Az általános iskolákat kinyitják április 7 után vagy a tanév már elektronikusan folyik majd?
Nem is tenném fel ezt a kérdést, ha Orbán nem nyilatkozta volna reggeli rádió interjújában, hogy áprilisban már meg lehet nyitni az iskolákat. Rengeteg a fertőzött, emelkedik a hullám ami áprilisban fog tetőzni. Ráadásul az angol mutáns a gyerekeket is szeretni, nem olyan mint amilyen az első hullám idején volt.
A bolt bezárásokat is meghosszabbították egyelőre egy további héttel. Így azt mondanám már nem nyitnak az iskolák. Viszont a miniszterelük szerint nyitni fognak. Szerinted ki merik nyitni még ebben a tanévben az általános iskolákat?
9-re:
Ez az alábbi indexes cikkre hivatkozik:
A Blikk cikkében úgy fogalmaznak, hogy "a húsvétot követő hét végére". Először úgy értettem, hogy a húsvétot követő hét a húsvéthétfővel kezdődő hét, tehát ápr. 11-ével végződő hét, és utána 12-étől lenne jelenléti oktatás. Az indexes cikk egyértelműsíti, hogy úgy érthették, hogy a húsvéthétfő után egy héttel kezdődő hét végére érnénk el a szükséges átoltottságot, tehát ápr.19-től indulna a jelenléti oktatás.
Feltéve, ha minden jól alakul.
Vagyis inkább úgy fogalmazhatunk, hogy addig szinte biztos, hogy nem nyitnak ki az iskolák.
Először is nem egy hónap, hanem kettő, mert június 15-ig tart a tanév.
Másodszor pedig olvasd el az általam linkelt cikkeket. Ott a magyarázat: nem az új fertőzöttek számától, hanem az átoltottság mértékétől fogják függővé tenni.
A járvány tényleg javában tartani fog április közepén.
Az általános iskolák és óvodák nyitásánál szempont az is, hogy a gyerekvigyázás sokaknak nehezen oldható meg. És ugyebár nyárra is tartalékolni kell szabadságot, mert akkor is vigyáznia kell valakinek a gyerekre.
Gyerekek nem oltják magukat. Az angol mutáció pedig szereti a gyerekeket. Nem fognak nyitni arra a másfél hónapra
Tavaly sem volt nyitás év végén, pedig az piskóta volt ehhez képest.
Az állam nem csak egészségügyi szempontokat mérlegel a nyitás kapcsán, hanem gazdasági, társadalmi, politikai szempontokat is.
Ha tisztán egészségügyi lenne, akkor nem nyitnának ki semmit 80%-os átoltottságig. És ez lenne a helyes döntés, ha az emberi életekre gondolunk.
Semmilyen bizonyíték, sem adat nem lehet még arról, hogy a tünetmentesek, enyhe tünetesek szervezetében milyen károkat okoz, vagy fog okozni a vírus.
Az már körvonalazódik, hogy szív, keringési, tüdő, kp.idegrendszeri károsodást okoz enyhe tünetek mellett is, de még nincs elég adat, idő, hogy lássák, ezek maradandóak-e, vagy elmúlnak. Nem lehet fogalmuk róla, mert nem látnak a jövőbe.
Honnan tudnák, hogy a gyerekekben semmilyen kárt nem okoz a tünetmentesség, vagy enyhe tünet? Nem tudhatják, mert még csak 2 éve ismerik ezt a vírust. Majd 5 év múlva fog csak látszani valami.
Remélhetőleg nem lesznek maradandóak a szövődmények, de ezt ki tudná megmondani előre? Senki.
Az óvatosság életet menthet...
Karácsonykor is fülünkbe ültették Maruzsáék a bogarat, hogy téli szünet után megyünk aztán közben óvatosságra hivatkozva mégsem.
Most sem lesz ez másképp...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!