Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt egyesek,...

Miért gondolják azt egyesek, hogy ha valaki oltáspárti, akkor Fideszes?

Figyelt kérdés

Egy válaszom kapcsán, ami egyértelműen az oltások mellett érvel megkaptam, hogy tipikus "narancsködös" vagyok.

Őszintén szólva, ezt kb. mindennél nagyobb sértésnek érzem, mert egyáltalán, kicsit sem vagyok kormánypárti.

De nem egészen értem, hogy mégis mi köze a kettőnek egymáshoz...


2021. ápr. 7. 17:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
32%

"Elég egyértelmű, hogy nem érdekli, máskülönben miért szerzett volna be olyan vakcinákat, amit egyetlen EUs országban se használnak, mert nincs EUs jóváhagyása?"


Mert nem érdekli az EU-s jóváhagyás. Nem minden az.


"A haláleseteknél ha találnak mondjuk 3-4%-ot, arra gond nélkül mondhatja, hogy megérte, hiszen többen haltak volna meg ha nem oltják be őket, plusz a gazdaság így meg úgy."


Ugye csak viccelsz? Ezt nem akarom elhinni, hogy komolyan írtad. Tuti én nézek be valamit. 3-4% halálozásnál atomnagy balhé lenne. Pár darabnál is ízekre szedné a hazai sajtó, de a 3-4% az 1millio vakcina esetén 30-40ezer ember! Azt sem mondhatná, hogy tobben haltak meg, a virus mortalitási rátája joval alacsonyabb.


"Az amerikai és az európai gyógyszer felügyelet független tagokból áll. Tudom, szerinted nem, ezért felesleges is vitatkozni veled"


Korrupcio mindenhol van. "Független" újságírás is.


WHO-s forras, rosszul emlekeztem, nem orosz es kinai, hanem ketfele kinai

[link]


"... a vezér jövőbe lát, megmondta, hogy ezek jók."

Nem csak a vezér lát a jövőbe, Gyurcsány is megmondta, hogy tisztában van vele, hogy engedelyezni fogjak az EU-ban.


"nem orvos, mégis úgy döntött, hogy mindeféle független szakemberekből álló szervezet döntése nélkül elkezdi oltani az embereket"

Ha az OGYEI jovahagyja az megfelelne neked? Ja várj, az nem fuggetlen! Az EMA gondolom elég független. Hogy lehet, hogy az EMA altal jovahagyott Astrat használatát ideiglenes felfuggesztették tobb tagallamban is?

Orban Viktor nem hulye. Nem kezd el oltani, ha nem bizonyosodik meg rola, hogy biztonsagos. Nem kell ehhez a szajbavert EU. Oltottak már mas orszagokban is nagy szamban ezekkel a vakcinakkal, pl.: Chile, EAE. Utobbiak azert adnak a minosegre. Idehaza is lehet, hogy valoszinuleg valami vizsgalatnak alávetették, amit nem vertek nagy dobra.

2021. ápr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
91%

"Mert nem érdekli az EU-s jóváhagyás. Nem minden az." Szerinte nem. Meg a hívei szerint. Szerencsére más országoknak szüksége van egy független szakértői bizottság jóváhagyására.

"3-4% halálozásnál atomnagy balhé lenne" Fenéket lenne! Most is Európában nálunk az egyik legmagasabb a halálozás/lakosság és van balhé? Én azt látom, hogy így is sokaknak az a legnagyobb gondjuk, hogy mikor nyitnak a fitnesz termek, meg mikor oldják fel a korlátozásokat. Orbán a híveinek elmondaná, hogy soros, brüsszel és az ellenzék tehet róla és máris megnyugodna mindenki. Nincs balhé és nem is lenne. A magyar nem egy balhés nép, mindet eltűr és elhisz.

"WHO-s forras" Azt írtad a WHO elfogadta. Amit linkelték ott ilyenről szó sincs. Azt írják, hogy a kínaiak benyújtották az adatokat, amik alapján jónak tűnik és "hopes to issue recommendations on those vaccines by the end of April". Szó sincs semmilyen elfogadásról.

"Gyurcsány is megmondta" Akkor ő is a jövőbe lát. Szuper, van két jövőbe látó hülyénk, nem csak egy. HA jóváhagyják a jövőben, az nem jelenti azt, hogy már most is jóvá van hagyva.

