Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik külföldön élnek: Milyen...

Akik külföldön élnek: Milyen érzés egy fejlett, értelmes, kevésbé korrupt és normális országban élni?

Figyelt kérdés

Régóta vágyom arra, hogy ezt a korrupt pöcegödröt itt hagyjam, ez motivál a mindennapokban.

Egy olyan országban élni, ahol a kormány nem a nemek alapján dönti el, ki a család, és nem ad inkább oda gyereket egy hetero alkoholista párnak, mintsem egy egynemű párnak vagy egy egyedülállónak.

Vagy ahol nem szívatják azért a főváros lakóit életveszélyes híddal, mert nem a bábjukra szavaztak, így inkább költenek pénzt a Citadella felújítására

Vagy ahol normális közbiztonság, útépítés, köz és felsőoktatás van

Esetleg ahol a pedofil politikus nem kap párszázezer forintos büntetést, míg valaki, aki este 8 után az utcára megy, ugyanennyit kap

Vagy nem kísérletezik kétes kínai vakcinákkal élő embereken


Vannak tapasztalatok, külföldön élő, irigylésre méltó emberek? Milyen az, ha nem egy narancsszínű korrupt szemétdombon kell élni?


2021. jan. 19. 12:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
72%
Hollandiában élek. Jó.
2021. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag jobb. Emberileg? A németek nincsenek oda a külföldiekért.

A Bécs témához. Én sem szerettem Bécsben élni. Amilyen munkaszerződést az orrom alá nyomtak a próbaidő után.. és amennyit fizetni akartak... Ott is hagytam. Németek korrektebbek.


9. "Amúgy aki itthon nem tehetséges, külföldön sem lesz az."

Igaz. Viszont anyagilag sikeresebb, munkájában elismertebb lehet. A népet nem egyszerű lecserélni. Pl. Magyarországon már a kapitalizmusban. Tőzsdei cégnél, valami új szoftver fejlesztő tool-on kellett volna dolgozni néhányunknak. Londonban voltak hozzá tanfolyamok. Járt is a vezetőség szorgalmasan. 1 fejlesztőt nem vittek magukkal. Ez a mentalitás meg fog valaha változni?

2021. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező,legalább azt odaírhattad volna,hogy Ny-Európában lakók.

Annyira bírom,hogy sokaknak Ny-Európa=külföld... Magyarok sok helyen élnek,az egyáltalán nem demoktratikus Kínától kezdve,Afrikán keresztül az USA-ig. Ez pedig mind külföld.

Egyébként meg mindenkinek meg van az oka,hogy mièrt él ott. Nem mindenki azért megy el,amiket te felsoroltàl. Az már megint más kérdés,hogy sokak szerint egy bezzegország egyenlő a személyes boldogsággal...Hát ha az anyagiag jelentik valaki számára a boldogságot,ám legyen.

Nyilván magas színvonalú országokban több a boldog,kiegyensúlyozott ember,de ez az nem azt jelenti,hogy máshol nem lehet az embernek jó élete.

Valaki itthon is remekül van,megtalálta a helyèt,valaki meg Ny-Európában,fejletebb országokban tudta a célját megvalósítani és még kismillió helyzet van,amiből az ember ezt kihozhatja.

És ebben ez a szuper. Nem véletlen,hogy ilyen bezzegországokból is vándorolnak ki emberek. Nem mindennek csak a pènz az oka.

2021. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
93%

“ A németek nincsenek oda a külföldiekért.”


Attól függ melyik németek.

Sok seggfej van, pont mint magyarországon. Csak másképp seggfejek. Az elején hajlamos voltam azt hinni, hogy azé bunkó valaki mert magyar vagyok. Aztán láttam hogy az ilyen a sajátjával is az.

2021. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó érzés a fentiek nélkül élni, nagyon, könnyebb, nem nyomaszt. Ugyanakkor eléggé tud hiányozni minden, amit otthon szerettél, barátok, kedves helyek, hangulatok, évszakokhoz kapcsolódó tevékenységek, maga az, hogy otthon vagy, hogy kompetens vagy mindenben. Szóval van jó és rossz oldala is. De a kérdésedre válaszolva.. az jó.. ugyanakkor a helyi lakosok ugyanúgy olvassák az ő országukat érintő híreket és intézkedéseket és nekik meg azokkal vannak problémáik.
2021. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!