Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy külföldön...

Normális, hogy külföldön lecsesznek azért, mert nem engedem azonnal magam elé a sorban az "idős" nénit?

Figyelt kérdés

Görögországban nyaraltunk pár hete. A szálloda éttermében beállok a sorba a tésztás tálhoz. kb 4. lehettem. Mögöttem senki. 2-en voltak előttem, amikor beáll mögém egy kb 60-70 év körüli nő. Az előttem lévő szedett, lerakta a szedőt és elment. Én teljesen nyugodtan egy embernyit előreléptem, megfogtam és elkezdtem szedni. Ekkor a mögöttem lévő nő spanyolul elkezdett magyarázni és bsztatni a hátam mögött, hogy azért nem kéne tolakodni én is itt vagyok. Mit képzel "ez" én vagyok az idősebb. Én mivel tudok spanyolul, ezért értettem, de nem válaszoltam, tettetem a külföldit. A szemem sarkából láttam, hogy hozzám beszél.. Amikor végeztem, letettem a szedőt és a nő felé fordítotam, jelezvén, hogy tahó vagy drága, majd jössz ha sorra kerülsz.

Egy szót se szóltam.


Ez normális a spanyoloknál? 17 vagyok, lány, az arcom 20-nak néz ki, de magasságra és testalkatra 16.

Attól még, hogy én """gyerek""" vagyok még nem kéne előreengednem a "nénit". És ezért még le is csesz. Sorbanállás volt. Majd akkor szed, ha sorra kerül.


A buszon, ha idős néni jön egyből felállok átadni a helyem, de ez nagyon más dolog! Sorbanállás közben meg érdekes nem furakodott elém. Csak amikor megfogtam a szedőt.


2020. júl. 26. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem normális. A kor csak egy állapot. Nem kell tisztelni senkit azért mert élt x évet. Kit érdekel?
2020. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Én megmondanám neki, hogy "No one cares your problem".
2020. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát pont EZ nem tartozik bele a másik tisztelésébe. A buszon átadom a helyem. Az ajtóban előreengedem, de ha sorban állunk, nehogy már alázatosan engedjem előre.

Értitek. a 17 éves Fannika menjen csak a sor végére, amíg nem jön egy másik gyerek, de a 30 éves Katika maradhat.

2020. júl. 26. 21:07
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az első mondja. A kor egy állapot, de attól, mert valaki idősebb, nem kell automatikusan tisztelni. Én a tiszteletet annak adom meg, aki megérdemli, függetlenül attól, hogy hány éves.
2020. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem irigyelte a korod es igy adta ki magabol.
2020. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor viszont mindenki engedje előrébb! :) Nekem is van életem, nekem is van időm! ÉN is várok a soromra, ennyi erővel Minden idős engedje előrébb a "kicsiket", mert ők majd viszik valamire, legyen több idejük.. Há nem? há de.


A sor az sor. Ha én 80 éves lennék, akkor is kivárnám. Ha meg nem megy, akkor szépen megkérem, hogy nem mehetek-e előrébb.

2020. júl. 26. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen emberek a 30 évesbe is ugyanúgy belekötnek, de már akár egy hozzájuk hasonlóan idősbe is.
2020. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Megnéztem volna, hova ül, és miután megkajált, úgy csináltam volna, mintha romlott lenne az osztriga :D
2020. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Egyes vagyok. Nem, nem szarom le. Tudod, ő is így gondolja, beszéltem már

erről vele. A kor csak egy állapot. ;)

2020. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy mi az a jól látható különbség magasságban és alkatban egy 16 és egy 17 éves között? :D

Ne izgulj, kedves mama beléd kötött volna akkor is, ha idősebbnek nézel ki. Felnőtt érett férfiemberekbe is beleállnak simán, annál is inkább, mert visszaél az erkölcsi fölényével (idősebb és nő).

2020. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!