Tombol a munkanélküliség Magyarországon. Több százezres kivándorlási hullám készülődik. Hogyan fog ez minket érinteni?
Abból a szempontból jó, hogy csökkenni fog a munkanélküliség, mert a sok fölös munkaerő elvándorol egy stabilabb, jobb, élhetőbb, fejlettebb gazdaságú országba. De mi lesz a demográfiával?
Innen a fiatalok fele elmenni készül majdnem. Ki fogja eltartani az egyre több és több időst?
Utolsó: Magyarország nem kapott az Eu.tol jövödelemfelzárkózási támogatást. Az Eu.s támogatások proejktekre jönnek, elég sok minden megvalósult belölük (vagy részbenbelölük) az elmúlt években. Pl A modern falu program, vagy a megyie jogu városfejlesztési program
Egyébként az se igaz, hogy Magyarország Bulgáriával lenne az utolsó gelyen az Eu-ban, Litvánia, Horvátország, de méga valóságbana Románia is Magyarország mögött áll ha a mutatók összességet nézzük. Magyarország kb Lengyelországgal van egy szinten, egyes mutatókbana lenygelek vanank egy kakaslépéssel elöbb másokban meg Magyarország. Egyébként megnyugodhatsz ha marad 2002-ben az elsö Orbán kormány akkor ma már Magyarországa csehekkel minimum egy szinten, vagy inkább elöttük lenne. 2005-ben hútak el a cshek Magyarorország elött meg az összes több visegradi ország, de 2017-re Mo ismét felzárkózott kb Lengyelország szintjére.
"elég sok minden megvalósult belölük (vagy részbenbelölük) az elmúlt években"
Tekintve, hogy a jelentős részét ellopták, így sokkal több minden megvalósulhatott volna. 2010 és 2018 között évente kb. a GDP 5%-ának megfelelő összeg jött be (vagyis összesen 40%).
Vagyis ha egy kormány szar, akkor leglaább évi 5%-os növekedést sikerült volna összehozni.
Ezzel szemben a fidesz 2010 és 2018 között a GDP 20%-kal nőtt.
Ez azt jelenti, hogy az ország önerőből - vagyis ha nem kapunk EU-s pénzeket - 20%-kal csökkent volna.
Ez elég jól mutatja a fidesz inkompetenciáját.
"Egyébként az se igaz, hogy Magyarország Bulgáriával lenne az utolsó gelyen az Eu-ban"
De, sajnos igaz.
Romániát egyértelmáen Mo. mögé sorolni utoljára 2014 körül lehetett, viszont 2018-ra, ha mindent összevetünk, akkor Románia lehagyott minket.
Bulgária az egyetlen, ami még nem.
"megnyugodhatsz ha marad 2002-ben az elsö Orbán kormány akkor ma már Magyarországa csehekkel minimum egy szinten"
Tekintve, hogy 2010 ls 2018 között a fentebbi számítás alapján a GDP-nk visszaesett volna az EU nélkül egy KONJUNKTÚRÁBAN, így erősen kétlem a kijelentésed.
2002 és 2010 között szintén 8 év telt el, vagyis ott is, ha végig konjunktúra lett volna, akkor 20%-os visszesést tapasztaltunk volna a fidesz alatt, viszont ott még válság is volt, így harantáltan utolsó helyen lennénk.
"2005-ben hútak el a cshek Magyarorország elött"
Ez pont igaz, viszont az oka ellen még a fdiesz sem tett semmit, sőt rá is játszottak, hogy még inkább előfordulhasson újra.
Akkor azért esett vissza Mo., mert akkor sem volt saját gazdasága, ahogy most sincs. A GDP-nk jelentős része összeszerelő üzemek miatt van, ami azt jelenti, hogy ha nyugaton van valami, akkor nálunk is garantált visszaesés lesz.
Ez történt 2005-ben, amikor a németeknél is visszaesés volt. Ez követte le az ország.
"2017-re Mo ismét felzárkózott kb Lengyelország szintjére."
Még mindig stabilan a lengyelek mögött vagyunk a legtöbb mutatót tekintve, így nem, ez megint nem igaz.
Ne izéljetek már ezekkel az EU pénzekkel.
Soha nem lehetett egy centet sem.felhasznalni béremelésre!
Már miért is volna a német és francia nagytőkéseinek a jól fizetett lenlgyel, bolgár, magyar munkás?
@44: ki beszélt arról, hogy az EU-támogatást közvetlen béremelésre jellene fordítani? Nyilván nem az a kohéziós alap lényege, hogy elosztogassák...
De ebből az összegből létre lehetett volna hozni normálisan fizető munkahelyeket ahelyett, hogy masszívan veszteséges látszatberuházásokra pazarolnák el.
"Ne izéljetek már ezekkel az EU pénzekkel.
Soha nem lehetett egy centet sem.felhasznalni béremelésre!"
És miért kellett volna?
De jó, tegyük fel, hogy lehetett volna, miben változott volna a helyzet? Pár évig az EU finanszirozott volna valamely ágazat béremelését, és utána, amikor már nem jön EU-s támogatás, akkor mi lesz? Bércsökkentés?
Ez nyilván hülyeség, amit felvetettél.
Viszont az EU-s támogatás lehetővé tette volna, hogy olyan infrastrukturális fejlesztéseket tegyünk, amik később megtérülnek, és GDP növekedést ér el.
Pl. senki nem tiltotta meg, hogy az EU-s támogatásból az oktatás egészségügy informatikai felzárkóztatását valósítsuk meg, és akkor most lenne egy jó online oktatásunk, viszont nálunk a 30 cm magas kilátók előnyt élveztek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!