"Ha az OGYEI jovahagyja" Ahogy írod, az nem független. OGYÉI szerint csak január 21-én, 6 nappal Orbán nyilatkozata után (amikor azt mondta már megállapodott a kínaiakkal és csak az OGYEIre vár és sürgette őket, hogy hagyják jóvá) nyújtották be a kínaiak az engedélyre a kérelmet. Aztán 1 hét alatt jóvá is hagyta az OGYEI a kínai vakcinát. Soha korábban nem volt ilyen gyors. A vakcinát nem vizsgálták, csak a kínai gyárat.

Orbán nem hülye? A lopáshoz nem. "Oltottak már mas orszagokban is nagy szamban ezekkel a vakcinakkal" És ha oltottak, akkor az azt jelenti, hogy biztonságos? UAE ad a minőségre? Ezt honnan veszed? Azért, mert van pénzük? Én nem tudok semmilyen minőségi cuccról, amit ott hoztak volna létre.

"Idehaza is lehet, hogy valoszinuleg valami vizsgalatnak alávetették, amit nem vertek nagy dobra." És miért nem? Nehogy az emberek megtudják, hogy megvizsgálták és a vizsgálatok alapján biztonságosnak tartják? inkább sunnyognak és még akkor is nehezen mondanak bármit ha közérdekű adatigénylés keretében kéri valaki? Teljesen logikus...

2021. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22


“Szerinte nem. Meg a hívei szerint.”

Meg a világ 90%-a szerint sem, akik magasról tesznek arra, hogy az Unio milyen vakcinát fogad el.


“Fenéket lenne! Most is Európában nálunk az egyik legmagasabb a halálozás/lakosság és van balhé?”


EGYRÉSZRŐL az embernek az az érzése, hogy mindenki sorra kerül, és már belefáradtak az eredménytelen korlátozásokba és riogatásokba a halálokkal. Tavaly ilyenkor meg az olaszoknál volt, később a belgáknál, majd a cseheknél, aztán a szlovákoknál. Most meg mi. A legtöbben már úgy gondolják (nem alaptalanul), hogy mindenkit koronás áldozatnak minősítenek, aki pozitív tesztet produkált, de amúgy pár napon belül feldobta volna a pacskert.


(Amúgy a napi átlag 100 koronás halottunk ellenére 2021-ben eddig kevesebben haltak meg, mint a járványmentes 2019-ben, pedig naponta átlagosan kb 350-en halnak meg úgy mindenben összesen. Ha a többlethalálozást nézzük Magyarország egyáltalán nem áll rosszul. Hülyeség a koronás áldozatok számát nézni, mert orszégonként jelentősen eltér, hogy kit minősítenek koronás halottnak. )


MÁSRÉSZRŐL mindenki, akinek emiatt balhézni támadna kedve valahol a szürkeállományának perifériáján a kérdést: “Hogyan lett volna ez elkerülhető?”

Én már nem egyszer feltettem ezt a kérdést itt az oldalon. A válasz általában:

- Hát mondjuk védekezni kellett volna rendesen!!!

- Dehát ugyanolyan korlátozásokat vezettünk be, mint máshol. Hol rontottuk el? – kérdem.

- Hát mongyuk nem az alaptörvénymódosítással kellett volna foglalkozni!!!

- Mi köze a kettőnek egymáshoz? Hol rontottuk el a védekezést?

- Ööö… stadidonokat meg kaszinókat bezárni időben! Meg Mészáros ne lopjon annyit!

Szigorú intézkedéseket hoztunk, ugyanazokat, amiket EU szerte. És mégis elhatalmasodott a járvány. Indokot senki nem tud mondani, hogy miért alakult így, ezért különösebben azt sem tudja mit köpködjön a kormányra. Mármint a szokásos bullshiten felül, ami békeidőben is előtör.


ELLENBEN, ha a többi EU-stól eltérően kezdünk el egy másik vakcinával oltani és amiatt az oltás miatt tömegesen halnak meg, szerintem hatalmas balhét okozna. Itt már egyértelműen látszik, hol a hiba, lenne indok balhézni. Felesleges egy olyan szituhoz hasonlítani, amiben együtt evez mindenki. A kínai vakcinás az csak a mi sarunk lenne.



“Azt írtad a WHO elfogadta. Amit linkelték ott ilyenről szó sincs.”


