Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Bumbi02 kérdése:

Mi a véleményetek arról hogy egy cigány srác kimentett a kútból egy kislányt?

Figyelt kérdés
Ez szerepelt a kurucinfo-n vagy ott is szűrik a híreket?:))
2010. aug. 22. 21:50
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
6%

"Ez szerepelt a kurucinfo-n vagy ott is szűrik a híreket?:)"


Ezek ugyan nem cigányok hanem zsidók. A kuruc így hozza le a hírt "Láttam, hogy a társaim nevetve ütik az arabokat" - megszólalt két normálisabb(!) izraeli zsidó.



„Ketyegő bombával a hasamban hagytam ott a sereget” – így mesél élményeiről az izraeli katonaság egyik női sorkatonája. A The Guardian „a világ legerkölcsösebb hadseregének” két volt tagjával beszélgetett.


Izrael azon kevés országok közé tartozik, amely 18 éves kortól a nőket is kétéves katonai szolgálatra kötelezi. 90 százalékuk könnyű megbízatást kap, főként zsidók által lakott területen – a maradék egytized azonban megszállt tartományokba kerül, és ez sok nő számára egész életre meghatározó negatív tapasztalatot jelent. „Megszállás” – ez a szó bírta rá végül Inbar Michelzont a megszólalásra.



Úgy éreztem, mintha valaki kimondta volna a kimondhatatlant. Sokkoló volt. Ott volt ez a grafiti, mely a megszállás megszüntetését követelte – elgondolkodtatott, úgy éreztem, beszélnem kell arról, amit láttam. Ketyegő bombával a hasamban hagytam ott a sereget. Úgy éreztem magam, mintha az ország szeméttelepére kerültem volna, mintha tudnék egy piszkos titkot, amiről senki sem beszélhet” – magyarázza. „Bizakodóan kezdtem meg a szolgálatot, tenni akartam a hazámért” – emlékszik vissza Michelzon, akit 2000-ben, a második intifáda idején vezényeltek Erezbe, Izrael és a Gázai övezet határára. – „Nagy volt a feszültség, lövöldözések, robbantások… lassan értettem meg a helyzetet. Komolyan meg kell nehezítened az arabok dolgát – ez a legfőbb szabály – hiszen ők az ellenség. Egyszer – felettesem parancsára – több órán keresztül várattam egy egyszerű palesztin asszonyt. Láttam, hogy a társaim nevetve ütik az arabokat, és egyedül éreztem magam. Azt hittem, velem van a gond, és ez a normális magatartás”.


Michelzon idegösszeomlással szerelt le az IDF-től, melyen csak egy brazíliai út és két év terápia tudott segíteni. „Ha a seregben szolgálsz, férfiasnak kell lenned. Nincs helye az érzelmeknek: mindannyian azon versengtünk, ki tud keményebb lenni. A lányoknak bizonyítaniuk kell, ezért sokszor durvábban viselkednek, mint a férfiak” – mondja.


Dana Golan hasonlóképp vélekedik. A most huszonhét éves asszony a ciszjordániai Hebron városában töltötte katonaidejét, a 300 férfi mellé beosztott 25 nő egyikeként. Hasonló kétségei voltak, mint Michelzonnak, mégsem beszélt róluk: a kétségek ugyanis a gyengeség jelei. Golan sorkatonai szolgálatának legkeményebb helyzete akkor jött el, amikor hajnalban fegyverekért kellett átkutatnia egy palesztin család lakását. „Mindent felforgattunk, de semmit sem találtunk – emlékszik vissza. – A gyerekek rémülten figyelték a műveletet. Arra gondoltam, mit éreznék, ha én lennék az a négy éves kölyök? Hogyan nőnék fel? Abban a pillanatban rájöttem, hogy szükségünk van áldozatokra, ezért csináljuk az egészet. Egy jó megszállónak konfliktusra van szüksége”. Amikor öreg palesztin boltosoktól lopó bajtársait jelentette a feletteseinél, csak annyit mondtak neki, vannak dolgok, amikkel nem kell foglalkoznia.

Golan szerint az egész társadalom így működik: mivel a katonaság mindenki számára kötelező, az emberek nem beszélnek a szörnyűségekről. „Ezek a dolgok velünk történnek, a nővérünkkel, a lányunkkal, az apáinkkal. Az emberek ezért nem akarják meghallani a rossz dolgokat”.

2010. aug. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
61%

1.Jól tette.

2.Ez még nem menti fel a többi cigánybűnözőt.

3.Senki nem mondta hogy "minden cigány bűnöző stb"

4."A magyar a magyar embert miért nem utálja ha lenne rá oka? "

Dehogynem utálja, sőt mi vagyunk a világon a legnagyobb öngyűlölő nép.Mindenki utál mindenkit.A munkás a főnököt,a főnök a munkást,a vevő az eladót,az eladó a vevőt,a fideszes az mszpst,az mszps a fideszest,a gazdag a szegényt,a szegény a gazdagot,a vállalkozó az apehot,az apeh a vállalkozókat,a diák a tanárt, a tanár a diákot,az ügyfél a szolgáltatót, a szolgáltató az ügyfelet stb.

Lehet hogy durván hangzik,de az lenne az elfogadott ha magyar lopna magyartól mert mi vagyunk többen,a cigányság kb csak 10%ot tesz ki a népességből,így nagyobb az esély hogy a magyar lop honfitársától.

5.Ezt a hírt lehozni úgy hogy mellé nem említik az eheti "mérleget" ami 3 cigányok által elkövetett gyilkosság hatalmas pofátlanság.

Tipikus példája a kampósorrú megosztásnak és gyűlöletkeltésnek,viszályszításnak.

2010. aug. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
jól tette!
2010. aug. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Ilyen eseteknél derül ki, hogy az ember elsősorban EMBER és nem cigány vagy magyar... szép dolog volt tőle, az ilyenekből lehetne megtanulni azt, hogy nem kell általánosítani.
2010. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Ebreszto!

Ezek a ciganyok csak "babuk", de nem Ok utaljak ki a sajat reszukre a segelyt!!!

A mi penzunkbol elnek, de ki az, Aki ezt igy jogszabalyba foglalta, es feher lovat rakott alajuk!

A bunozest, a munkanelkuliseget kellene megallitani, a cigany is ember, de itt a kormany volt az, Aki "felemelte" ezeket az emberkeket.

Kepzeljetek el, hogy van egy szemely, Aki csak sirankozik es naiv, es nem tudja elni az eletet, de nem is akar alkalmazkodni,

erre jon valaki es elkezdi sajnalni ezt az emberket es elkezd vele egyutt sirankozni, es elkezd gondoskodni rola!!!

Ezt tortent itt a cigany neppel. Igen nagyon keves a jo ember koztuk, es mindig tobb volt koztuk a bunozes es ezt kellett volna megallitani az allamnak, nem pedig a segelyt osztogatni. Vagy pedig dolgozzanak meg a segelyert,de naluk a tobbseg sohasem szeretett dolgozni.

Itt a baj kivalto oka az, fentrol jott es nem a cigany sorbol!

2010. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Ez szép volt tőle,de a cigányok 90%-ával tényleg problémák vannak ettől még!Nem véletlenül küldik most is őket haza a franciák a románokhoz....
2010. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Ez szép volt tőle,de a cigányok 90%-ával tényleg problémák vannak ettől még!Nem véletlenül küldik most is őket haza a franciák a románokhoz....



ezzel tisztába vagyok h 90%ukkal van gond.. viszont épp az ien esetek miatt nem kéne az összeset utálni...

2010. aug. 23. 22:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!