Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik jobboldalinak vallják...

Akik jobboldalinak vallják magukat és a tekintélyelvűséget preferálják, hogy fér bele nekik például a pápa undorító módon való szidalmazása, gyalázása?

Figyelt kérdés
Tény, hogy a gyalázkodás ma szerves részét képezi a politikai kommunikációnak, főleg az alacsonyabb színvonalú oldalakon nyilvánul ez meg a legaljasabb módon, de a leges-legalja az ilyen oldalak kommentszekcióiban fedezhető fel. Mindebbe olyan ellentmondásos megnyilvánulások is beleférnek-feltételezem-kevésbé (vagy semennyire se) művelt emberektől, hogy miközben magukat jobboldalinak vallják és eszerint értéket jelent számukra a tekintélytisztelet, NULLA tudással írnak olyanokat a pápáról, hogy egy "sátánista" és ehhez hasonlók, továbbá a kárhozatát is kívánják. Ilyenkor hol van a tekintélytisztelet? Miért hiszik azt, hogy nulla hozzáértéssel képesek ilyen szinten megítélni egy pápát? A legmeredekebb az, ha egy (elvileg) katolikus kijelenti, hogy Ferenc ellenpápa, neki (mert ezt ő így eldöntötte magában) II. János Pál a pápája. Egy ilyeneket kijelentő ember mégis milyen jogon jön a tekintélyelvűséggel? De ha már tekintélyelvűség: azt azért ki kell érdemelni, hogy az emberek felnézzenek valakire. Nem tudom, egy Semjén Zsoltnak mégis mennyi tekintélye lehet, a szememben például semmi tekintélye nincs. Hogy lehetne a mai politikusokat tekintélyként tisztelni? Számomra ez nem menne, se a kormány, se az ellenzék esetében. De ez még mindig nem ok a gyalázkodásra és arra, hogy aki más véleményen van, mint én, rámondjam, hogy ő a Sátán/Antikrisztus/akárki, ahogy sokan teszik ezt a pápával is. És éppen ezek az emberek jönnek sokszor azzal, hogy milyen kár, hogy az Egyháznak már alig van tekintélye napjainkban.... de ő azért szidja a pápát továbbra is. Hogy lehetnek ilyen igénytelenek és arrogánsak egyesek? Továbbá a médiának mire jó ez, hogy ilyen megnyilatkozásokat enged meg magának (gondoljunk csak Bayer Zsoltra például), miért süllyedtünk erre a szintre, mi lehet ennek az oka? Kiábrándító az egész, a magyar politikai életben semmi, de semmi tekintély és méltóság nincs. De tényleg semmi.

2021. febr. 4. 23:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
...és Ferenc pápa végre fellélegezhet: a balosok és az ateisták megvédik őt a jobboldali keresztények támadásaitól... :D
2021. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
28%

Akik Magyarországon jobboldaliak és teológiailag műveltek mára mind átléptek a Református Egyházba vagy a Hit Gyülekezetébe, a katolicizmust pedig meghagyták a beszari MSZP-seknek.


Ezek protestáns egyházak, és a protestánsoknál már a 16. században hagyomány volt a pápagyalázás. Luther korában pl. a német protestánsok olyan gúnyrajzokat rajzoltak, amiken a pápa arcába finganak.

2021. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
Azt se tudod, melyik pápát mondhatták le Ferenc előtt, és még te akarsz észt osztani? Semmi közöd valláshoz, Istenhez, kereszténységhez, de meg akarod határozni, hogy mitől lehetünk jó keresztények? Inkább próbálj a sajátjaid között rendet rakni.
2021. febr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1


Mikor írtam hogy baloldali vagy ateista vagyok? Továbbá milyen keresztények? Maga a pápa is keresztény. A kommentszekciókban szitkozódóknak pedig nem tudom, mennyi köze lehet az Úr Jézus Krisztus tanításaihoz. Most komolyan azt akarod mondani, hogy azok a műveletlen emberek képviselik a kereszténységet? Ne nézz hülyének.

2021. febr. 4. 23:46
 5/17 A kérdező kommentje:

#3


II. János Pált azért írtam, mert az ő nevét gyakrabban emlegetik ezek, akik önkényesen kijelentik, hogy kit tekintenek pápának. Hogy nekem mi közöm Istenhez, azt nem te mondod meg, sajnálom, remélem, nem keserítettelek el ezzel. Hogy mitől lehetsz jó keresztény, azt az Úr Jézus Krisztus "mondta meg" anno, az Ő szava a legmérvadóbb. És hát nem tudom, az ilyen szintű gyalázkodások, amik a médiában mennek, mennyire férnek bele, ha valaki Jézus tanításai szerint él. Szerinted mennyire férnek bele? Én csak annyit akartam közölni, hogy neked-és sok más embernek-NINCS kompetenciád önkényesen kijelenteni, hogy ki a te pápád, ha katolikus vagy, akkor Ferenc a pápád, fogadd el. Ha pedig nem, akkor se méltó Jézus követőjéhez a gyalázkodás.

2021. febr. 4. 23:54
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Van, amikor náluk kikapcs van, ekkor egy másik üzemmódban működnek, és amikor visszatérnek az eredeti üzemmódban, akkor úgy érzékelik ők is-, és a saját kis környezetük, hogy ott sem voltak, nem is ők voltak, nem is mondtak semmi rosszat, de azért ügyesek voltak, megy a taps nekik.
2021. febr. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon egyszerű: a retardált középkor-buzuló jobberek úgy képzelik el, hogy ők maguk a tekintély, ezért nekik van igazuk.

A feudalizmust is azért sírják vissza, mert mindegyik azt hiszi, hogy ő nemes lenne - holott sokkal valószínűbb, hogy egy sz-rosseggű földtúró jobbágy.

2021. febr. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Miért zavar ez téged?


Miért ne lehetne rossz véleménnyel valaki a pápáról?

2021. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
6. Elfogadom, hogy ő a pápám (más választásom nem lévén), ezzel együtt nem tartom őt jó pápának. Cserébe te meg fogadd el ezt, már csak azért is, mert neked sincs más választásod.
2021. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Mert ez a pápa egy idióta libsi. Szégyent hoz a kereszténységre, ő maga a lelke mélyén valószínűleg nem is keresztény.
2021. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!