Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hazánkban miért egyre kevésbé...

Progizo kérdése:

Hazánkban miért egyre kevésbé téma Trianon, míg szomszédainknál egyre inkább?

Figyelt kérdés

Megfigyelhető, hogy "nagynemzeti magyarvédő" Fidesz-KDNP kormányunk ideje alatt egyre kevésbé téma Trianon, a revízió, a területvisszacsatolások.

Jó példa erre Semjén Zsolt kb. egy éve tett kijelentése 2020 kapcsán:

"Óvatosságot javasol Semjén Zsolt a trianoni békeszerződés 100. évfordulója ügyében. Egy bizonyos szintnél nem szabad, nem bölcs túlemelni a témát."

Vagy említhetjük Kövér Lászlót, aki azt mondta, hogy Magyarország lemondott az elszakított területeiről és nincsenek területi követelései.

Mi a véleménye minderről azon magyar nemzeti-hazafias gondolkodású embereknek, akik a Fidesz-KDNP-re szavaztak/szavaznak? Ezt akarták? Nem szégyen ez?

Mert ehhez képest pl. Romániában:

[link]



2020. nov. 22. 09:40
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
Ugye azt tudod hogy a mai értelemben vett nemzettudat nem létezett akkoriban? Ez csak egy utólagos belemagyarázás. A "magyar nemesek" mint Rákóczi meg Bethlen Gábor is legalább öt-hat nyelven tudtak, nem is biztos hogy a magyart használták a leggyakrabban vagy azt volt az anyanyelvük. Az is lehet Rákóczi szlovákul vagy horvátul szólna hozzád mivel szlovák nyelvterületen nőtt fel, az anyja meg horvát származású volt. A magyar nemzettudat a 18. század vége - 19. század eleje környékén jelent meg. Addig csak egy ún. nemesi "Hungárus" tudat létezett, ami az uralkodóhoz való hűséget és a Korona érdekeinek / területeinek védelmét jelentette. Az teljesen mindegy volt hogy milyen nyelven beszéltek az alattvalók.
2020. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
44%

Te komolyan azt hiszed, hogy a 39-45 ös területeket önként adták át?

Ez az időszak a szlovák történelem egyik tragédiája ahogy feldarabolták az országot.

De mondok egy példát régebben megjelent egy szlovák cikk, hogy az Ipoly mentén bizonyos lakatlan részeket a két ország kicserél egymással mert ugye a folyók természetes folyása változik száz év alatt. Nem is ez a lényeg hanem az a nagy felháborodás amit kiváltott a cikk olyan szintet feltüzelte a szlovákok kommentelőket, hogy inkább le se írom.

Szoval itt ne beszélj arrol,hogy valaki valamit neked önként átad.

Egyébként ahogy az utolsó írja a legkisebb motivációm sincs totalis háborúba vonulni mikor nincsenek korlátozva nyelvi jogaim az orvossal magyarul beszélek a patikussal is. A legtöbb hivatalban biztosítva van a kétnyelvűség. Vannak magyar iskolák középiskolák sőt még egyetem is. De különböző szlovák egyetemeken is lehet reszlegesen magyarul tanulni.

A politikusok es egykét turbo szlovák olykor pattog és konfliktust gerjeszt de ez az átlagember mindennapi életét nem befolyásolja.

Normális esetben a határok nyitva vannak lehet ki be járni.

Igazából miben változna az életem ha Magyarországhoz tartoznék?. Max csökkenne a fizetésem egy 100 euróval.

Szóval megérné a totális háború?

Én biztosan nem vennék részt a háborúdban.

2020. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 A kérdező kommentje:

#52.: Ez a különbség kettőnk közt, "tisztelt" felvidéki: te a szlovákság tragédiájáról pampogsz, közben pedig Trianon (1920), Párizs (1947) és az ezzel járó magyarellenes cselekmények (pl. a Benes-dekrétumok, ha már a Felvidéknél tartunk), egyszóval a magyarság tragédiája a legkevésbé sem érdekel, ezt nagyvonalúan félresöpröd, mintha nekünk nem fájna, nem fájhatna amit velünk és az országunkkal tettek.

Pedig ha valakinek van oka szégyenkezni, akkor az nem a magyarság, hanem a környező rablóállamok.

Oké, ne adjatok át önként semmit - de azt se várjátok el, hogy mi meg önként lemondjunk és belenyugodjunk abba, amit alattomos módon tettetek velünk.

2020. dec. 16. 09:43
 54/54 A kérdező kommentje:

#50.: "A szomszéd dolgához sincs közöd, nem hogy még a hazádnak hívd a történelmi Magyarországot."


A magánvagyonhoz nincs közöm, a közös országunkhoz viszont van, mint annak lakója.


"Te le xarod a külhoniakat, neked az a fontos, hogy "hanem az az ország, amellyel egy nép harcai, történelme, kultúrája, munkássága összeforrott." tehát puszta romantika."


Romantika a lófaxt. Mint már itt nemegyszer írtam, egy ország gazdaságát, demográfiáját, geopolitikai jelentőségét, jövőjét, lehetőségeit határozza meg a kiterjedése. Fel tudod te fogni egyáltalán az ilyen horderejű kérdéseket, vagy csak az emberi jogokról tudsz pampogni - amiből egyébként a magyarságnak olyan kevés jutott a 20 században.


"A külhoniak NEM akarnak visszajönni, ő nekik jó úgy, ahogy. Nincs alapvetően rossz dolguk."


Jaj de jó nekik...! És mi a helyzet Kárpátalján? Erdélyben? Délvidéken?

És a belhoniaknak, mint nekem, milyen alapon tiltanád meg, hogy beleszóljunk abba, hogy mekkora országban akarunk élni?


"Olyan alapon az osztrákok is visszakövetelhetnék Magyarország bizonyos részeit"


Elégedjenek meg az Őrvidékkel. Már az is égbekiáltó pofátlanság, hogy még az osztrákok is kaptak belőlünk területet Trianonban.

Az osztrákok különben is megszállók hazánkban, mint a tót, a rác meg az oláh is, úgyhogy a helyükben-helyedben nem forszíroznám ezt a harcos-történelmes-kultúrás-munkásságos dolgot velük kapcsolatban, mert ezt az országot mi, magyarok alapítottuk, védtük, építettük már akkor, mikor Ausztria még sehol sem volt. Sőt, még anno mi segítettünk nekik a csehekkel szemben, úgyhogy nekünk köszönhetik a létüket.

2020. dec. 16. 09:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!