A WHO elfogadást ezen az oldalon olvastam egy vitában. Felpontozták eléggé az illetőt aki írta, és a vitapartnere sem vonta kétségbe amit írt, és elkövettem a hibát, hogy nem néztem utána pontosan.

De nem alaptalan kijelentés. A lényeg, hogy a WHO is biztonságosnak és hatékonynak ítélte meg a vakcinkat, hogy ez engedélyeztetési bullshiten mikor megy keresztül (ami már nincs sürgetve) kit izgat? Van szó approvalról:

[link]


“-Ha az OGYEI jovahagyja…

- Ahogy írod, az nem független.”

Akkor most ezt felróhatnád minden országnak, ahol saját, országon belüli szervezet végzi a vizsgálatot.


“Aztán 1 hét alatt jóvá is hagyta az OGYEI a kínai vakcinát. Soha korábban nem volt ilyen gyors.”

Na és? A vakcinafejlesztés és a EMA jóváhagyása sem volt soha ilyen gyors. Soha nem fejlesztettek még ki ennyi időn belül vakcinát (a korábbi csúcstartó talán 4 év). Nem titok, hogy a jóváhagyási folyamatok fel lettek pörgetve.


“A vakcinát nem vizsgálták, csak a kínai gyárat.”

Azt nem tudhatod. Lehet az összetételére ránéztek, de klinikai tesztekkel már nem baszkódtak.

Több millió beoltott után minek? A gyártó által elvégzett doksikat megnézték és elfogadták, nekik ennyi elég volt.

Egy új oltás a leginkább úgy lehet problémás, ha nem megfelelően, a szükséges egészségügyi tisztasággal gyártják és ezzel-azzal szennyezett, ezért vizsgálták a gyárat.


“És ha oltottak nagy számban, akkor az azt jelenti, hogy biztonságos?”

MÉG AZ SEM jelenti, hogy biztonságos, de talán jobb, mint pár száz emberen klinikai teszteket elvégezni. Ha tudsz jobb módszert annak a meggyőződéséről, hogy egy vakcina biztonságos, mint azt, hogy beadják több millió embernek és nem okoz panaszokat, akkor bökd ki.

Hosszútávú hatásokról pedig a klinikai tesztek sem adnak infót. Soha, sehol még nem fejlesztettek ki és hoztak forgalomba egy új oltóanyagot és gyógyszert, amelynek hosszú távú hatásairól nyilatkoztak volna. Ez tudománytalan lenne. Amit minden fejlesztő - és a covidos oltóanyag fejlesztők is - ki tudnak jelenteni, az az oltás beadásának és rövid távú idejű mellékhatásaira, illetve a gyógyászati hatásaira vonatkozik.


“UAE ad a minőségre? Ezt honnan veszed? Azért, mert van pénzük?”

Igen, azért. És ha annyival jobbnak tartották volna a Pfizert, szerintem a pénzükkel el tudták volna érni, hogy azt kapják.


“Én nem tudok semmilyen minőségi cuccról, amit ott hoztak volna létre.”

Oszt akkor? Ahhoz, hogy minőségi cucc felhasználója legyél, kritérium hogy minőségi cuccot hozzál létre?


“És miért nem? Nehogy az emberek megtudják, hogy megvizsgálták és a vizsgálatok alapján biztonságosnak tartják? inkább sunnyognak és még akkor is nehezen mondanak bármit ha közérdekű adatigénylés keretében kéri valaki? Teljesen logikus...”

Mert ha bejelentik, attól mindenki megnyugszik? Ha az OGYEI engedélyezi, akkor fellélegzünk? Francokat, aki bizalmatlan a vakcinákkal az úgyis azt fogja gondolni ezek után is, hogy biztos csak kamuzzák, lefizették az engedélyezőket, stb. Egyébként meg ha lett volna jelentősége nem tudták volna azt bekamuzni, hogy az OGYEI vizsgálta? Vagy akkora diktatúra azért még nincs?


Évtizedek óta használatos mechanizmus szerint állítják elő ezeket az oltóanyagokat. A szennyeződésen túl mitől ne lehetne biztonságos? De akkor ilyen alapon ellenőrizhetnének minden szállítmányt.


Egy oltásnak, attól függően, hogy milyen típusú oltás, mert vannak különböző verziók, megvan az összetétele, adott típusú oltásnál egyetlen dolog változik benne, az adott vírus immunvédelmet kiváltó genomja vagy annak része.

