Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szakértők szerint jön a 4....

Szakértők szerint jön a 4. covid hullám, ezúttal vakcinaálló(bb) mutánsokkal. Támogatnál 2-3 hónap teljes lezárást, hogy ezt elkerüljük?

Figyelt kérdés
[link]

2021. ápr. 15. 23:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
Ha lesz olyan mutáció, amire nem hatásos egyik mostani vakcina sem, akkor valóban game over, végleg búcsút mondhatunk mindennek, amit az életünknek neveztünk 2020 előtt.
2021. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
40; a lezárások egy dekát sem csökkentettek az egészségügy leterheltségén.Magyarországon is március végén ill.április elejèn volt az egészségügy a legleterheltrbb,pedig akkor már több mint 2 hete voltak a lezárások,tehát ha lett volns èrtelme akkor látszòdnia kellett volna
2021. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
43%
#41 Márpedig az lesz, éppen ebből a célból találták ki az indiai mutációt.
2021. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
0%

41: Egyetlen járvány se tartott örökké a történelemben. A közeljövő kérdése, hogy ezt most sikerül-e ezen a ponton megfékezni, vagy pedig lesz belőle egy újabb spanyolnátha. Csak még súlyosbítva a 100 évvel ezelőttinél sokkal nagyobb népsűrűséggel és mobilitással. De aki túléli, az előbb-utóbb visszakapja a "régi" életét.

42: Láthatóan sz.rt se értek az itthoni korlátozások (és amennyire be voltak tartva) a brit mutációval szemben. Azt pedig már nem tudhatjuk meg, mi lett volna, ha ezek se lettek volna érvényben.

2021. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
45: Nem kellett ezt "kitalálni". Természetes evolúciós folyamat, hogy a vírus igyekszik alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. Méghozzá sokkal gyorsabban tudja ezt megtenni, mint az összetettebb életformák.
2021. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
#45 Biztosan vannak mutációk, de nem olyanok, amilyenekkel etetnek minket. Annak az esélye, hogy néhány naponta megjelenjen egy még erősebb, még ellenállóbb, még fertőzőbb, még mindmeghalunkabb mutáció, egyenlő a nullával. Ha mégis így lenne, akkor mostanra kihalt volna az emberiség.
2021. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
Miért beszélnek egyesek olyat, ha nem oltatjuk be magunkat, akkor kb. kihal az emberiség? Komolyan nem hiszem el...Az miért van, hogy az átlag elhalálozás nem növekszik? Sőt, az elmúlt évben csökkent...Ha akkora baj lenne, éves szinten több százezres eltérés lenne az eddigi évekhez képest...De ilyenről szó szincs. Az elhalálozás egy természetes folyamat...
2021. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
#47: ez a "még csökkent is a többlethalálozás" utoljára 2020 tavaszán volt igaz. Azóta nem hogy növekedett, a második hullámban még a hivatalos koronavírus áldozatok számánál is sokkal többen haltak meg az előző évek átlagánál. És a harmadik hullám adatai majd még csak most jönnek...
2021. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:

46: Egy ilyen mértékben elterjedt vírusnál naponta keletkeznek ezer-, ha nem milliószámra mutációk. Túlnyomó részük életképtelen, azaz egyből "megy a kukába". Vagy ha meg is marad, akkor semmi olyan újítást nem tartalmaz, amitől "jobb" lenne a meglévő vírusoknál. De a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb kijön egy olyan mutáció is, ami hordoz valami előnyös tulajdonságot a vírus fennmaradása szempontjából. Ezt a folyamatot pedig, akarva-akaratlanul, mi is irányítjuk azzal, hogy megváltozott körülményeket teremtünk a vírus számára. Így amelyik variáns jobban meg tud felelni az új körülményeknek, az fog felülkerekedni, kiszorítva a korábbiakat.

Nálunk eddig konkrétan egyetlen ilyen mutáció volt az egész COVID járvány során, a "brit variáns"-nak nevezett, ami érdemben bele tudott szólni a járvány alakulásába. Ha így nézzük, ez sajnos egyáltalán nem nulla eséllyel volt várható. Az egyébként a fizikai védelmi intézkedésekre, maszkviselésre, távolságtartásra volt a vírus evolúciós válasza. A következő új körülmény pedig az átoltottság növekedése. Ezzel szemben pedig kétféle vírus maradhat fenn: az, amelyik képes a még nem beoltottak (elsősorban gyerekek) körében terjedni, és az, amelyik úgy változott, hogy az eredeti vírus ellen beoltott immunrendszer nem ismeri fel. Innentől kezdve versenyfutás az idővel, hogy sikerül-e visszaszorítani a járványt, még mielőtt az említett újabb változatok is kialakulnának és elszabadulnának.

2021. ápr. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
#49 Akkor hogy lehet, hogy tavaly ősszel, amikor világszerte nagyságrendileg ugyanannyi aktív fertőzött volt, mint most, semmilyen új mutációról nem lehetett hallani, most meg néhány naponta találnak ki újakat? Egyébként meg ha úgy lenne, ahogy írod, akkor is az lenne a legjobb megoldás, ha minden korlátozást feloldanánk, minden oltást leállítanánk, és hagynánk, hogy végigmenjen a lakosságon a vírus, mielőtt még veszélyesebb mutációk alakulnának ki.
2021. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!