Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy külföldön...

Normális, hogy külföldön lecsesznek azért, mert nem engedem azonnal magam elé a sorban az "idős" nénit?

Figyelt kérdés

Görögországban nyaraltunk pár hete. A szálloda éttermében beállok a sorba a tésztás tálhoz. kb 4. lehettem. Mögöttem senki. 2-en voltak előttem, amikor beáll mögém egy kb 60-70 év körüli nő. Az előttem lévő szedett, lerakta a szedőt és elment. Én teljesen nyugodtan egy embernyit előreléptem, megfogtam és elkezdtem szedni. Ekkor a mögöttem lévő nő spanyolul elkezdett magyarázni és bsztatni a hátam mögött, hogy azért nem kéne tolakodni én is itt vagyok. Mit képzel "ez" én vagyok az idősebb. Én mivel tudok spanyolul, ezért értettem, de nem válaszoltam, tettetem a külföldit. A szemem sarkából láttam, hogy hozzám beszél.. Amikor végeztem, letettem a szedőt és a nő felé fordítotam, jelezvén, hogy tahó vagy drága, majd jössz ha sorra kerülsz.

Egy szót se szóltam.


Ez normális a spanyoloknál? 17 vagyok, lány, az arcom 20-nak néz ki, de magasságra és testalkatra 16.

Attól még, hogy én """gyerek""" vagyok még nem kéne előreengednem a "nénit". És ezért még le is csesz. Sorbanállás volt. Majd akkor szed, ha sorra kerül.


A buszon, ha idős néni jön egyből felállok átadni a helyem, de ez nagyon más dolog! Sorbanállás közben meg érdekes nem furakodott elém. Csak amikor megfogtam a szedőt.


2020. júl. 26. 20:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez a nő szerintem picit ideggyenge, és egyáltalán nincs igaza. És nem, nem normális szerintem.


Én ledoromboltam volna, hogy micsoda leereszkedő és megalázó egy gondolkozásmód ez.


Elvégre a nagyi magától beállt a sorba, én ezt annak veszem, hogy nincs szüksége különleges bánásmódra.


Ez pont olyan, mint amikor valaki bár van rá lehetősége, és bár papíron rászoruló, de x napon épp nem veszi igénybe a mozgássérült parkolóhelyet. Szíve joga.


Az idős néninek is lehet jobb napja, lehet neki ez még belefér mint jóleső testmozgás.


Sok mozgássérültnek is vannak jobb és rosszabb napjai, egyik nap mankó elég, a másik nap kell nekik a szék. Magánügy.


Ha nem tud állni, akkor majd kér segítséget.

Nehogy már ez a random tudja helyette, mennyi és milyen segítségre van szüksége.


Kerekesszékes, vak stb embernek se rohanok oda kérés nélkül "segíteni", egyenrangú, döntés és cselekvőképes felnőttként kezelem. Ez is a tisztelet része.

2020. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem latok osszefuggest a kulonbozo naciok es az eset kozott. Annal is inkabb, mert ha valahol, akkor az ilyen sztori Magyarorszagon jellemzo.
2020. júl. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy én most meg foglak bántani de nem ez a szándékom csupán örülök neki hogy rá érsz ilyen dolgokon agyalni.
2020. júl. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!