Minden más összetevő azonos a többi, már bevált, évtizedeken át használt oltásokkal.


Teljesen logikus, hogy olyan oltást hoznak forgalomba, ami sok embernek okozna szövődményeket. Egyetlen fejlesztő és gyártó sem szeretne a nyakába pert, és főleg azt, hogy a hírnevén csorba essen, egy felelőtlen fejlesztéssel.

2021. ápr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ha kisregényt akarok olvasni, nem a gyk-ra jövök.

Átfutva amit láttam, hogy "nem néztem utána pontosan." csak elhitted amit valaki állított mert ismeretlen emberek felpontozták. Így terjednek a hülyeségek.

"Igen, azért. És ha annyival jobbnak tartották volna a Pfizert, szerintem a pénzükkel el tudták volna érni, hogy azt kapják."

Semmi köze a minőségnek. A Pfizer nem tud annyit gyártani, amennyire igény van, mivel az USA és az EU és még sokan mások veszik. A kínait és oroszt meg csak a kínai és orosz barátok, mivel a legtöbb ország nem vesz olyat, amit nem vizsgált meg senki, csak a gyártó állítja, hogy jó.

"Évtizedek óta használatos mechanizmus szerint állítják elő ezeket az oltóanyagokat. A szennyeződésen túl mitől ne lehetne biztonságos? "

Ezek szerint te egy szakértő vagy. Miért nem ezzel kezdted?!

2021. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#24


“Ha kisregényt akarok olvasni, nem a gyk-ra jövök.”

Ez messze van egy kisregénytől.


“Átfutva amit láttam, hogy nem néztem utána pontosan csak elhitted amit valaki állított mert ismeretlen emberek felpontozták. Így terjednek a hülyeségek.”

Nem hülyeség, mert nem áll messze az igazságtól. A lényeg, hogy a WHO megvizsgálta, megerősítette, hogy a hatékonysága megfelel a követelményeknek és biztonságos. Az, hogy mennyire presszionálják őket, hogy fogadják el minél hamarabb nekem már lényegtelen.


Csak mondom, hogy a Pfizer-Biontech EMA-s engedélyeztetésél elég nagy volt a nyomás. Állítólag még a vizsgálatra küldött vakcina minősége sem volt ugyanaz, ami tömeggyártásba került. Pedig EMA-s engedély van!

[link]


“A Pfizer nem tud annyit gyártani, amennyire igény van, mivel az USA és az EU és még sokan mások veszik.”

Az igényt az teremtette meg, hogy azt kommunikálták, hogy ez az gigaszuper vakcina. Ha az emírek nagyon felültek volna ennek, akkor szerintem befurakodtak volna hamar.


“A kínait és oroszt meg csak a kínai és orosz barátok, mivel a legtöbb ország nem vesz olyat, amit nem vizsgált meg senki, csak a gyártó állítja, hogy jó.”

A szóban forgó országok vizsgálták. Nem mindegyik, de ez az EU-s engedélyűekre is igaz. Persze azt az EMA végezte el helyettük, ami neked az atyaúristen.


Az sem igaz, hogy csak a gyártó állítja, az orosznál a tesztelési folyamatba be volt vonva az állami egészségfelügyelet is, nem csak zárt ajtók mögött ment a dolog. Persze tudom, hogy ez neked nem számít, mert rezsim.

2021. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

" A lényeg, hogy a WHO megvizsgálta, megerősítette, hogy a hatékonysága megfelel a követelményeknek és biztonságos."Nem igaz. A WHO azt mondta, hogy HA valóban ennyi a hatékonysága, akkor jó, de nem mondták azt, hogy megfelel, azt meg pláne nem, hogy biztonságos.

"szerintem befurakodtak volna hamar." Szerinted.

"az EMA végezte el helyettük, ami neked az atyaúristen." Nekem aztán nem az atyaúristen, de az egy országtól és gyártótól független testület. Az a te dolgod, hogy neked az is megbízható, amit a gyártó állít a saját termékéről, gondolom ha valaki odamegy hozzád, hogy itt van ez a szer amit ő csinált, sose hullik ki a hajad ha beszeded, azt ugyanúgy elfogadod, mint ha egy szakértői testület mondja azt egy szerről.

