Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik jobboldalinak vallják...

Akik jobboldalinak vallják magukat és a tekintélyelvűséget preferálják, hogy fér bele nekik például a pápa undorító módon való szidalmazása, gyalázása?

Figyelt kérdés
Tény, hogy a gyalázkodás ma szerves részét képezi a politikai kommunikációnak, főleg az alacsonyabb színvonalú oldalakon nyilvánul ez meg a legaljasabb módon, de a leges-legalja az ilyen oldalak kommentszekcióiban fedezhető fel. Mindebbe olyan ellentmondásos megnyilvánulások is beleférnek-feltételezem-kevésbé (vagy semennyire se) művelt emberektől, hogy miközben magukat jobboldalinak vallják és eszerint értéket jelent számukra a tekintélytisztelet, NULLA tudással írnak olyanokat a pápáról, hogy egy "sátánista" és ehhez hasonlók, továbbá a kárhozatát is kívánják. Ilyenkor hol van a tekintélytisztelet? Miért hiszik azt, hogy nulla hozzáértéssel képesek ilyen szinten megítélni egy pápát? A legmeredekebb az, ha egy (elvileg) katolikus kijelenti, hogy Ferenc ellenpápa, neki (mert ezt ő így eldöntötte magában) II. János Pál a pápája. Egy ilyeneket kijelentő ember mégis milyen jogon jön a tekintélyelvűséggel? De ha már tekintélyelvűség: azt azért ki kell érdemelni, hogy az emberek felnézzenek valakire. Nem tudom, egy Semjén Zsoltnak mégis mennyi tekintélye lehet, a szememben például semmi tekintélye nincs. Hogy lehetne a mai politikusokat tekintélyként tisztelni? Számomra ez nem menne, se a kormány, se az ellenzék esetében. De ez még mindig nem ok a gyalázkodásra és arra, hogy aki más véleményen van, mint én, rámondjam, hogy ő a Sátán/Antikrisztus/akárki, ahogy sokan teszik ezt a pápával is. És éppen ezek az emberek jönnek sokszor azzal, hogy milyen kár, hogy az Egyháznak már alig van tekintélye napjainkban.... de ő azért szidja a pápát továbbra is. Hogy lehetnek ilyen igénytelenek és arrogánsak egyesek? Továbbá a médiának mire jó ez, hogy ilyen megnyilatkozásokat enged meg magának (gondoljunk csak Bayer Zsoltra például), miért süllyedtünk erre a szintre, mi lehet ennek az oka? Kiábrándító az egész, a magyar politikai életben semmi, de semmi tekintély és méltóság nincs. De tényleg semmi.

2021. febr. 4. 23:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10


Ezt te meg tudod ítélni? Ki vagy te, hogy ilyen szintű tudást érzel magadban, ami ilyen dolgok kijelentésére is feljogosít téged? Nevetséges vagy.

2021. febr. 5. 10:40
 12/17 A kérdező kommentje:
Ó, és még annyi, hogy a kereszténységgel dobálózó, képmutató és álszent politikusok nem hoznak szégyent a kereszténységre? Mert szerintem a leghatalmasabb szégyent épp ők jelentik ebben a tekintetben.
2021. febr. 5. 10:45
 13/17 anonim ***** válasza:
28%
Milyen érdekes, hogy a libsi ateisták mondják meg, ki a jó keresztény és ki a jó pápa.
2021. febr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%
Le se kakilom, - miért szidnám?! Drága az ürülék!
2021. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#13


Ez nem igaz.... mégis hol írtam, hogy "libsi ateista" vagyok?! Mert tudtommal sehol. Ezek után pedig nem tudom, mégis honnan veszed, hogy én ateista vagyok? A pápát pedig a "jobboldaliak" is minősítik, ráadásul ideológiai alapon, nem pedig Jézus tanításai alapján. Hogy ki a jó keresztény, nos.... nem hiszem, hogy te meg tudnál győzni arról, hogy a mai képmutató politikusok, akik a kereszténységgel próbálnak szavazókat keríteni maguknak, továbbá a Bayer Zsolt-félék a jó keresztények, de felőlem próbáld meg: magyarázd el nekem, miért éppen ők a jó keresztények, de mindezt szigorúan csak és kizárólag az Úr Jézus Krisztus tanításaira támaszkodva! Kíváncsi vagyok, mit hozol össze....


És mielőtt még folytatnád azt az ostobaságot, hogy "ballibsi ateista" vagyok, elmondom: nem vagyok ellenzéki, ők is csak akkor dobálóznak a kereszténységgel, ha a politikai ellenfelet akarják támadni. Tehát ők IS csak eszközként tekintenek a vallásra, ugyanúgy, mint a kormánypárt. Egyik se jobb a másiknál. Ezek után ne nevezz "libsi ateistának", ha kérhetem. Lehet, hogy különösnek tűnik, de lehetséges olyan is, hogy valaki se a kormánnyal és annak narratívájával, se pedig az ellenzékkel és annak narratívájával nem szimpatizál. Ezt értsd meg. A mai politika olyasmi, amiben nincs értelme hinni, egy narratívában és ideológiában sem. Egyébként is, rövid életű dolgok ezek: ötven vagy száz év múlva a kutya nem fog emlékezni a FIDESZ vagy az ellenzék, továbbá a radikálisabb baloldaliak/progresszívek narratívájára sem, ezek mennek szépen a méltó helyükre, a történelem szemétdombjára. Keresztények viszont még lesznek ekkor is (hogy mennyien, az más kérdés).

2021. febr. 5. 12:24
 16/17 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy különösnek tűnik, de lehetséges olyan is, hogy valaki se a kormánnyal és annak narratívájával, se pedig az ellenzékkel és annak narratívájával nem szimpatizál."

Vigyázz, ha ezt egy ellenzéki olvassa, hamar fideszesnek leszel bélyegezve.

"Keresztények viszont még lesznek ekkor is (hogy mennyien, az más kérdés)." Sajnos ha ez a jelenlegi pápánkon múlik, egyre kevesebben. Merthogy őszentsége

finoman szólva nem a kereszténység védelmét tűzte ki céljául. Aki pedig ezt támogatja, az libsi keresztényellenes. Az ateista talán tényleg nem a megfelelő szó, ateistaként is lehet valaki tisztességes.

2021. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2021-ben kicsit emredek ez az egész vallási mizéria is.
2021. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!