Orbán bukása közeleg?
Munkanélküliek: 500 ezer fő
Államadósság: 36684 milliárd ft
Infláció: 4,2%
Ilyen szintű gazdasági katasztrófára nálunk még nem került sor békeidőben. A kormány alkalmatlansága sorra dönti meg a negatív történelmi rekordokat. A néppártból is kiléptek. Ha Orbán az uniót is elhagyja majd, akkor borítékolható a bukása?
#14. Gondoljátok át, srácok! Elég sokan kimentek nagy hévvel, hogy "ennél bármi jobb", elég sokan jöttek is pár év után haza.
#19. Azért egyszer végezz egy összehasonlítást, hogy hány év munkával jön össze egy lakás Budapesten, meg mondjuk Londonban vagy Stockholmban. Azért itthon még éppen össze is jöhet (de hogy Londonban nem lesz saját ingatlanod, na arra már sokkal nagyobb az esély). Ha meg nem ragaszkodsz Budapesthez, vásárolhatsz lényegesen olcsóbban is.
A kérdező meg aszongya békeidőben. :DDDD Szegény átaludhatta az utóbbi egy évet.
Amúgy igen, unalmas már ez az ingatlan vásárlás téma. Nem a kommunizmusban élünk, hogy röghöz kösse magát bárki is. A lakásárak magasak külfölsön, MINDEN másban viszont jobb az élet. Ez amúgy ilyen beteges valami, hogy az ember mindenáron saját lakást akar, mert ugy érzi magát biztonságban. Ha fizeted a lakbért, és normális bérleti szerződésed van, akkor albiba is elvagy tökéletesen, főleg ha havi 600 ezer nettóból 100-5
150 a bérleti dín. Kb. ez egy külföldi arány. Mellette meg elteszed szépen a lóvét, aztán fél év alatt egy normálisabb használt autó ára megvan.
600 ezer nettó?
Az igen, nem tudtam hogy az átlag ember ennyit keres
A 19-es válasz mintha azt fájlalta volna, hogy itt nem fog tudni ingatlant venni és ezért megy ki. Azért albérlet tekintetében is érhetnek kellemetlen meglepetések külföldön is, de ki lehet próbálni és lehet választani.
#24. Azért amíg tud egy rakás ingatlan épülni, meg a használt lakás piac is pörög, miért ne lehetne erre ráfeküdni? Amúgy pl. azért jó, mert ez is lehet egyfajta befektetése a vagyonodnak. Azért attól, hogy tőlünk nyugatabbra ez úgy alakult, hogy annyira drága egy ingatlan, hogy rengetegen egész életükben albérletben élnek, még ott is szeretnének (ebből a rétegből is sokan) saját ingatlant, aztán ők sem a kommunizmusban szocializálódtak szerintem.
#26. Az aztán marhanagy röghözkötés, ha egy aktív lakáspiacon bármikoz tovább tudsz adni a vásárolt ingatlanodon (és még várhatóan többet is kapsz érte, mint amennyiért te vetted, szóval még hozama is van a befektetésnek), ráadásul ha máshová szólít a munka és ott albérletbe költözöl, megteheted, hogy a saját lakásodat te is kiadod, és a beszedett bérleti díjat levonod az általad fizetendőből. Amúgy ez nem "beteges valami", egy posztszocialista országban ezekből a lehetőségekből lehet választani. Az én nettóm kb. annyi, amit írtál, a feleségemé jóval több. Albérletben élünk Budapesten, amit az én munkáltatóm fizet (nekünk csak a rezsit kell). Azért mi így is szeretnénk a közeljövőben egy lakást venni, már csak azért is, mert az a mi vagyonunkba fog tartozni, meg hátha tudnak tőlünk majd az utódaink örökölni egy lakást Budapesten. Ezek is valós szempontok szerintem, ugyanakkor megértem persze, hogy jó volna, ha épülne sok-sok szociális lakás, amit az önkormányzatok adhatnának ki jóval piaci ár alatt, mert ilyenből túlságosan kevés van ma Budapesten, ez tény.
"Az igen, nem tudtam hogy az átlag ember ennyit keres"
Külföldön te barom, tanulj meg olvasni
#29
DE hogy nem az olyan bunkók mint te az is biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!