A Fidesz-KNDP kormány miért ragaszkodik a naperőművek, atomerőmű nagy fejlesztéséhez Magyarországon és miért akadályozza a szélerőműveket?
A következő tíz évben a kormány 6000 MW-tal növelné a naperőmű, 2500 MW-tal az atomerőmű és 0 MW-tal a szélerőmű kapacitást az országban.
A szénben nagyon gazdag baráti Lengyelország a következő 20 évben viszont 6000-9000 MW atomerőmű, 12000 MW naperőmű mellett 13000 MW szélerőművet is építene. Az EU nyomására szénerőmű többé már nem épül.
A lengyeleknek ott van a Balti partvidék, ahol sokkal jobban fúj a szél, ellenben náluk alacsonyabb a napsütéses órák száma az év folyamán.
Ebből a szemszögből érthető a különbség. Azt nem mondom, hogy a 0 szélerőművi kapacitás bővítés a mi részünkről értelmes, főleg, hogy a jelenlegiek megtartását sem tervezi a kormány hosszú távon. De az indokolható, hogy miért a napenergia mellett teszi le a voksát a kormány.
A szélerőműveket én is ellenzem.
Ennek oka az,hogy rondák, tönkreteszik a tájakat, zavarják az állatokat.
A napelemek ezzel szemben esztétikusak, nem zavaróak.Praktikusak, mert házak tetejére is fellehet tenni.
"A Fidesz-KNDP kormány miért ragaszkodik..." kezdetű kérdésre kívánok választ adni,ezért idézem a parlament egyik ülését.:
https://www.youtube.com/watch?v=hRTTi3jVMmc
Konklúzió:
Kérdező
A szélerőművek is egy irány a megújuló energiák termelésében. A nagy szélturbinák nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. Ha elmész Mosonmagyaróvár felé, akkor rengeteg szélkereket - szélerőművet láthatsz. Vagyis volt rá próbálkozás, de többe került a megépítése és működtetése mint ami hasznot hoz.
Lenne alternatíva rá, a függőleges tengelyű szélturbinák használata, van is rá magyar mérnöki szabadalom, azt kellene felkarolni, mert kisebb méretekben megépíthető, a földről szervizelhető, olcsóbb stb. De ez sem változtat azon, hogy az ország adottságai nem a szélenergia termelését teszik optimálissá.
Kisebb rendszereket most is vásárolhatsz kompletten, ahol egy családi háznak, kisebb üzemnek az áramellátását kombinált nap+szél+akkumulátor rendszer biztosítja.
A lakott területeken tilos a szélerőművek telepítése, ebben lehetne változtatni és meghatározni, hogy a kisebb méretű szélkerekek, vagy a függőleges tengelyű, 8-10 m-t sem elérő oszlopszerű szélenergia termelő rendszerek megvalósíthatóak legyenek.
jelenleg a napenergiára álltak rá, erre vannak fejlesztési pályázatok, támogatások stb. Majd amikor ez a program kifut, akkor jöhet a következő, de nem biztos hogy az a szélenergia lesz, lehet hogy inkább a hőszivattyús energiatermelést hozzák majd előtérbe.
Nem arról van szó, hogy Magyarország természeti adottságai nem alkalmasak a szélenergia hasznosítására. Ebben van némi igazság, de ezt nem a kormánynak kellene eldönteni.
Befektetői szándék lehetne szélerőműépítésre Magyarországon is, de az állam, hatóságok gyakorlatilag akadályozzák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!