Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem szánalmas...

Csak szerintem szánalmas Zacher Gábor új nyilatkozata?

Figyelt kérdés

Az Index hozott le tőle egy nyilatkozatot a mai nap, amiben fenyegető, dühödt stílusban beszél a járványhelyzetről. Azzal még nincs baj, hogy felhívja a figyelmet a helyzet súlyosságára, bár tudtommal toxikológus, és nem virológus az emberünk. Viszont ebben az interjúban az embereket, elsősorban a fiatalokat szidja, mert a tavaszi jó időben merészeltek kimenni a rakpartra sétálni, biciglizni. Felelőtlennek tituálta az embereket, és még fenyegetőzött is, hogy "majd olyan betegek lesznek, hogy a második emeletre sem bírnak majd felmászni" Mégis mi a faxt képzel ez az ember magáról? Milyen jogon szól bele abba, hogy ki hol tölti a hétvégét? Ameddig nincs tiltva az utcára lépés, és a szabad levegőn mozgás, indokolatlan, és etikátlan is szidni, és fenyegetni miatta az embereket.


Az említett cikk: [link]



2021. márc. 27. 20:46
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
75%
Nem szánalmas. Ő más közegben él, látja a sok haldoklót. Ahogy sajnos szinte már nincs olyan család, akinek rokona, vagy közeli, távoli ismerőse ne halt volna meg COVID-ban. Max a fiatalokat ez hidegen hagyja, hisz "csak " a Józsi bácsi halt meg a szomszéd házban és nem az ő haverja ...ő a "Józsi bácsikért" szólalt fel. ..szerintem.
2021. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
24%

29: Én sehol nem mondtam, hogy "nincsenek veszélyeztettek".


A játék a számokkal meg az, hogy kb. csak 500 ember van, akik közvetlenül a Covid-ba haltak bele. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy 500 olyan halott van, akiknek nem volt semmilyen alapbetegsége.

2021. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
25%

25


A bokortanyátokban meg 30% gondolom. Egy statisztikai adat viszont annál hitelesebb, minél jobban lefedi a sokaságot, így az általam hozott 0,2%, amely a világ népességére vonatkozik, sokkal hitelesebb adat, mint a tiéd. Persze ahhoz, hogy ezt tudd, nem ártana egy kis tájékozottság, "okostojás".

Egyébként felőlem leélheted az életed a szobád sarkában kuporogva, nekem nem probléma, de ne várd el, hogy mindenki más, akire fenyegetőbb a sok baromállat az utakon, mint ez a vírus, az se élje mostantól az életét, csak azért, mert te gyáva vagy.

2021. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
70%

"így az általam hozott 0,2%, amely a világ népességére vonatkozik, sokkal hitelesebb adat"


3% a halálozás globális szinten is

2021. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%

Total cases: 127,406,423

Total death: 2,791,313


2,791,313 / 127,406,423

=

0,0219

*100

=

2,19%

2021. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

A lezárt eseteket kell nézni.


Mindenesetre a 2,19% sem 0,2%, ahogy te állítod.

2021. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
68%

Nem annnyi, azt valóban benéztem egy 0-val, amikor először számoltam. A mondandóm lényegén ugyanakkor nem változtat. De hogy szemléletesebb legyen...

Jelenleg karanténban vagyok covid fertőzéssel. Ténylegesen.

Ennél komolytalanabb betegségem, amely lázat okozott talán még nem is volt. Fél napig volt lázam kicsivel 38 felett, 2 napig 37 eleje hőemelkedésem, meg 3 napig köhintettem néha és ennyi. És, hogy mit akarok ezzel mondani? Azt, hogy én nem írogatom be sehova, hogy a Covid egy komolytalan betegség, csak azért, mert számomra az. Ellenben a másik oldal rendre jön a mind meghalunk szövegével és amikor valaki gyilkosnak, meg idiótának titulál azért, mert találkozni akarok a hasonló korú és hasonlóan egésszéges haverommal szabadtéren... na az tényleg fel tud baszni. Ez a fekete-fehér látásmód, amiről beszéltem. Ha én nem bagatellizálom el a vírust annak ellenére, hogy számomra az volt, akkor más se állítsa már be a modern pestisnek, rám erőszakolva egy csomó értelmetlen dolgot.

2021. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

37: lehet, hogy szerencsés vagy és megúszod ennyivel. ..ahogy nekem is kezdődött. Aztán 2 hét után dolgozni mentem volna és rájöttem, hogy baromi fáradt vagyok. Mint akit húsdarálón ledaráltak. És maradnom kellett még.

Pedig nálam is csak 2 -3 nap láz volt utána javulás. Az elején...

2021. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
Én hol írtam azt, hogy "mind meghalunk"? De komolyan? Vagy a mainstream média hol írja? Én a kezdetektől fogva azt mondom, hogy az egészségügy túlterhelődése a legnagyobb veszély, mert annak beláthatatlan következményei lehetnek (és már vannak is)
2021. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim válasza:
100%

Kedves #37-es!


A betegségek lefolyása változó, más és más emberenként.

Sőt akár egy adott embert is megviselhet jobban vagy kevésbé ugyanazon betegség, két különböző időpontban.


Örülök, hogy Nálad enyhe kimenetelű volt, szerencsés vagy!

Vannak olyan kevésbé szerencsések is viszont, akiket jobban megrángatott a betegség, és az esetleges szövődményeket még meg sem említettük.


"... valaki gyilkosnak, meg idiótának titulál azért, mert találkozni akarok a hasonló korú és hasonlóan egésszéges haverommal szabadtéren."



Itt szerintem fontos lenne a fejekben letisztázni azt, hogy nem a szabadtéri programokkal van a baj, hanem azokkal a szabadtéri nagy(!)számú csoportosulásokkal, ahol nem tartják az emberek a távolságot és a maszk használatát.


Ez a felelőtlenség, amire utalt is emlékezetem szerint Zacher a kérdéses nyilatkozatában, hogy "Tele a rakpart, az emberek harmada maszk nélkül", ami nem egyenlő értelmezésem szerint a ketten szabadtéren sétálunk a védőintézkedéseket betartva történettel.


És azért ne legyünk álszentek, tudjuk azt belátni, hogy a kettő közt azért egy árnyalatnyi különbség talán lehet hogy van.:)

2021. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!