Az EU azért nem hagyta jóvá az oroszt meg a kínait, mert annyira nem voltak képesek, hogy benyújtsák a megfelelő dokumentumokat, hogy meg lehessen vizsgálni a vakcinát. Cseppet se furcsa.

"mert rezsim" Igen, az. Szerinted Oroszo-ban és Kínában demokrácia van, a hatalmon lévők nem csinálnak azt, amit csak akarnak, nincs elnyomás, nincs megfélemlítés, bárki kritizálhatja őket és ellentmondhat a döntéseiknek. Szerintem meg nem. És ha egy ilyen ország állít valamit, minimum kétséggel fogadom. Még itthon is orbán nyomására, sürgetésére fogadták el villámgyorsan a kínai vakcinát, mindenféle vizsgálat nélkül, mindössze a gyárat nézték meg. És mi nem artunk ott, mint Oroszo meg Kína (még).

2021. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26


"A WHO azt mondta, hogy HA valóban ennyi a hatékonysága, akkor jó, de nem mondták azt, hogy megfelel, azt meg pláne nem, hogy biztonságos."

World Health Organization (WHO) vaccine experts have said an interim analysis of clinical trial data from two Chinese COVID-19 vaccines demonstrated safety and good efficacy against symptomatic COVID-19 disease.


"Nekem aztán nem az atyaúristen, de az egy országtól és gyártótól független testület."

Van egyáltalán az EMA-n, FDA-n kívül még ilyen?


"Az a te dolgod, hogy neked az is megbízható, amit a gyártó állít a saját termékéről..."

Én abban sem vagyok biztos, hogy az EMA nem ugyanezt csinálja. Az EMA vakcinaengedélyeztetési folyamatról szóló írása alatt szó nincs arról, hogy klinikai teszteket végeznének, vagy akárcsak az összetételét megvizsgálnák a vakcináknak. Nekem az az érzésem, hogy ezek nem csinálnak mást, csak auditálnak, a gyártó által benyújtott papírokat lapozgatják, elemzik, hatástanulmányt készítenek, csekkolják, hogy megfelel-e a vakcinacímkéjén lévő betűtípus az Uniós jogszabályoknak, meg egyéb bullshit.


"...gondolom ha valaki odamegy hozzád, hogy itt van ez a szer amit ő csinált, sose hullik ki a hajad ha beszeded, azt ugyanúgy elfogadod, mint ha egy szakértői testület mondja azt egy szerről."

Mert a kínai meg orosz vakcinák azok aztán már olyanok, mint Józsika vakcinája, amit a garázsból hozott. Mekkora relativizálás.

Nem kell szakértőkből álló testület ahhoz, hogy Józsika cuccát eldobjam, és ahhoz se, hogy a Sinopharm cuccáról elhiggyem, hogy jó. A legnagyobb árbevételű orvosbiológia cégek egyikéről beszélünk. Vannak EU-s és FDA-s jóváhagyásaik. Valahogyan csak sikerült ekkorára kinőni magukat. Hogyan? Gondolom sokat rendeltek tőlük, mert jó termékeket dobtak piacra, mert értik a dolgukat. Ha tudsz más magyarázatot, szólj. Bizonyára az sem véletel, hogy az egyik legtöbb vakcinát ők adták el.

Azért remélem amikor nagybevásárolsz, nem keresed minden terméken a CE jelet.


“Az EU azért nem hagyta jóvá az oroszt meg a kínait, mert annyira nem voltak képesek, hogy benyújtsák a megfelelő dokumentumokat, hogy meg lehessen vizsgálni a vakcinát. Cseppet se furcsa.”

Lehet, hogy valóban nem megfelelőek a dokumentumaik, mert nem feleltek meg pár EU-s hülyeségnek. Lehet, hogy nem tudnának annyi mennyiséget szállítani az EU-ba, ami megérné, hogy foglalkozzanak az engedélyezéssel.

Az is nagyon érdekes, hogy csak az Uniós érdekeltségű vakcinákat sikerült három héten belül átnyomni a rendszeren.


“Még itthon is orbán nyomására, sürgetésére fogadták el villámgyorsan a kínai vakcinát, mindenféle vizsgálat nélkül,”

Azon már túl vagyunk, hogy nem csak Orbán gyakorol nyomást, és nem csak az ő kedvéért gyorsulnak a dolgok.

2021. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!