Most mi ez a felhajtás az oltás miatt?Az emberek nem tudják értelmezni a statisztikát?
Olvasom itt az oldalon is, hogy a sok fo***os próbál itt értelmiséginek tűnni, hogy beoltotta magát, közben meg ha az ember megnézi a statisztikát, akkor látja, hogy kb az áldozatok 90%-a 60 év fölötti.
A maradék meg szépen eloszlik a korosztályok között, konkrétan a legtöbb nap max 2 huszonéves hal meg.
A több millióból!!!?????
Amikor rettegnek a vírustól, felfogják ezt?
Több millióból 2!
Vagy ennyire már nem futja?
Ennyi erővel autóba se üljön, de igazából jobb, ha még csak nem is fingik, mert ennyi erővel trombózist is kaphat!!!
Mit éreztek ilyenkor?
"utolsó, ezt még a konteósok nevében is kikérem magamnak"
Ismét egy érdemi válasz.
Nem megy ez nektek srácok.
Tetszik az az érvelés (pl. 16-os), miszerint a magyar egészségügy katasztrofális állapotának oka csakis a koronavírus-járvány, véletlenül sem a régóta tartó alulfinanszírozottság, az egészségügyi dolgozók nyugatra vándorlása, az itt maradtak kizsigerelése. Persze az egészségügy helyrepofozása nem megy egyik napról a másikra, de valahogy nem látom, hogy a kormány ide pumpálná a sok milliárdot más, kevésbé fontos "projektek" helyett (kivéve az orvosok fizetésének régóta esedékes emelését), és hogy tódulnának (vissza) az országba az orvosok, ápolók. A napokban olvastam, hogy rendkívüli mértékben növekszik a kórházak adósságállománya, emiatt kisebb orvostechnikai beszállító cégek mennek tönkre szép sorban.
A kórházban lévő betegek számát azzal is lehetne csökkenteni, ha hatékonyabb lenne a gyógyításuk (akár már azelőtt, hogy súlyos betegen kórházba kerülnének, pl. a háziorvosok megvizsgálnák őket, hiszen elvileg ők már kaptak oltást). Mi a helyzet a sok szuper gyógyszerrel, kezelési móddal, amiről tavaly olvasni lehetett? Nagy a csend mostanság ezzel kapcsolatban...
Arra kíváncsi leszek, hogy az oltások hatására csökkenni fog-e a kórházban ápoltak száma. Érdekelne egy olyan statisztika, hogy a kórházban fekvő COVID-osok hány százaléka kapott már oltást.
26: senki nem mondta, hogy az egészségügy nincs lerohadva. Minden szavaddal egyetértek ezzel kapcsolatban. Nagyon "hasznos" volt gratiszban elzavarni tavasszal még 5000 dolgozót is... Ezért rendelnek be boldog-boldogtalant, mert pótolni próbálják a brutális létszám hiányt. A helyzet ettől nem változik, megfekszik az eü a járvány miatt, és senki nem fog tudni leakasztani több ezer ápolót, orvost heteken vagy hónapokon belül. Mondok jobbat, ha egyszer ennek vége, biztosan el fog indulni egy újabb felmondási hullám, mert ami most megy a kórházakban, azt ép ésszel nem lehet csinálni. Hát ez is egy ilyen cuki következmény lesz.
A második bekezdéssel sem tudok vitatkozni, a tesztelés tragédia. A saját családom egy része átesett a betegségen, mire eredményt kaptak, a gyerekek meggyógyultak, a szülők pedig már annyira belemásztak, hogy értelmetlen volt bármilyen antiviralis szert adni nekik, úgysem hat. Egyébként csodaszerek nincsenek, ezért indult el mindenki az oltás irányába. Oltást fejleszteni könnyebb, mint teljesen új hatóanyagot.
Ilyen statisztika itthon nem elérhető, de itthon arra képtelenek, hogy elválasszák a közvetlen covid halálozást, a covid által alapbetegségre rásegített halálozást, a coviddal kórházba kerültek, de egyéb szövődmény miatt meghaltakat (nosocomialis fertőzések) és a ténylegesen pozitívak, de más miatt meghaltakat (értelemszerűen utóbbiakat nem szabadna listában hagyni). Arról sem nagyon beszélnek, hányan és hol szedik össze, pedig a gócok azonosítása kritikus lenne, és még mindig vannak gócok. Kórházak tuti, ezentúl iskolák, óvodák... A mi kis városunkban nagyon sokan benne voltak, az egyértelmű góc a helyi óvoda volt, onnan vitte haza a gyerek a családhoz. A szülők között terjedt a hír nem hivatalosan, a hatóság napokkal később lépett. Azt sem követik, hogy hányan vannak tartósan táppénzen, hányan keresnek fel újra meg újra orvosokat posztcovid tünetekkel, pl fiatalok közül. mert nemcsak a halálozás számít, hanem hogy mik a túlélők kilátásai. Hát ennyit a járványkezelésről.
Amúgy külföldről érkezett statisztikák szerint ott, ahol nagy az átoltottság, ÉS megvárták a TELJES védettség kialakulását, ott nagyot a csökkent a terhelés, és nyithatnak is. Pfizerrel kapcsolatban ezt megerősíthetem itthonról anekdotikusan, eüben az enyhe betegség is szerencsére kevés ritka (de van!), súlyos meg nem volt mióta oltanak. Teljesen védett eüs ismerős súlyos covidos nagyszüleit ápolva kapta el, két nap hőemelkedéssel túl lett rajta (a nagyszülők egyike pár nap alatt meghalt, ő oltatlan volt, a másik kínaival részlegesen oltottként túlélte, de rossz állapotban maradt).
Az biztos hogy részlegesen oltottak sokan vannak kórházban, mivel a legesendőbb öregeket oltották először, és biztos vagyok, hogy ameddig az első oltás után egy héttel már kézben a védettségi igazolvány, és azt kommunikáljuk hogy elértük a két és félmillió oltottak, akikból jó ha alig egymillió kapott ténylegesen két oltást, addig ez a tendencia nem fog változni.
Azt már nem is mondom, hogy itthon előszeretettel oltanak a kínaival, aminek a hatékonyságát egyre több ország kérdőjelezi meg... A másik érthetetlen dolog az egyoltasos protokoll a terheseknél, amit sem az izraeli, sem az amerikai gyakorlat nem támaszt alá.
Na mindegy ez messzire vezet, csak azt akarom érzékeltetni, hogy ennyire nehéz kezelni, ennyire sokrétű a probléma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!