Az embereknek mi baja a multikultúrával?
Na látod most tökéletes példát mutatsz az etikára vagy más néven a viselkedéskultúrára.
Azt alkalmazod, mikor az esetleges botlás, információ hiányának beismerése helyett, agresszív, támadékony stílust veszel fel. A pejoratív jelzők gyors használata pedig az átlag alatti intelligencia ismertetőjegye.
Tessék, meg lehet mindezt támadni normális hangnemben, logikával, észérvekkel megtámogatva, a megfelelő hangnemet felvéve, mert arra bizony én nem fogok válaszolni, hogy " milyen büfészak ".
Én próbáltam példával rávilágítani, hogy mi a különbség a kultúra és a viselkedéskultúra között, amire Te mint ahogy utolsó kommentedben is is folytatod - szopod, baromságokat, lovagolsz - a támadó, pejoratív stílust. A viselkedéskultúrásat bemutattad, ha elmondod, hogy az ország melyik részéről jössz, milyen a vallásod, milyen zenét hallgatsz, akkor beszélhetünk a kultúrádról is.
Arról meg ismételten nem én tehetek, hogy jeleztem, hogy a " milyen büfészak " kérdésre nem is fogok választ adni, és ezt valószínű elolvastad, és ugyanebben a stílusban kommunikáltál tovább.
Szóval részemről ennyit erről, míg nem tudsz normális hangnemben kommunikálni, addig másodlagosnak érzem, hogy továbbra is próbáljam elmagyarázni a két dolog közti különbséget.
Hát ha számodra mindez burzsuj, akkor ez megint egy jellemzés saját magadról. Nem akarlak fárasztani, mert úgy érzem, hiába mutatnék hosszas okfejtéseket, leírásokat, akár könyveket a témában, fölösleges volna. Így csak a leginkább alap, mindenki által pár másodperces kereséssel megtalálható oldalról linkelnék.
De megjegyzem, utoljára reagáltam, mert egyszerűen szánalmasnak érzem a stílust amit megengedsz magadnak.
Jó ennyiben megszegem a szavam, számodra a második bekezdésben vannak hiányosságok.
A kultúra (a latin cultura, a colo, colere, azaz „művelni” igéből [1]) tág értelemben mindent magában foglal, amelyet az ember maga teremt - ellentétben a természet azon részével, amelyet nem teremtett és nem is változtat. A kifejezés alatt általános értelemben egy embercsoport szokásainak és hagyományainak összességét vagy szűkebb meghatározás szerint az ún. „magas kultúrát” értjük. Hagyományos értelemben a társadalom szellemi élete.
Az etikett a társadalmi viselkedési szabályok egy bizonyos korra és nemzeti kultúrára jellemző összessége, régebben az előkelő társadalmi érintkezés formáinak merev rendszere, történelmileg az egyes királyi udvarok viselkedési szabályainak összessége. A diplomáciai protokoll az illemtani szabályokon túlmenően a diplomáciai érintkezés részletesen szabályozott területe.
Ja a magyar wikipédia, az angol wikipédiában meg teljesen más van. Szóval fotelszakértés megy. Ezt gugliztad ki először, tehát ez a véleményed. Aztán ha én kiguglizom a culture szót, akkor egyből kidobja a definícióját:
culture
the ideas, customs, and social behaviour of a particular people or society.
Na ilyenkor mivan? Bár ez már kevésbé szánalmasabb annál, hogy még mindig itt vergődsz, mikor már az elején elmondtad, hogy nem vagy hajlandó vitázni.
Na jó, tényleg utoljára, mert nem szeretek magamnak ellentmondani, akkor ha már ez gondot jelent, hogy wikipedia, nem mellesleg megjegyzem, olvasd csak át a két angol megfelelőjét, és légy szíves értelmezd is, mert ugye bemásoltál három szót, de azokat sem értelmezted pontosan.
Előre megjegyeztem, hogy ugyan komolyabban bele lehetne a témakörbe menni, de fölöslegesnek éreztem, bár megérzésem szerint a linkelt, még hazai oldalakat sem olvastad el és értelmezted, de már a legelején próbáltam röviden, egyszerűen rávilágítani, hogy mi a különbség a kultúra és a viselkedéskultúra között.
Húsvétkor a locsolkodás, az a kultúra része, ahogy a kultúra része az adott nép, népcsoport által létrehozott zene, szokás, kép, festmény vagy bármilyen szellemi termék, ahogy a kultúra részét képviseli az akár vallási, akár szociális szokásokból fennmaradt események, történések felelevenítése, gyakorlása.
Viselkedéskultúra viszont az, hogy miként kommunikálunk embertársainkkal, hogy kezeljük a mások által teremtett értékét, betartjuk-e az adott társadalom vagy adott hely törvényeit, szabályait. Tiszteletben tartjuk-e a másik személy vallási, nemi identitási vagy faji szokásait, elfogadjuk-e őket.
Na de megvolt az igazság, és úgy érzem a ráadás is részemről, szóval innentől már végérvényesen nem látom értelmét, hogy megpróbáljam ennél jobban elmagyarázni, aki akarta már körülbelül 10 kommenttel korábban érezte a különbséget a két dolog között, aki meg nem szeretné, annak ezredjére se lehet rávilágítani, pláne úgy, hogy a stílusodból ítélve, nem is vagy éppen az az ember akivel normálisan lehet kommunikálni, ha arra nem képes, hogy az alap tiszteletet megadja a másiknak, és a stílusa is modortalan.
Tényleg nem fogok többet reagálni a kommentjeidre, de szimplán egy jó tanács vagy megfogadod vagy nem: Mélyedj el a témában és esetleg csiszolj picit a modorodon, hidd el, kamatozna a való életben is, hogy az emberek mit gondolnak Rólad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!