásáért is lehet a zsidókat hibáztatni, de ezek a gazdasági folyamatok TELJESEN függetlenek attól, hogy akik részt vesznek bennük, azok zsidók vagy nem. Ha nem lettek volna zsidó kereskedők, akkor kereskedtek volna mások, ha nem lettek volna zsidó pénzemberek, akkor lettek volna mások, egyszerűen azért, mert a társadalmi-gazdasági viszonyok SZÜKSÉGESSÉ tették ezek megjelenését.


Pedro

2010. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A Fuggerek nagyban játszottak... Miért gondolod hogy zsidók lettek volna?
2010. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azért gondoltam, mert egy weblapon ezt olvastam. De most rákerestem, és legalább 25 helyen láttam az ellenkezőjét, így hát VISSZAVONOM az előző állításomat.


Sorry... :-)


Pedro

2010. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!