Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kapitalizmus kialakulását...

A kapitalizmus kialakulását hogyan lehet összekapcsolni a zsidósággal?

Figyelt kérdés
A kommunizmus és zsidóság kapcsolata már ki lett fejtve egy kérdésben, ami engem érdekel az a kapitalizmus és zsidóság kapcsolata.
2010. aug. 23. 16:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Ma divat még a levegővételt is a zsidósággal összekapcsolni!
2010. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Azért mindent nem lehet a zsidók nyakába varrni. Vagy talán zsidók nélkül még mindig feudális társadalomban élnénk?
2010. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg ezt nem hiszem el, már lassan az is a zsidókra lesz fogva, hogy miattuk ment fel a kenyér ára

Nevetséges.

2010. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

pedig ha gondolkoznál akkor krva egyszerű lenne.

nem mondom, hogy tutira így van, mert nincs rá bizonyítékom meg nem tapasztaltam ezt globálisan de azért ki tudom fejteni, hogy miért a zsidóságot mondják bele:


zsidók gazdagok üzletemberek sokszor, hogy mekkora arányba ezt nem tudom. állítólag többségben, ezt mondjuk kétlem.


a zsidókat kapzsinak mondják nagyon, ebben lehet még valami.


egy kapzsi üzletember sok pénzzel, hatalommal. megtehet szinte mindent, irányíthat, mindent a pénzhez köthet. ez a kapitalizmus, ahol a pénz beszél a kutya meg úgy ugat, ennyi. erre mondjuk rájöhettél volna szerintem.

2010. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Azért ennél kicsit mélyebben bele kéne gondolni a dolgokba. A kapitalizmus akkor született, amikor a tőke termelőeszközzé vált, ez szorosan összefügg az ipari termelés és a kereskedelem fellendülésével. Ebben az időben, a folyamat XVI. század végén kezdődött és az ipari forradalommal csúcsosodott ki, a zsidóknak nem volt beleszólásuk Európa dolgaiba.
2010. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

nagyon is sok közök van a zsidókhoz


ők voltak a kereskedők volt tőkéjük... fejlődött a technika építettek manufaktúrát


és ott embertelen körülmények között dolgoztatták a gojokat

2010. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%
Mondj egy zsidó családot, aki bankár, gyár/manufaktúra alapító stb. volt a XVII. században!
2010. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Kokas Lajos ***** válasza:
100%
Nem a kapitalizmus kialakulásában volt szerepük, hanem szerepet kaptak magában a kapitalizmusban. Sok más emberrel egyetemben szereplői lettek egy olyan társadalmi rendnek, ami az ő tipikus foglalkozásának nagyobb szerepet adott. A kapitalizmus kialakulásában a termelés megtöbbszörözésének igénye, a gépek megjelenése és a tőke termelő erővé válása játsza a föszerepet. A zsidóság a kereskedelem fellendülése és a tőke kihelyezés álltal kapott nagyobb szerepet a feudalizmushoz képest.
2010. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
kapitál nép lett a zsidó, hála az ilyen kérdéseknek
2010. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

zsidók működtetik a kapitalizmust... és a kialakulásában is nagy szerepük volt



a kommunizmust meg ők tették tönkre

Rákosi zsidó volt

2010. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!